‘Biliç’in pozitif bir ışığı var’

Fenerbahçe ile yolları 1 Ekim 2012’de ayrılan, 7 Aralık 2014’te aktif futbol yaşamına son veren Alex 2 hafta önce Palmeiras’ın düzenlediği ve Türkiye’den dostlarının da katıldığı bir organizasyonla jübile yaptı.

GÜNDEM 11.04.2015, 09:58
1353
‘Biliç’in pozitif bir ışığı var’

3 Büyük arasında kıyasıya bir yarış var. Ne düşünüyosun?

“BU sezon ciddi bir rekabet var 3 takım arasında ve bu güzel birşey. Son haftaya kadar da gidecek gibi görünüyor. Zorlu deplasman maçları oynayacaklar. Bir derbi kaldı G.Saray-Beşiktaş arasında. Bana göre şampiyonu belli edecek şey iç sahada kayıp yapmamak. Ama yeterli değil. Dışarıdaki maçlarda kim daha kazançlı olursa o şampiyon olacaktır. Ama evinde maç kaybedenin şansı kalmaz bana göre.

LİGİN son haftalarında sakatlık, kart cezası gibi etkenler artıyor. Takımların kadro derinliklerine çok hakim değilim. Ama olumsuzluklar karşısında rotasyonu derin olan takım büyük avantaja sahip demektir. Antrenör kulübeye baktığında natif göremezse bu büyük probleme sebep olur.”

‘Kartal için iyi-kötü diyemem’

İsmail Kartal’la çalıştın F.Bahçe’deyken. Şimdi takımın başında. Antrenörlüğüne dair fikrin nedir?

“BEN, İsmail Kartal’la çalıştığımda Ömerovic 2. antrenördü ve İsmail Kartal da teknik ekipte görevliydi. Ama antrenörlüğüne dair analiz yapabileceğim bir şey olmadı. Fakat sporcusu olduğu, sonrasında içinde görev aldığı kulübe antrenör olmak çok mutluluk verici. Uzun zamandır takımın içinde olması da avantaj elbette. Bu çok önemli bir şans.

AMA iyi ya da kötü antrenör diye bir yorum yapamam çünkü çok uzaktayım, böyle bir analiz yapacak kadar hakim değilim konuya.”

‘Biliç’in pozitif bir ışığı var’

Biliç’le alakalı ne düşünüyorsun? Türkiye’de çok sevildi, farklı takım taraftarları da sempatik buluyor kendisini..

“Bilic’i şahsen tanımıyorum ama insanların genel yorumlarının olumlu olduğundan haberdarım. İzlediğim kadarıyla da yüzüne baktığında iyi bir insan izlenimini veriyor zaten. Pozitif bir enerjisi, iyi bir ışığı var bence…”

Yorumlar (4)
iranlı kartal 6 yıl önce
başladılar yine neymiş efendim biliç türkiyede rakip takım taraftarlarınca da beğeniliyormuş...yani beşiktaş biliçç le yoluna devam etsin... luce de ısrar etmeyelim de, azizsilin yahut başka bir renkli "silin" adamı kapsın değilmi? yemezler alex... ama bir dakika, bu söz beşiktaş taraftarı için geçerli olur, yöneticiler için değil...
BJK 6 yıl önce
zaten sadece iyi bir insan.. oyuna müdahele , hakkaniyetli forma dağıtımı, taktik belirleme neredeyse sıfır
mustafa 6 yıl önce
Hay yalanınız bata bilici seven renkli taraftar onlarda işlerine geldiği için seviyor.
devdev 6 yıl önce
football manager da,adaptability denen olay 20'de 20,tactical knowledge 20 de 1,judging potential 20'de 1,keske zamanlama diye birsey de olsaydi o da 20de 0,iyi insan gormek istemiyorum artik ben,ben de iyi insanim...iyi insanlik bir ozellikmi yahu.dedikodu yaparmi,guleryuzlu mu bunlara mi bakacaz.yeter iste adam bariz 2.sinif