Beşiktaş’ta gerçek gündem

Ali Gültiken kaleme aldı.

GÜNDEM 22.05.2015, 17:24
Beşiktaş’ta gerçek gündem

İŞLER sarpa sarınca gündemi değiştirmenin en kolay ve en güzel yolu transfer ve teknik adam değişiklikleri olur... Medya bu işe hazırdır... Yeni isimler, haber demektir...
Medya bu işten ‘kazançlı çıkıyor’ gibi görünse de gerçek kazanan başarısız işlere imza atanlar olur... Çünkü başarısızlıklar yerine ‘yenilerin’ konuşulması gündemin değişmesi demektir...
Beşiktaş’ta şimdi tam da bu durum yaşanıyor... Ortaya çıkan hezimetten sonra aynı senaryo tekrar oynanıyor...
Üç yıllık icraatleriyle Beşiktaş’ı uçurumun kenarına getirenler değil, Lucescu konuşuluyor!
“İki yıl içerisinde borçları yarılayacağım” diye ortaya çıkan ama geçmiş yönetimden aldığı borç yükünü eskisinden iki misli daha büyük bir borçlanma kat sayısıyla artırarak kulübü iflas noktasına getirenler değil, Şenol hoca konuşuluyor!
Altı aydır oyuncusuna para ödeyemeyen yönetim değil, Mustafa hoca konuşuluyor!
“Hesap soracağım” diye ortalarda gezip şimdi kendilerine hesap sorulduğunda kaçma noktasına gelenler değil, önümüzdeki senenin başarı hayallerini bugünden pazarlamaya çalışanlar konuşuluyor!
“İnşaat benim işim, stadı bir yılda bitiririm” deyip Beşiktaş taraftarını ve kamuoyunu kandıranlar değil Ahmet Nur Çebi ve Fikret Orman’ın teknik direktör konusundaki görüş ayrılığı konuşuluyor!
Futbol takımını kurumsallaştırma iddiasıyla yola çıkıp yüzüne gözüne bulaştıranlar değil, çok büyük başarılara ve kararlara imza atmışlar gibi onların gelecekle ilgili alacakları kararlar konuşuluyor!
Üç yıldır camiasına stat, mali konular, hesap sorma ve futbol takımı konusunda sürekli yalan söyleyenler değil yeni yalan bombalarıyla gündemi değiştirmeye çalışanlar konuşuluyor!
Kulübü transfer bile yapamaz duruma getirenler değil, olamayacak boş transfer hayalleri konuşuluyor!
Kalibresi sınırlı bir antrenörü Beşiktaş’a dünyanın en büyük teknik direktörü havasında satanlar değil, şimdi özellikle hedef tahtası haline getirilmeye çalışılan Bilic konuşuluyor,
Siyah-Beyaz tablo ‘dışarıdan’ böyle gösterilmeye çalışılsa da aslında Beşiktaş taraftarı ve camiasının ‘gerçek gündemi’ çok farklı!
Beşiktaşlılar aslında;
Beşiktaş’ı aile servetlerine, sosyal statülerine, ticari işletmelerine katkı maksadıyla kullananları...
Fikret Orman ve yönetiminin yetersizliğini...
Beşiktaş başkanının verdiği hiçbir sözü yerine getirmediğini...
Kulübün kontrolsüz borçlanma ile iflas noktasına getirildiğini...
Stat konusunda maliyet, kaynak ve süre konusunda yapılan sürekli çelişkili açıklamaları...
Futbol takımını yönetmedeki başarısızlığı konuşuyor.
Bir de...
Kulübü bugünlere getirenlere nasıl hesap soracağını!

Yorumlar (7)
Can Özdemir 5 yıl önce
Ali abi güzel demişsin ama ne değişirki zihniyet aynı oldukdan sonra biri gider biri gelir kısır döngü işte..
kartalizmir 5 yıl önce
Bu adamın yônetime düşman olma sebebi araya bir çok adam sokmasına rağmen yönetimin bunu s.direktôr yapmaması. Yönetime yetersiz diyor kendisi gittiği her takımı batırdı. Göztepe'den kovuldu bjk da tigana bizzat kovdu bunu
serkanatlı 5 yıl önce
kartalizmir bu adam diye yorum hiç olmamış en başaeılı yıllarımızın maf ali si.teknik direktörlük peşinde olduğunu söylemek abesle iştigal olur şimdiye kadar sadece menajerlik işleri yaptı..göztepe projesinde şirkete güvendi ama şartlar çok yetersizdi bırakıp kaçmadı izmir in basir yerlerinde takımıyla kamplar yapardı,hergün görürdük.herşey bir yana dürüstlük abidesi bir insandır ali..başarı yada başarısızlıklarını yazın ama hakaret sözleri söylemeyin kendisine.
iranlı 5 yıl önce
söylediklerine aynen katılıyorum alicim...çok güzel analiz etmişsinolayları ve gelinen noktayı...
hayati.k 5 yıl önce
kalemine yüreğine sağlık.herzamanki gibi doğru tesbit.
Sağ Duyu 5 yıl önce
Sevgili Ali, azıcık zahmet edip kariyer yapaydınız da Beşiktaş a sportif direktör aramayaydı bu kulüp. Bir de böyle bak istersen.
ÖMER can--BJK 5 yıl önce
ALİ GÜLTİKEN in SÖYLEDİKLERİ HEPSİ DOGRU DUR YALANMI ALİnın YAZDIKLARI YANLIZ NEDENSE BU DOGRULAR BAZILARINA BATMIŞ VEDE YARASI OLARDA GOCUNMUŞ ....BUNLARIDA ZATEN DOGRUYU GÖRENLER BİLİYOR YALANLA YAŞANLAR HAYALLRE DALLANLAR KAFASINI DEVE KUŞU GİBİ GÖMENLER GÖREMEZLER .. 3 SENDİR KÖTÜ FB GS GELEN GECEN YENIYOR F O BİLİCTEN BERİ BİR TEK COK İYİ DEDİKLERİ BJK YENEMİYOR NEDENSE 7 MACTIR FB GS ...