Beşiktaş'ta Stat Açıklaması

Beşiktaş'ın Futbol A Takım'dan sorumlu yönetim kurulu üyesi Mete Vardar, Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayında konuğu oldu.

Beşiktaş'ta Stat Açıklaması

Yönetim kurulu üyesi Vardar, "Bursaspor maçı 100 dakika oynadı ve son saniyeye kadar mücadele eden bir Beşiktaş vardı. Bizi en çok bu mutlu etti.  Veli'nin pozisyonu penaltıydı. Maç beş buçuk dakika uzadı. Buna rağmen son saniyeye kadar mücadele ettik. Maçtan sonra Civelli'nin Sivok'a tekmesini izledim, orada ya bir şey yok deyip geçeceksin ya da kırmızı kart vereceksin, neyin sarısı böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir tekmeye hiçbir yerde sarı kart verilmez. Biz her zaman eşitlikten yanayız. Rize maçında Kerim Frie, kendini yere attı diye bütün takım arkadaşları Kerim'e tepki koymuşken, işte verilen kararları görüyorsunuz. Biz lehimize bile olsa, haksızlık gördüğümüzde karşısında oluruz. Eşitlik istiyoruz. Bundan sonra umarım hak ettiğimiz değeri görürüz. Kamuoyu değerlendirsin. Rakiplerimizle ilgili verilen kararlarla bizimle ilgili kararlar eşit biçimde verilsin. Hakemler kötü demiyorum. Bütün hakemlerimiz değerli ve iyi niyetli. Ama şanssızlıklar yaşanıyor. Dikkatli olmalarını rica ediyorum" ifadelerini kullandı. 

TARAFTARIN MAZARETİ OLMAMALI

Mete Vardar, "Beşiktaş taraftarı cefakârdır. Pasolig uygulaması, Olimpiyat Stadı, bunların hiç biri mazaret olamaz. Bu takım Antep'te de Ankara'da da oynasa taraftar bu takımı yalnız bırakmamalıdır. Lütfen bizi desteklesinler. Çok iyi bir ekip yakaladık, lütfen bizi desteklesinler" dedi. 

STAT MESELESİ KARAR BAĞLANIYOR

Vardar, "İç saha maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı dışında bir statta oynama seçeneğini değerlendireceğiz. Perşembe günü değerlendireceğiz. Şu anda İstanbul'a yakın statlarda oynama fikri gündeme gelmedi. Teknik heyetin de fikrini alacağız bir yol haritası belirleyeceğiz. Ama nerede olursa olsun taraftarımızın maçlara gelmesi gerekir" diye konuştu

OĞUZHAN'IN MESAJI İYİ ALGILAMASI GEREKİR 

Oğuzhan Özyakup'un 43. dakikada oyundan çıkarılmasıyla ilgili olarak Mete Vardar, "Takım içini bilen Bilic'tir. Vermiş olduğu karar doğrudur. Oğuzhan'la da bunun nedenlerini konuşacaktır. Oğuzhan açısından da bunun pozitif yansıyacağını düşünüyorum. Oğuzhan bizim için değerlidir. Türkiye için değerlidir. Ama belki ona da bir mesaj oldu. Umarım bunu iyi alır, bundan sonraki maçlarda takıma çok daha fazla katkı sağlar. Ama Oğuzhan bizim için çok önemli bir oyuncu" dedi.

DEMBA BA VE SOSA HEM AHLÂKLI HEM DE KALİTELİ 

Yeni transferler Demba Ba ve Sosa'ya da değinen Vardar, "İkisi de müthiş ahlaklı; takım oyununu benimsemiş arkadaşlar. Bundan dolayı müthiş mutluyum. Böyle oyuncuları takıma kazandıran başkan ve ikinci başkanımıza teşekkür etmek gerekir. Kalitesinin dışında müthiş ahlâklı insanlar" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih sipkan
fatih sipkan - 5 yıl Önce

maalesef yaşanan çok sayıda saçmalık futbol seyircisini stadyum ve ekran başından uzaklaştırıyor.bu dönemde hem taraftarı koruyup hem de para kazanılabilir.eğer olimpiyat kullanılmaya devam edilecekse lig tv federasyon kesinlikle ikna edilip maçlar c.tesi ve pazar saat 15.00 te oynanmalı..ve biletlerde 50-30-15tl olmalı..20.000x50+20.000x30+30.000x15=2.050.000tl.iki milyon ellibinlira yapar herkes maça gider.11-12 gibi evinden çıkar akşam 7-8 gibi evinde olur olimpiyatın sert havası yumuşar.2bin kişilik rize maçında aynı hasılat için bin liralık bilet yapar ki gelenler kombineli olduğu için 1 tl kazanılmadan stadyum ve hakem paraları ödenir,futbulcu oynamaz maç berabere biter.pahalı olsun çok kazanalım bitti taraftar kaçıyor herkezde azalırken taraftarımızı tekrar kazanmanın yolu budur.bu hesaptan kombine parası zaten peşin alınmıştır(7bin kişi sanırım).haydi yönetim taraftarın gönlünü alarak takımı oynat şampiyon olalım.

tayfun
tayfun - 5 yıl Önce

Sinan bey sizden ricam bir avrupa maçına takım otobüsüyle değilde normal yollardan eve dönmeyi ve kuzey kale arkası veya doğu tribünde oturmayı ayrıyetten paso lig kartı ile maça girmeyi tavsiye ediyorum

bülent
bülent - 5 yıl Önce

bursa galibiyeti tabiki hoştu.ama civelli terbiyesizine iyi koyduk.geçen seneden beri kıldım bu herife.