Bilal Meşe: Paranızı sokağa atmayın

Beşiktaş’ın şu anlı-şanlı kalecisi Karius var ya, hani iki kez FIFA’nın kapısını çalan! Neticede ortada ödenmeyen alacaklar var, adam gider, hakkını arar, kimse de bir şey diyemez. Ve Karius’un sözleşmesi feshedildi, ayrıldı, evinin yolunu tuttu.

GÜNDEM 07.05.2020, 13:43 10.05.2020, 13:09
913
Bilal Meşe: Paranızı sokağa atmayın

Adam gitti artık, oturup arkasından karalar bağlayacak halimiz de yok! Valla, Kartal’da oynadığı sürece, öyle hafızalara kazılacak direkler arasında başarıları pek de yok! Öyle komik goller yedi ki, tribünlere saç -baş yoldurdu! Haa kötü kaleci mi, elbette değil, ama olmayınca olmuyor, maalesef!

Bizler gazeteciyiz, “Onu gönderin, şunu alın” demek, bize düşmez. Ancaaak, ortada ekonomik kriz, bir de ‘virüs’ belası var. Bu tabloda Karius’tan boşalan kaleye, yeni bir isim aramak, ne derece doğru bir yöntemdir?

Elinizin altında aslan gibi iki kaleci var, biri Utku Yuvakuran, diğeri Ersin Destanoğlu...Utku’yu 1-2 maçta izledim, Ersin’i sadece esame listesinden gördüm. Biraz sağı-solu araştırdım, o direklerarasını bilenlerle konuştum, iki kaleciyle ilgili referansları harika.. Kaldı ki ikisi de genç... Orası tecrübe ister, tamam... Ne var ki, yetenekli kaleciler oynadıkça iyi olurlar, bunu da bilmeyen yok. Demem o ki, Fabri imiş, mabriymiş bırakın bu lafları, o iki gence şans verilsin, merak etmeyin aslanlar gibi görevlerini yaparlar. Kaldı ki kaliteli savunma bloğunuz varsa, o zaman çekinmeden kaleyi gençlere teslim edin, paranızı da sokağa atmayın.

Bilal Meşe / Milliyet

Yorumlar (0)