Beşiktaş'ta Galatasaray kavgası

Toplantının açılış konuşmasını yapan divan başkanı Yalçın Karadeniz borçlarla ilgili yönetimi eleştirerek; "Dibe vurduk diyebiliriz" dedi.

Beşiktaş'ta Galatasaray kavgası

Karadeniz'in "Madem ki Galatasaray'ı örnek alıyoruz, rakibimiz, Riva'da bin 200 dönüm imarlı arazinin yarısını teminat gösterse borucu da öder, kasada para da kalır. Kuruçeşme Adası'nın üçte birini teminat gösterseler İstanbul'u satın alırlar. Bizim neyimiz var? Bütün mal varlığımızı teminat olarak koysak borcumuzun yarısını ödeyemeyiz" ifadelerini kullanması başkan Fikret Orman ve yönetim tarafından tepki ile karşılandı.

Başkan Fikret Orman Yalçın Karadeniz'in özellikle rakipleri üzerinden kendilerini eleştirmesini doğru bulmadığını belirterek ''Divan başkanımız Galatasaray'ın Kuruçeşme adasının üçte birini satarak borçları kapatabileceğini söylüyor. Bir kere Kuruçeşme adası Galatasaray'ın değil hazinenindir neyini satacaklar'' diye tepki gösterdi.

Divan başkanı Yalçın Karadeniz denetleme kurulu tarafından açıklanmayan borcun SPK'ya göre Anonim şirketin 562,derneğin 407 milyon lira olmak üzere toplamda 969 milyon liraya yükseldiğini açıkladı. Karadeniz "Talihsizliğime bakınız ki bugün gözlerimi açamadığımı ifade etmek istiyorum. Bazı arkadaşlarım Beşiktaş'ın büyük bir camia olduğunu ve büyük bir güce sahip olduğunu söylüyorlar. Dibe vurduk diyebiliriz" diye konuştu.

Başkan Fikret Orman'ın konuşmasının ardından tekrar söz alan Yalçın Karadeniz hukukçu olarak bu konuyu iyi bildiğini ve Galatasaray Adası'nın yıllar önce Galatasaray Yönetimi tarafından gayri müslimlerden satın alındığını ve onların malı olduğunu açıkladı.

Haber Kaynağı: DHA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Özgür
Ahmet Özgür - 4 yıl Önce

Yalçın Karadeniz adlı köpek bu kulübün yakasından düşün, aşşağılık herifler bu borçlar senin divan başkanlığı yaptığın dönemlerde bu hallere geldi 500 milyonları gördü, Allahsız köpek o zaman nerdeydin? Kulüp batıyormuş! Kulüp sizin pisliklerinizden arınmaya çalışıyor hala adi mahluklar,sülükler! Git GS'ye kongre üyesi ol!!!

marco
marco - 4 yıl Önce

tüpçünün camia içinde kalan tek piyonu, seninde sonun gelecek.

Ayşe
Ayşe - 4 yıl Önce

Yav Karadeniz misin nesin tüpçü o kadar borç yaparken nerdeydin de şimdi mi aklın başına geldi madem gs nin o kadar mal varlığı var siz o kadar senedir Beşiktaş'ta divan başkanısın niye bişey almadın bu klübe şimdi hesap soruyon YD zamanında ferrariler tabatalara o kadar boşa para gitti yıllarca stadın maketiyle oyaladı bizi onda niye bu klüp battı demedin tüpçü yalakası seni artık bu içimizdeki renklilere bir son vermek gerek

doğuştan kartal
doğuştan kartal - 4 yıl Önce

Bjk de işler düzelince birileri balta atıyor içten huzursuzluk çıkarıyor madem borç çok neden gazı ornek gösteriyor hanım adası varsa bjk taraftarı var Karadeniz

ahmet a.
ahmet a. - 4 yıl Önce

yalçın karadeniz 20 gün idareten başkanlık koltuğuna oturup çerçeveli resmini başkanların arasına astıran ezik büzük bir karakterdir.

ayberk
ayberk - 4 yıl Önce

uefada ust tura cıktı, lıgde zırceye oynuyo, kudada yoluna devam edıyor. Hayır yanı beklıyolar bayadır yonetım hata yapsın da laf sokalım dıye baktılar hata yok ortaya atlıyolar. Klup stad yapıyo kardes bedava yapılmıyo at elını cebıne zengın ınsansın. laf etmek kolay bugun mu oldu bu borclar adam borc yuzunden avrupaya gıdemeyen takım aldı.borcun ıcınde stad yaptı. takım heryerde zırveye oynuyo. beyzade adamız olaydı satardık dıyo. onerı koy ortaya cok bılıyosan.

teoman
teoman - 4 yıl Önce

Yalçın Beyin borç rekoru kırıldığı dönemde Mayıs 2009'daki Divan Kurulunda yaptığı beyanatı hakkındaki haber (YORUMSUZ): "Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, toplantıda yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye liglerinin en sorunsuz kulübünün Beşiktaş olduğunu savundu. Beşiktaş'ın, Turkcell Süper Lig'de şampiyonluk yarışında olmasıyla ilgili olarak da Karadeniz: Tünelin ucunda ışık gözüktü. Bu ışığın gözükmesinden sonra mutlu sona ulaşmak için herkese görevler düşüyor, diye konuştu.

Alpay
Alpay - 4 yıl Önce

Keske Besıktas ın mal varlığı hakkında da bılgı sahıbı olsa. Gs nın ıpoteklerı konusuna calısmamıs anlasılan.