Beşiktaş'ta Reza Zarrab krizi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile Ümraniye'de yemek yiyen iş adamı Reza Zarrab, Vodafone Arena'dan 1 milyon 104 bin lira ödeyerek loca satın aldı. 17-25 Aralık operasyonlarıyla gündeme gelen Zarrab'a kulübün önde gelen isimlerinden tepki var.

GÜNDEM 16.04.2015, 09:48
1069
Beşiktaş'ta Reza Zarrab krizi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, 17-25 Aralık operasyonlarıyla gündeme gelen İranasıllı işadamı Reza Zarrab ile Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde buluşup yemek yemesi, siyah beyazlı camiada tepkilere neden oldu.

YÖnetime yakın kaynaklara göre Zarrab, Vodafone Arena'dan loca almak için başvuruda bulundu. Kulüp yetkilileri de hakkında herhangi bir mahkeme kararı bulunmadığı için konuyu başkanlık makamıyla paylaştı. Başkanlıktan onay alınınca loca satışı gerçekleştirildi. Zarrab yeni stadın batı tribünündeki 50 numaralı locayı 1 milyon 104 bin lira ödeyerek 3 yıllığına satın aldı.

 

Ebru Gündeş YOKTU
Loca sahibi Zarrab, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde başkan Fikret Orman'ın konuğu da oldu. İkili, tesisleri gezdikten sonra yemek yedi. Ancak yemeğe iddia edildiği gibi, Zarrab'ın eşi şarkıcı Ebru Gündeş'in katılmadığı öğrenildi.

Bu yemekten sonra Zarrab'ın kulübe üye yapıldığı ve önümüzdeki dönemde de yönetime gireceği iddiaları ortaya atıldı. Fakat şu ana kadar kulübe ulaşmış resmi bir başvuru yok.

REZA ZARRAB'IN LOCA ALMASI İÇİN NE DEDİLER?

 

HASAN ARAT (Eski yönetici ve başkan adayı)

Çarşı yargılanırken arkasında duramayanlar!..

Beşiktaş hassas bir camiadır. Çarşı davasında evlatlarımız yargılanırken arkasında duramıyorsanız, yaptığınız hareketlerde de dikkatli olmak zorundasınız. Beşiktaşlı bir yönetici çıkıp, "Taraftarımız Gezi'ye katılmıştır. Onlardan başvuranların üyelik işlemlerini bekletiyoruz" dedi. Bunu bile o gün tamir etmemiş bir yönetimin Ümraniye'de böyle bir görüşme yapması... Başkan kendi ofisinde görüşüp loca da satabilir veya iş arkadaşı da olabilir, ama ben bunu 15 kez düşünürdüm.

 

ŞEREF NASIR (Eski Divan Kurulu Başkanı)

Arzumuz stadın temelinde helal kazançtır

Şahsi bir dostu olarak görüştüğünü umuyorum. Bizler Süleyman Seba ekolünden geldik. Şerefli ikincilik düsturu olan bir kulübüz. Stadımızın temelinde de helal kazançlı harçlar arzumuzdur.

AYHAN GÜNER (Çarşı Grubu liderlerinden)

Bu işler bize acı verir

Tamamen karşıyız. Onlar kongre üyesi yaparlar, biz de gün gelir onu iptal ettiririz. Loca satılması bile bize acı verir. Kulübümüzü kirletmesinler.

 

HÜRRİYET

Yorumlar (6)
KARTALİZMA 6 yıl önce
birileri yine marşa bastı...sürekli tezgah, karışıklık ve aradan sıyrılan renkliler...
mehmet turgut 6 yıl önce
Protestolara katılıyorum. Ancak.. İstanbul'da ikamet eden kendini Beşiktaş'la içselleştirenlere sesleniyorum: Batmışken stad yapan kulübün ihtiyacı olduğunda maça bile gitmekten kaçmanıza ne diyelim? Kaç kuruşluk yardımınız var? Zarrab'a satılan loca üç yıllık kira. O para hacizcileri durdurur. Konuşan kodamanlar ve kendini BJK lı sananlar aklınızı kullanın. Gerçek BJK lıysanız en azından maçlara gidip bilet alın öyle konuşun!
serdar 6 yıl önce
beleş bilet kombine bitti çarşı ne y.... yiyeceğini bilemiyor..!
Ercan 6 yıl önce
Yillardir soyleneni tekrar ediyoruz.yeter yaptigin sacmaliklar Fikret orman istifa.
marco 6 yıl önce
yeter lan ne bu tezgah, içimizde ne kadar hain varmış. üzerinde çakma forma millete laf atıyor. takım sampiyonluk yolunda hocasını yolladılar lucescu geliyor. medyada zaten hep beşiktaşın eski futbolcuları var diğer kulüplerin eski futbolcularından haber yok. lan ne olur yeni stat yapılınca gelmeyin.
Yasar 6 yıl önce
Orman ve ekibi istifa. Giderken bu kalitdsiz futbolcularini da gotur. Defolun.