Bildirim yetmez!

Gökhan Gönül'ün doping testinde yasaklı maddeye rastlanmasıyla ilgili Spor Servisi programına telefonla bağlanan Dr. Kaya Livanelioğlu "Tedavi amaçlı kullanımda, önceden izin alınması gereken ilaçlar da var. Bildirimden sonra bu izin gelene kadar ilacın kullanılmaması gerekiyor" dedi.

GÜNDEM 30.03.2016, 17:36 30.03.2016, 17:44
3007

 Fenerbahçeli Gökhan Gönül'ün, Beşiktaş derbisindeki doping testinde yasaklı maddeye rastlanması, NTV Spor'daki Spor Servisi programında Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol tarafından masaya yatırıldı. 

Programa telefonla bağlanan Dr. Kaya Livanelioğlu, "Tedavi hakkı en önemli insan hakkıdır. Eğer sağlık sorunu yaşayan bir sporcunun tedavisi sadece bu yasaklı maddeyle oluyorsa, elbette ki sporcu bu tedaviyi görecektir. Tedavi amaçlı kullanım izni verilmiş. Tetkikler neticesinde herhangi bir alternatif yoksa bu şartlar altında ve bir form doldurularak kullanılabiliyor. Uzman kurullar bu evrakı inceleyip haklı bulursa, yazılı olarak bildirirler. Ancak bu izin gelene kadar ilacın kullanılmaması gerekiyor. Eğer kuruldan ret gelirse, sporcu da bu redde rağmen ilacı kullanırsa, dopingle mücadele kural ihlali yapmış olur" dedi. 
Yorumlar (3)
kartalim 5 yıl önce
yani?nolcakmis simdi?
Mesut 5 yıl önce
Boyle sacma sapan haber yapmayin ne gokani ya ortaligi karıştırıyoruz kartal bakimisin nesin ben beşiktaşlıyım areneya kapıdan giremez milleti kandirmayin
ufukkk 5 yıl önce
eğer ceza sozkonusu olursa oynadığımız maçı bizim lehimize değiştirecekler.