Bilic'e salvo ve Sergen için tarih!

Beşiktaş Kulübü eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Yıldırım Demirören yönetiminde Futbol Şube Başkanlığu yapan Celal Kolot, gündemi değiştirecek açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 15.04.2015, 11:35
1498
Bilic'e salvo ve Sergen için tarih!

Beşiktaş Kulübü eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Yıldırım Demirören yönetiminde Futbol Şube Başkanlığu yapan Celal Kolot, gündemi değiştirecek açıklamalarda bulundu.

TV Em'e özel konuşan Celal Kolot, Hırvat teknik adam Slaven Bilic'in artık takımdan gitmesi gerektiğini ve Sergen Yalçın'ın bir iki sene içerisinde Beşiktaş'ın başına geçeceğini söyledi.

Siyah beyazlı ekibin sakatlık soruna da değinen Celal Kolot, Ertuğrul Karanlık'ın doktor ehliyeti olmadığının altını çizdi ve "Beşiktaş'ın dokturu, doktor değil" yorumunu yaptı.

Deneyimli futbol adamı son olarak, Türkiye'ye şikeyi Galatasaray'ın getirdiğini söyleyerek sarı kırmızılı ekibi, çocukluğunun şampiyonluklarını çalmak ile suçladı.

İŞTE CELAL KOLOT'UN AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI

"FİKRET ORMAN, 40 VASAT TRANSFER YAPTI"

"Beşiktaş, oynadığı futbol ile şampiyon olabilir ancak eldeki kadronun bu işi kaldırabilecek kapasitede olduğunu sanmıyorum. Bu yüzden de Galatasaray ve Fenerbahçe'nin bir adım önce olduğunu düşünüyorum. Son iki sene içerisinde kaçırdığımız şampiyonluk ve ikincilikler ile Beşiktaş bir stat parası kaybetmiştir. Olimpiyat stadında gerekli hazırlıklar yapılmadı ve şampiyonluk belki de stad konusu yüzünden kaçacak.

"Kadroyu yetersiz görüyorum, en az tane çok kaliteli yani en kötüsü Demba Ba kadar kaliteli oyuncuların alınması lazım. Daha sonra da ilk olarak derbileri kazanarak başlayalım ondan sonra Şampiyonlar Ligi ve şampiyonlukları alalım. Fikret Orman FEDA diye başladı ama aşağı yukarı 40'ın üzerinde vasat oyuncu transfer etti.

"DOKTOR EHLİYETİ YOK"

Beşiktaş Kulüp doktoru, doktor değil. Tamam fizyoterapist ancak doktor değil. Doktor ehliyeti yok. Sakatlıkları 4-5 haftada geçecek diye söylüyor daha sonra iki haftada iyileştiriyor. Bu tamamen kandırmacadır. Ertuğrul Karanlık'ı Fenerbahçe'den de tanıyorum ama fizyoterapiste doktor demek Beşiktaş gibi bir kulübe yakışmıyor.

"TÜRKİYE'YE ŞİKEYİ GALATASARAY GETİRMİŞTİR"

Türkiye'ye şikeyi Galatasaray getirmiştir. Bu bir gerçektir. Galatasaray, benim çocukluk şampiyonluklarımı çaldı. O zamanlar teşvik primi vardı, doğan arabalar ve bavullar ile paralar falan vardı. Galatasaray'ın bu işi çok iyi yaptığını biliyorum. Stattan eve kaç kere ağlayarak gittiysem sebebi budur.

"BILIC İLE BURAYA KADAR..."

Bilic ile buraya kadar olur ancak. Beşiktaş'ın bir üst seviyeye geçmesi lazım. Büyük hedefler için Slaven Bilic buraya kadardı. Sergen Yalçın gelecek tabi ki ancak bir iki yıl daha pişmesi lazım.

Yorumlar (1)
fatih 6 yıl önce
bu eski yöneticiler kadar dingil yönetici yok hem kulübü içinden çıkılmaz durumların içine sokup gittiler hemde 40 vasat transfer yaptı diyorlar sizin 8 senede aldığınız 84 oyuncunun 80 tanesi vasattı celal kolot bey 8 senede carew biraz hilbert bide sivok diyebileceğimiz oyuncular onun haricinde yıldız yıldız dediniz Q7 yıldız yıldız dediniz simao yıldız yıldız dediniz almeida kazmasını getirip kulübe borç yükünü oluşturup gittiniz şimdide sizin bu marifetlerinizi başkan temizliyor ferrariden kurtulduk şimdide sezer mc gregor fernandes dava açmış yan sayfada gene haciz şoku diyor ne lan sizin derdiniz bunlar hep sizin eserleriniz sonrada 40 vasat transfer yapıldı demeyin lütfen kulübü parasız bırakıp gitmeseydiniz o vasat dediğin transferler yerine muslera sneijder meireles kuyt gibi isimler bizdede olacaktı neyseki bu kadar yokluğa rağmen demba ba yı gördük devamınıda bundan sonra hep göreceğiz