Beşiktaş'ta Şok

Divan Kurulu’nun 283 üyesinin ihracı gündeme damgasını vururken, camianın ağır topları bu duruma büyük tepki gösterdi. Seba’nın cenazesinin ardından yapılan bu toplantının ertelenmesi gerektiğini düşünen siyah-beyazlılar, bu şekilde skandalın önüne geçilebileceğini de belirttiler.

GÜNDEM 18.08.2014, 07:48
2719
Beşiktaş'ta Şok

Beşiktaş’ta, Divan Kurulu Toplantısı’nda bazı üyelerin üç kere üst üste mazeret bildirmeksizin toplantılara katılmaması nedeniyle üyeliklerinin düşmesi krize neden olurken, 283 üyenin Divan Kurulu’ndan uzaklaştırılması da camianın ileri gelenlerini kızdırdı.

Tepkilerden bazıları şöyle:

FAHRETTİN CUROĞLU (Eski yönetici ve Divan Kurulu Üyesi)

Yaşanan durum tüzüğe uygun olabilir ama burada asıl sorun, tüzük tadili yapılırken böyle bir maddenin tüzükte yer almasıdır. Bu maddenin büyük sıkıntılar yaratacağı o günlerden beri vardı. Divan Kurulu Başkanı tüzüğe uygun davranmıştır ama bir Rahmi Koç, bir Yıldırım Demirören, bir Serdar Bilgili gibi kulübe uzun yıllar hizmet etmiş isimlerin bu şekilde üyelikleri düşmemesi lazımdı. Her şeyden önce cenazemizin olduğu bu günlerde en azından bu toplantı ileri bir tarihe ertelenmeliydi.

METİN KEÇELİ (Eski yönetici ve Divan Kurulu Üyesi)

Tam bir skandal. Biz bir gün önce neler konuşuyorduk, şimdi neler konuşuyoruz. Beşiktaş’ı rezil ettiler. Böylesine kazanılmış bir hak bu kadar basit bir şekilde kaybedilmemeli. Süleyman Seba’nın ani ölümüyle üzüldüğümüz ve bir o kadar da kenetlendiğimiz bir günde yaşanan bu olay tamamen bir skandaldır. O insanlar yıllarını bu kulübe verdiler. Sayın Rahmi Koç, Onursal Başkanımız Süleyman Seba’nın sağlığı için gecesini gündüzüne katmıştır. Bu insanlar böylesine bir muameleyi kesinlikle hak etmemişlerdir.

ŞEREF NASIR (Divan Kurulu Eski Başkanı)

Keşke böyle bir şey hiç yaşanmasaydı. Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz benim Divan Başkanlığı yarışında rakibimdi. Sayın Karadeniz hem bu maddenin konulmaması hem de üyeliklerin düşmesi konusunda uyarılarda bulunmuştu. Ama benim şahsi görüşüm bu toplantı ileri bir tarihe ertelenmeliydi. Üyeliği düşen üyelerimize de olayın ne kadar ciddi olduğu yönünde uyarılarda bulunmak için yeteri kadar zaman kazanılabilirdi.

BÜLENT DERİŞ (Eski yönetici ve Divan Kurulu Üyesi)

Divan Kurulu’nun saygınlığı için böylesine bir madde konulabilir ama listede öyle isimler var ki, kimileri başkanlık, kimileri yöneticilik yapmış. Kimileri ise yıllardır bu kulübe sponsor olarak maddi kaynaklar sağlamış. Hal böyleyken böylesine değerli üyeleri bu kadar kolay bir şekilde Divan Kurulu üyeliğinden düşürmek bana göre doğru değil. Ayrıca Süleyman Seba’nın cenazesinden bir gün sonra böyle bir şeyi yaşamak ise tam bir şanssızlık.

Karadeniz’den basın toplantısı

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, yaşananlar ve spekülasyonlarla ilgili bugün bir basın toplantısı düzenleyecek. Karadeniz, saat 11.00’de medyaya son dönemde yaşananları anlatacak.

Milliyet

Yorumlar (9)
elezer 6 yıl önce
bu besiktastan daha cok pisliklerin temizlenmesi lazim..
izmirli 6 yıl önce
En büyük sorun yasalar değil uygulanması.Tüzük yürürlüğe gireli uzun süre oldu,peki bu kişiler nerdeydi.tamam herkesin emeği varda nasıl kimse anayasaya aykırı davranamıyorsa tüzükte bizim için öyle.gereken neyse yapılmalı.keşke böyle olmasaydı ama oldu.umarım sonuç BEŞİKTAŞ'ın hayrına olur.Şahıslar değil aslolan kulüptür.önce kasımpaşalılar ihraç edilemedi,şimdi de283üye edilmesin diyoruz.tamam edilmesinde,ozaman tüzük niye var.Unutmadan birkaç gün sonra maçımız var ve yönetim(ister sevelim/sevmeyelim sonuçta seçilmişler,desteklenmeli)transfer yapacağına bunlarla uğraşmamalı.Madem içlerinde BEŞİKTAŞ aşkı var duruşu sergilemeliler.unutmadan artık şahışlar değil,ilkeler geçerli olmalı.Sayın SEBA'nın dediği gibi"insanları kandırabilirsiniz,ama herzaman kandıramazsınız.kimsenin adamı olmayın."Tek gerçek var o da BEŞİKTAŞ.lütfen sizden tek ricam şahışlarla olan sorunları lütfen kulüp üzerinden yapmayın.Belki o zaman SAYIN SÜLEYMAN SEBA'ya bir nebze layık olabiliriz.Saygılarımla......
izmirli 6 yıl önce
emeğe saygı ahte vefa başlıca değerlerimizden de,eğer kurumsalız diyebilmemiz için tüzük vazgeçilmez ve aslolandır.Kanun uygulanmak içindir.adalet sağlanmalı diyebileceksek.şahışlar değil kulüp aslolandır.Kaynak milliyet ve sahibi belli.geçmişte erdoğan beyin desteği unutulmazda(sayın rahmi bey ve adını sayamadığım pek çok kişinin)asırlık çınarımız kurumsal vb.diyebilmemiz için tüzük uygulanmalı.önce kasımpaşalılar şimdi283üye.tamam atılmasınlarda geleceğe nasıl örnek olacağız.demezlermi hani değerler vardı nerede.sonuçta karar verildi ve yönetimden uygulamasını istiyorum.artık şahışların değil BEŞİKTAŞIMIZ değerleri önemli olmalı ve hiçkimse kendi menfaatlerini kulübümüze zarar vererek aramasın.yönetimi ister sevelim/sevmeyelim seçilmiştir ve işi kulübü düşünüp transfer,mal,ilkeler vb.uğraşmalılar.içimizdeki irlandalılardan da tek isteğim içinizde azbiraz bile BEŞİKTAŞ AŞKI varsa artık ellerinizi kulüpten çekin.Tek gerçek var o da BEŞİKTAŞIMIZ.lütfen..............
git 6 yıl önce
zararlı adam. bir insan rahmetli seba'dan sonra demirören yönetimine giriyorsa, o insan yalaka demektir.
Ekrem 6 yıl önce
O zaman tüzüğe "çok zengin olanlar ve kulübe hizmeti geçmiş olanlar hiç bir toplantıya katılmasalar da üyelikleri düşmez" diye bir madde ekleyin.
umuti 6 yıl önce
Rezil olan sizsiniz. Basına konuşup, Kameralar önünde Buyuk Beşiktaşlı diye dolanıyordunuz. Gerçekte Beşiktaş'a hiç katkınız olmadığı ortaya çıktı. Ben Yeni, genç ve daha idealist yüzler görmek istiyorum; sahtekarları değil.
sağduyu 6 yıl önce
Divan toplantısına bile gelmeden ne katkınız oluyor, çok merak ediyorum.
Bu kadar konuşacağınıza Yönetime girip çalışsanız Beşiktaş ayağa kalkar.
Rahmi Koç u da tenzih ederim.
husnu 6 yıl önce
evet bu başkan musveddesını seçenlerde kabahat ,herıf ufak bır stad yapıyorum dıye koca kulüpte yapmadığı saçma ıs ve rezıllık kalmadı.allah cezanızı versın ne dıyem.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın