Beşiktaş'ta Ertuğrul Sağlam sesleri

Beşiktaşlı yöneticilerin, “Türkiye’de şampiyonluk yaşamış yerli hoca gelmeli” görüşünü savunduğu belirlendi. Mustafa Denizli ve Ertuğrul Sağlam’ın isimleri ön plana çıkarken, Şenol Güneş’e de teklif yapılacağı öğrenildi.

GÜNDEM 05.06.2015, 03:06
3962
Beşiktaş'ta Ertuğrul Sağlam sesleri

Beşiktaş Yönetim Kurulu’nun önceki gün gerçekleştirdiği 4 saat süren kritik toplantıda, Başkan Fikret Orman’ın, yeni teknik direktör konusunda herkesin görüşünü aldığı belirlendi.

 

Yeni teknik patron konusunda tek tek görüş belirten siyah-beyazlı yöneticilerin, “Türkiye’de şampiyonluk yaşamış yerli bir teknik direktör getirmeliyiz” ifadelerini kullandıkları ortaya çıktı. Bu kriterler çerçevesinde Mustafa Denizli ön plana çıkarken, Bursaspor’u şampiyon yapan Ertuğrul Sağlam’ın isminin de camia içinde konuşulmaya başlandığı aktarıldı. Şenol Güneş’i de listesinde tutan Başkan Fikret Orman’ın, yöneticilerin görüşlerini tek tek not ettikten sonra yeni teknik direktörün isminin kısa süre içinde netlik kazanacağını söylediği öğrenildi.

Yönetimin görüşleri doğrultusunda teknik direktör arayışlarına hız veren Başkan Orman’ın; Mustafa Denizli, Şenol Güneş ve Ertuğrul Sağlam ile görüşerek, Beşiktaş’ın şartlarını ve gelecek planlamasını anlatacağı aktarıldı. Orman, bu üç teknik adamdan biriyle anlaşamaması durumunda rotasını bu kez yabancı hocalara çevirecek. Marsilya’yı çalıştıran Marcelo Bielsa’nın, Beşiktaş Başkanı’nın listesinde ilk sırada olduğu, Zico’nun da adaylar arasında yer aldığı vurgulandı.

Sürpriz teklif

Siyah-beyazlı yönetime yakın olan camia içinden bazı isimlerin, Başkan Fikret Orman’a sürpriz bir öneride bulundukları belirlendi. Beşiktaş’ın eski efsane isimleri Rıza Çalımbay, Gökhan Keskin, Metin Tekin, Ali Gültiken ve Feyyaz Uçar’ın kulüpte görevlendirilmesinin istendiği öğrenildi. Bazı kongre üyelerinin; sportif direktörlük, teknik direktörlük, yardımcı antrenörlük, arama tarama komitesi ve transfer komitesi gibi birimlerde bu oluşumum çok yararlı olacağını söyledikleri ancak yönetimin bu teklife soğuk yaklaştığı kaydedildi.

Güneş ayrıldı

Şenol Güneş, Bursaspor’la yollarını ayırdı. Başkan Recep Bölükbaşı ile bir araya gelen Güneş, “Görüşmemiz ayaküstü oldu. Başkan, ‘Ne yapacağız’ dedi. Ben de daha önce yaptığımız konuşmaları hatırlattım ve futbolcuların kalması gerektiğini bildirdim. Aceleleri varsa yerime teknik adam bakabileceklerini de söyledim” dedi. Görüşmenin ardından Bursa’dan ayrıldığını belirten Güneş, Devler Ligi finalini izleyeceğini ve daha sonra tatil yapacağını söyledi.

 

MİLLİYET

Yorumlar (40)
osman 6 yıl önce
adam gibi adam ertuğrul sağlam.
ali murat vural 6 yıl önce
hurma / saglam cifti bes yillik mukavele ! adamlari rahat birakacaksin islerine karismayacaksin ! stadimizi mühürleyenlerede gereken cevabi pazar günü verdin mi ... güzel günler yakindir !!!
Hasan 6 yıl önce
2009 da şampiyon kadroyu Ertugrul kurmuştu, kalsaydı zaten şampiyon olacaktık. Belki de üst üste birkaç sene olacaktık. Çapsız taraftar ve çapsız yönetim seni gönderdi. sonraki 6 sezonda 1 şampiyonluk bile yok.
karakartal 6 yıl önce
2009 daki kadroyu ertuğrul kurmuştuya katılmıyorum çünkü o sene bizi şampiyon yapan devre arası gelen yusuf ve ernst ti. ayrıca unutmayın o dönemde liverpooldan 8, metalistten 4 yedik. bırakın ertuğrulu filan.
hkn 6 yıl önce
tek teselli Beşiktaş idi..Ekonomik zorluklar bunaltmışken..Gidişat çok kötü..iktidar döneminde halk çöktü ekonomik olarak..İcra ve borca battık.. 2001 yılında işsizlik oranı 8.4 iken bugün yüzde 11.3 e çıktı.Şuanda OECD ülkeleri içinde genç işsiz oranında en kötü ülke olduk...Piyasada ve cepte nakit kalmadı alım gücü bitti.2002 de asgari ücret 225 mio,çeyrek altın 22 mio idi.10 çeyrek alınıyordu .şimdi ,949 lira ile 6 çeyrek altın alamıyorsun.satışı 167 lira..O dönemlerde kredi ve kredi kartı ihtiyacı yoktu..2002 yılında 6 milyar tl olan halkın toplam kredi kartı ve tüketici kredisi borcu şuanda 330 milyarı aştı.borç tam 53 kat arttı.(Konut ve araç kredisinden bağımsız).2002 yılında 8 milyon olan icra sayısı şuanda 22 milyonu buldu..Nüfus artışı ne kadar peki?..2004 te 3400.000 olan esnaf sayısı şuanda .2900.000 lerde onlar artık işsiz veya işçi....Kişi başı milli gelir tam 7 senedir yerinde sayıyor.Uyanın artık..
mehmet 6 yıl önce
Güneş hoca iyidir. Fazla söze gerek yok. Ertuğrul hocaya iadeyi itibar yapmak için görev verilebilir. Fosilleşmiş denizliyi istemezük.
hasan 6 yıl önce
neymiş ertugrul olmazmış çünkü liverpooldan 8 yemişiz.iyi de o çok begendiğiniz lucede bayernden 7 yedi.eee ne olacak şimdi luce kötü hoca mı?cahilliğin bu kadarına pess.o dönem şampiyon olduysak ertugrulun payı unutulmamalı.görevi bıraktıgında 4 puanla liderdik.
siyah beyaz 6 yıl önce
adam gibi adam ziya doğan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın