''Beşiktaş'tan teklif almadım''

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ziraat Türkiye Kupası finalinde 3-2 kaybettikleri Galatasaray maçı sonrası açıklamalarda bulundu. Güneş, Bursaspor'daki geleceğiyle ilgili de konuştu.

GÜNDEM 04.06.2015, 00:11
''Beşiktaş'tan teklif almadım''

Güneş, maçın sonucundan dolayı üzgün olduklarını belirterek, Galatasaray'ı tebrik etti.

Karşılaşmada tecrübe farkının ön plana çıktığını vurgulayan Güneş, "Kötü oynarken oyunu soğutup yöneten Galatasaray, hamle yapıp iyi oynamaya çalışan bir Bursaspor vardı. Pozisyon bulmamıza rağmen bunları değerlendiremedik. Ben bütün oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Bugün hepimiz üzgünüz ama başımız eğik değil. Sezon boyunca futbol adına iyi şeyler yapmaya çalıştık. İyi oynarken rakip zaten etkili, kötü oynarken oyunu soğutuyor. Biz bunu yapamadık. Oyuncularımızın tecrübelerini geliştirmek gerekiyor. Bugün üzülmemeleri gerekiyor" dedi.

GÜNEŞ BİREYSEL HATALARDAN DERT YANDI!
Güneş, karşılaşmada basit bireysel hatalardan kaynaklanan goller yediklerini, bunların dışında rakiplerinin pozisyonu olmadığını kaydetti.

"BİZİM SKINTIMIZ VAR"
Yeşil-beyazlı taraftarlar adına üzgün olduğunu belirten Güneş, "Üzgünüz, çünkü onlara kupa vermemiz gerekiyordu. Sonuçta kupayı kaybettik, ligde de 6. olduk. Kendimizi başarısız addediyorum. Kadro derinliğindeki sıkıntıdan çok, hatalarınız olduğu zaman bunları yaşarsınız. Büyük kulüpler bu konuda avantajlıdır. Aynı şeklide biz öne geçsek, zaman geçirsek, iki tane kırmızı kart görürdük. Çünkü o yeteneğimiz, oyunu soğutma yeteneğimiz yok. Bunlar hep tecrübe işte. Bizim sıkıntımız var. Sezona formsuz başlayıp, daha sonra hedefi büyütünce, yapılacak en küçük yanlışta eleştiri de geliyor. Hocaya bakış açısı da farklı oluyor. Bir eksiklik vardı. O eksiklik de tecrübeydi" şeklinde konuştu.

"BEŞİKTAŞ'TAN TEKLİF ALMADIM"
Şenol Güneş, Bursaspor'daki geleceğiyle ilgili yöneltilen bir soru üzerine, "Ben Bursaspor ile ilgili düşüncelerimi ilk geldiğimde de söyledim. Eldeki oyuncuların tutulmasını istedim. Ben bugün anlaşmaya imza atsam, yine aynı şeyi söyleyeceğim. Bu olmadan bir şey konuşmanın anlamı yok. Bana başka takımlardan tekliflerin olması önemli değil. Beşiktaş'ın adı geçti. Beşiktaş'tan teklif almadım. Ben kalsam da kalmasam da önemli olan şeyler var. 'Ekonomimiz ne, kadromuz ne, ne planlıyorsunuz, nereye gitmek istiyorsunuz?' Bütün bunları başkanla konuştuk. Ben buradayken elimden geleni yapmaya çalıştım. Daha üstte olmamız gerekiyordu ve bu nedenle üzgünüz. Ben gittiğim zaman gelecek hocanın da bunları yapması gerekiyor. Gitsem de kalsam da bunları konuşacağım" dedi.

Yorumlar (13)
Hacap O. 5 yıl önce
Şenol hoca bize gelmez, gelse de başarılı olamaz! Oyunu daha iyi okuyup saha içine daha hakim biri lazım bize!
bülent 5 yıl önce
Dogru teklif yarin gelecek
kartalbey 5 yıl önce
doya doya şampiyonluk için benim oyum şenol hocaya...
RIZA 5 yıl önce
ÇALIMBAY.
iranlı kartal 5 yıl önce
şenol da dönüm maçlarında şanssız...bence beşiktaşa avrupada kupa kazanmış hoca lazım...başkanın gönlünde uefa kupası yatıyor...
şampiyon olmak 5 yıl önce
uefa kupasını kazanmaktan çok kazandırıyor.
PAOK 5 yıl önce
güneş bu gece batmıştır.
hoca seviyoruz 5 yıl önce
seni bizden uzak ol inşallah.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın