Bilic Kendini Toparla

Adnan Dinçer kaleme aldı.

GÜNDEM 20.09.2014, 12:46
1078
Bilic Kendini Toparla
Beşiktaş dün gece yine olumsuzlukları aşmak için çırpındı. 
Aslında otobüsten inen futbolcular tribünleri boş görünce boşluğa düşmüşlerdi.
 
Daha sonra 7-8 bin taraftarın durmadan destekleri ile yine de ağır saha ve yağmura karşın kazanacakları bir 90 dakika çıkardılar. 
 
Son üç yılın istatistiklerine bakın; Beşiktaş çoğu kez son dakika kurbanı olmuş. Oynadıkları oyunun Hakem'in bitiş düdüğü ile son bulacağını bir türlü öğrenememiş!Çalıştırıcıları da her nedense bunu değiştirecek bir formül ve yaptırım getirememişler... 
 
Sorun zihinsel gibi çünkü fiziksel durumu en azından giderecek üç futbolcu her zaman kulübede vardır. Onların oyuna girişleri veya çıkanların gücünü devam ettirmemeleri bir takım için ikinci plan gibi olamaz. 
 
Tripolis asla güçlü takım değil ama her takım rakiptir. Bu gerçekten bakınca Rizespor ve bu karşılaşmada hep Arsenal karşısındaki futbolu ve takım oyununu aradık! 
 
Takım sahaya çıkınca ben şahsen şaşardım .Neden İsmaili tam yerine alışırken görmedik veya Demba ba neden kulübede diye yorumlamadım. 
Mutlaka bir B planı ile ağır sahada Biliç'in bildiği vardır dedim. 
 
Oğuzhanın oyun kurucuşuğu, Gökhan'ın istekli oyunu umut veriyor ama iki bek Necip ve Motta yine tekliyor, ataklara destek veremiyorlardı. 
 
Cenk, Beşiktaş için biraz lüks kaçıyor sanki! Mustafa Pektemek en azında baskıya iştirak ettiğinde top kapabiliyor rakibi zorluyordu Sakatlanması kötü oldu. 
 
Direkten dönen top ve kaçan goller oyunun tek golle aşılmasını her zaman zorlardı ve olan oldu. İki dakika kala inanılmaz bir defans ile  orta alan planının oyundan düşmesi ile golü yiyerek gurupta adeta 5 puan kaybetti Beşiktaş... 
 
Çünkü rakipler de berabere kalınca şansı teptik.
 
Biliçe tavsiyem Oğuzhan'ı en az beş maç hiç oyundan çıkarmadan sahada tutup, karşılaşmaların 90 dakika olduğunu hatırlamasına yardımcı olmasıdır.
Çocuk maçları 70 dakika sanıyor. Bırakında zorlasın kendini.
 
Takımın tek yaratıcısı ve teknik özelliğin yüksek olan oyunu değiştirecek pasları veren ve şut atan orta alan futbolcunu çıkartma. Bir de artık oyunu oku sevgili Biliç.
 
Oyun nasıl okunur? 
Rakip ile kendi varlığını bilerek tedbir alırken yaratıcılık gereklidir. Teknik adamlar kenarda bunun için vardırlar. Oyunu çeviren, giderken döndüren Teknik adam büyüktür. 
 
Oynattığı futbolcular da oyuna girerken bu düşünceye ortak olurlar ama ben bunu Ne Biliç'te ve ne de oyuna girenlerde göremiyorum. 
 
Sürekli sıkıntılı ve çözümsüz görüntüsü var.
 
Sonuçta bağıra bağıra gitti üç puan. Oysa ben asla bu takımın böyle bir sonla ayrılmasını kabul edemem. Şimdi oyunun bir bölümünde yedeklerini iyi kullanmak stratejiye değişiklik getirmek ve sonuçta takımı zıplatma zamanı geldi. Bunu bekliyoruz .Aksi takdirde geçen ve önceki yılın akibeti gibi son dakikaları aşamayan Beşiktaşı izleriz.
Yorumlar (5)
yanlış 6 yıl önce
85.dk da oyuncu değiştirsen ne olur? giren oyuncu ısınamadan maç biter. madem 85dk dayandın olcaya bitirsin maçı!
umut can cabadan 6 yıl önce
evet biraz toparlamalı ama tek suç blici in değil, tamam oğuzhan ı çıkarmaması lazımdı oyundan, olcay la sosa yı değiştirmesi lazım dı ama, cenk, gökhan, olcay öyle basit topları bitiremezse tek söz teknik adama yapılmaz bence, çaykur maçını kastederseniz haklısınız derim ama asteras maçında futbolcularında suçu var
bartingoo 6 yıl önce
Adnan hoca bir duayendir.çok bilgili hocaların hocasıdır.dedikleri yazdıkları çok önemlidir.kesinlikle kulüpte görev verilip faydalanılmalıdır.2003 chelsea maçında lucescu 2 gol atan sergeni çıkarıp yasin sülünü almıştı çocuktan top geçmemişti.hey gidi günler heyyy
bulent 6 yıl önce
Hepiniz bir beyin olsaniz bir bilic bilgisine ulasirmisiniz. Ozi fizik gucu 90 dak yeterli degil. Kendini gelistirmesi gerek. Takim stresse giriyor son dak. Panik ediyorlar. Sag rezelat taraftar sayisi cok dusuk. Sakatliktan kurtulamiyoruz bilicin ellindeki malzeme ortada ona ragmen iyi isler cikartiyor bunu artik anlayin 2003 kadrosu nerde . 3 ozi bir sergen olamaz suan olamaz
özkan 6 yıl önce
biliçin bu huyuna bende ayar oluyorum arkadaş adamın her maç yaptığı değişiklikler aynı saçma sapan. şu olcay da ne var ne görüyorlar da sürekli ilk 11 de anlamış değilim adamın oynadığı maçlar da hiç bir olumlu etkisi yok yanlışlıkla es kaza 1 gol atıyor deli oluyorum. onun yerine sürekli frei oynasa bence daha verimli olur yada sosa yı onun yerine monte etmeli o da olmazsa 4 4 2 e dönmeli sistem demba ba nın yanına cenk i koy orta saha da tek ön liberoya dön koy sağa gökhanı sola sosayı forvet arkası ozzy takım top oynasın azıcık biz beşiktaşız ya anadolu takımı gibi top oynuyoruz saçma sapan kahroluyoruz her maç