Beşiktaş'ta kriz! Soyunma odasında..

Avni Aker Stadı'nın soyunma odasında yaşanan pazubant krizi yaşandı. Krizi devreye giren Beşiktaş A Takım Sorumlusu Mete Vardar bastırdı.

GÜNDEM 07.05.2015, 12:08
3210
Beşiktaş'ta kriz! Soyunma odasında..
Sezonu 'kendi stadı' olmadan geçiren Beşiktaş'ta futbolcular, 5 aydır da para alamıyor.  Oyuncular bu durumu sahaya yansıtmasa da, saha dışında bazı sıkıntılar yaşanmıyor değil. Bu krizlerden biri de Trabzonspor maçı soyunma odasında ortaya çıktı. 
 
Necip ve Tolga'nın yokluğunda kaptanlık pazubandını Sivok'un takması istendi. Ancak Çek stoper, teklife karşı çıktı. Bu kararın gerekçesini, "Kaptan maddi ve manevi her şeyden sorumludur. Bu takımda 5 aydır para alınmıyor. Ben sahaya kaptan olarak çıkarsam sanki arkadaşlarımın hakkını savunamıyormuş gibi bir konuma düşeceğim, mahcup olacağım. Bu şartlarda pazubandı takmanın bir anlamı yok" diye açıklayan Sivok'u ikna etmek için teknik direktör Slaven Bilic devreye girdi. Sivok'un bu hareketine takım arkadaşları da hak verdi. 
 
Bilic: Senin kararına saygı duyarım
 
Bilic, "Bunlar çözülecek konular. Yönetim uğraşıyor. Kafana takma" dese de Sivok geri adım atmadı. Bunun üzerine Beşiktaş A Takım Sorumlusu Mete Vardar olaya dahil oldu. Vardar, "Sıkıntıları biliyoruz.  Bu sıkıntıyı başkan da, yönetim de hissediyor. Sizlere bir söz verdik, henüz yerine getiremedik. Bunu biliyoruz. Ama senden ricam böyle önemli bir maçta kriz çıkarma. Bu sorun çözülecek" dedi. Bu rica üzerine "Size büyük saygım var ve çok da seviyorum. Hatırınız için de kararımdan vazgeçiyorum" cevabını veren Tomas Sivok, pazubandı taktı ve sahaya çıktı. 
Yorumlar (3)
Kadir 5 yıl önce
Şu stadın finansman boyutunu çözen varsa lütfen açıklasın.Vodafon 150 milyon TL verecek dendi,Aktifbank'tan 100 milyon TL. kredi onaylandı dendi,hala sıkıntı devam ediyor.Bu stat bittiğinde para basacak,ama,ah bitebilse.Ortalama 30 bin kişiye oynasa maçlarını Beşiktaş;17 lig,13-14 adet de Avrupa kupası,toplam 30 maç yapar.Her maçın ortalama geliri 80.-TL/Kişi'den 2,4 milyon TL,toplamda da 72 milyon TL. yapar.Reklamıydı,show amaçlı kiralamalardı derken yıllık 100 milyon TL. gelir yaratma potansiyeli olan bir stadı hala parasızlıktan bitiremiyorsak yazıklar olsun!...
Hayati 5 yıl önce
Diğer hesaplarını bilmem ama VODAFONE den alınıcak para 15*10 yıldır.
bayburtlu 5 yıl önce
tam bır yalan orospu haber yapanın taa amk