Beşiktaş'ta stat inşaatına mühür

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çatı projesinde yüksekliğin aşıldığını iddia edip çalışmaları durdurdu.Beşiktaş’a göre ise yükseklik, Anıtlar Yüksek Kurulu’nun onay verdiği rakamın 1.3 metre altında.Kulüp yetkilileri, sorunu çözmeye çalışırken, çatının montaj çalışmaları zemin üzerinde sürüyor.

GÜNDEM 02.06.2015, 02:39
Beşiktaş'ta stat inşaatına mühür

BEŞİKTAŞ taraftarlarının sabırsızlıkla bitmesini beklediği Vodafone Arena Stadyumu’nun eylül ayına yetiştirilmesi için siyah beyazlı yönetim yoğun şekilde çalışmalarına devam ediyor. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi dün, çatının projede belirtilenden daha yüksek olduğunu iddia ederek yapımı resmen durdurdu.

 

Durdurma kararı şaşkınlık yarattı

 

BELEDİYEDEN stada giden yetkililer, resmi bildirimi yaptı. Peki gerçek durum ne? Anıtlar Yüksek Kurulu’nun Vodafona Arena Stadı’nın çatı yüksekliği için izin verdiği oran 34 metre... Fakat buna rağmen çatının yüksekliği inşaat bittiğinde 32 metre 70 santimetre olacak. 


Yani sahip olduğu hakkın bile 1 metre 30 santimetre altında olacak. Buna rağmen çatının yüksek olduğunun belirtilip, çalışmanın durdurulması siyah beyazlı kulüpte şaşkınlık yarattı.

 

15 Temmuz’da montaj başlıyor

 

DİĞER yandan statta çalışmalar devam ediyor. Bir yandan yetkililerle yaşanan sıkıntı aşılmaya çalışılırken, diğer yandan da çatının montaj çalışmaları zemin üzerinde sürdürülüyor. Yurt dışından alınan ve çatıda kullanılacak kablolalar da gümrüğe giriş yaptı.

 


Kulüp, her şey planlandığı gibi giderse 15 Temmuz’da çatı kablolarını çekecek. Bu durumda da zeminde çimlendirme çalışmalarına başlanacak ve stat eylül ortasında açılışa hazır hale getirilecek. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, son mali genel kurulda Vodafone Arena’yı 15 Eylül’de açmaya gayret edeceklerini açıklamıştı.

 

HÜRRİYET

Yorumlar (30)
osman 5 yıl önce
stadın yıkılmaz izni yok dendi yıktık, altından tarihi eserler ve tüneller çıktı dediler gülüp geçtik, şimdide mührlendi diorlar. hürriyetin amacını anlayamadım bu ülkede kim iyi bişeyler yapmaya çalışırsa hürriyet hemen yalan haberler ile yıpratmaya çalışıyor.
bjk 5 yıl önce
Beşiktaş'la uğraşanların anasını sikeyim.. alayının kim varsa..
deserteagle 5 yıl önce
secim'ler var yakinda yine bir oyun var besiktas'in yuzerinden
Tibet 5 yıl önce
Ala,,,iyi...Kararsız seçmendim..Artık en azından nereye oy atmıyacağıma karar vermeye başladım..
aslanavcisi 5 yıl önce
ibb uğraşma bizle sen kendi işine bak..
kadir konaç 5 yıl önce
hürriyet yine iş başında :D
Kadir 5 yıl önce
Bu stadın 29 Ekim'e yetişmesi de olanaksız hale geldi.15 Temmuz'da montaj başlayacak deniyor,1 ay montaj sürse,arkadan çimlerin serilip,oynanır hale gelmesi için de en az 2 ay lazım.Geldik mi 15 Ekim'e!..İnce işçilik ve diğer işlerle bu stad en erken Ocak 2016'da biter.Hiç olmazsa yönetim TFF ile görüşüp ilk devre iç saha maçlarını rakiplerin sahasında oynayıp,2.devre tüm maçlarımızı Arena'da oynayalım.
hakn 5 yıl önce
istanbulu yönetenülkeyi yöneten bu zihinyet,stadyumun arkasındaki 100 metrelik gökdelene ses çıkarmadı.Ama mesele Beşiktaş olunca hertürlü zorluk var.Stadın sahibi rezzap olsaydı..100.000 kişilk yapsa izin verdi bunlar..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın