''Beşiktaşlılardan özür diliyorum...''

Beşiktaş Eski Futbol Direktörü Önder Özen, yabancı kuralı ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

''Beşiktaşlılardan özür diliyorum...''

Türkiye Futbol FederasyonuKulüpler Birliği ile yabancı sınırlamasını görüşerek değişikliği gitti. 28 kişilik takım kadrosunda 14 yerli, 14 de yabancı futbolcunun yer alabileceği, 18 kişilik kadroda yabancı sınırlamasının olmayacağı, Türk asıllı yabancı futbolcuların da yabancı statüsünde sayılacağı gibi kararlar alındı. Bu kararlar ile ilgili Beşiktaş'ın eski Futbol Genel Direktörü ve yorumcu Önder Özen, açıklamalarda bulundu. 

"Bütün Beşiktaşlılar'dan özür diliyorum"

Özen, "Eğer bu şaka değilse, gerçekse bunun önümüzdeki sezondan itibaren uygulanacağını anlıyorum. O zaman ben buna 3 şekilde cevap veririm. Ben eğer Beşiktaş'ta bir profesyonel konumda olsaydım, TFF'ye dava açardım. Bunu UEFA'nın kurullarına kadar da götürürdüm çünkü ben ve yönetici arkadaşlarım inandırdığımız antrenör ekibi ile birlikte planlama yaparken kitaba baktık. Ve bizden başkasının bakmadığını bildiğimiz halde baktık. Ülkemizin ismi Türkiye Cumhuriyeti. Hukuki durumlarla ilgili ülkemizdeki perspektife birazcık hakim olduğumu zanneden biriyimdir. Hukuk ile hukuksuzluk arasındaki farkı bilen biriyimdir. Kitaba kaç kişinin baktığını kaç kişinin bakmadığını, kimlerin kırmızıda beklediğini kimlerin yeşilde geçtiğini bilen biriyimdir. Buna rağmen umutla herkesi inandırmaya çalıştım. Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 110 yıllık kulüp yöneticilerinden özür diliyorum. Onları buna inandırdığım için. Slaven Bilic ve teknik ekibinden özür diliyorum. Türkiye bir hukuk ülkesidir. Kitaba bağlı kalırız biz. Kitabı deldirmeyiz. Kitaba bakarız ve bu kitaba bakarak ilerleriz diye onları inandırdığım için onlardan da özür diliyorum. Kaç milyon Beşiktaş taraftarı varsa, Beşiktaş'a kaç kişi gönül veriyorsa onlardan da özür dilerim onların kandırılmasına vesile olan biri olarak tarihe geçeceğim herhalde. Gökhan Töre'nin bonservisine ödenen parayı ben çalışarak ödeyemem meslek hayatım boyunca. Kerim Frei için verilen parayı ben ödeyemem. Cenk için aldığımız riski, Tolga için... Yok muydu? Orada Ospina bekliyordu. Tolga'ya verdiğimiz paranın 1,5 milyon üstünü vererek Ospina'yı alabilirdik ama biz kitaba baktık. Ve inanmaya çalıştık inandık o yüzden böyle transferler yaptırdık. Bütün Beşiktaşlılar'dan özür diliyorum." dedi.

"Beşiktaş'ı zarara uğrattım"

Özen, Beşiktaş'ın kendisine dava açabileceğini söyleyerek "Ben farkında olmadan kitaba bakara kurallara bakarak zarara uğrattım. Beşiktaş'ta bana dava açsın o zaman. Fikret Orman da çıkarak ya hoca sen demedin mi kitaba kurala bakarak diye yönetim kurulu yüzde yüz haklı. Geçen sene bilmiyor muyduk acaba." ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atila Besen
Atila Besen - 4 yıl Önce

6 +2 önce 5+ 2 'ye iniyor,sonra 11'e çıkıyor.Bir de sıkılmadan ,bunun bir devrim olduğuna inanmamız isteniyor.
İnsaf edin, sporseveri bu kadar da aptal yerine koymak olur mu?

mehmet kara
mehmet kara - 4 yıl Önce

Biz niye ersana niye ismail koybasina bu kadar para odedik.Bu sadece galatasaray ve yasli fenerbahceyi kurtarmak.fikret orman dava acmaz isen sende aziz yildirim ve galatasarayin ekmegine yag surmekten baska bi ise yaramiyosun demekki.

fthspkn
fthspkn - 4 yıl Önce

sayın özen bu açıklamalardan sonra bende sizden özür dilerim.sizi eleştirdim zaman zaman gerçi kötü sözüm hiç olmadı sadece konuştuğunuz kadar ağırlığınızı koymadınız türü eleştirilerdi.belli ki size o kadar yetki verilmiş.hangi takımlı olduğun önemli değil adamsın.ister rakibim,ister düşmanım adam olsun.son olarak burası türkiye burada değil yabancı kuralı ilkokula başlayan çocuk 3.sınıfa gelmeden eğitim-öğretim sistemi değişiyor.senin hiç kabahatin yok.ve keşke kulübe geri gelme durumun olsa ama daha yetkili olarak.

Çakıroğlu
Çakıroğlu - 4 yıl Önce

Ben yabancılardan kuru bir Beşiktaş,ı asla seyretmem..

Uğur
Uğur - 4 yıl Önce

Hocam burası Almanya, İngiltere gibi planlı,programlı ilkelerin olduğu bir ülke değil. 40 senedir bunu anlayamadıysa ya çok safsın ya da çok iyi niyetlisin. İkisi de bu devirde zaaf olarak görülür bizim buralarda.

volkan l
volkan l - 4 yıl Önce

yok hocam hiç gerek yok, çok iyi oldu.. şimdi genç yetenek diye piyasaya sürülen futbolcu arkadaşlar koşmasın, kendini geliştirmesinde göreyim.. dünya paralar kazanıp istanbul da karakterini kişiliklerini kaybeden sporculuktan uzaklaşan yerli tayfa şimdi seve seve çalışacak, içlerinden azıcık vizyonu olan varsa da çıkar yurt dışında oynar kendini geliştirir.. bu saatten sonra akıllı yönetimler kendini belli eder ki bu konuda Fikret Oramana güveniyorum.. iyi transferlerle ligimiz daha iyi bir hal alır ve uzun vadede milli takımımızı güzel günler bekler

bülent
bülent - 4 yıl Önce

Doguma büyüme yer almanya. Koyu bir besiktasliyim. Bizim ülke hicbir zaman kalkinamaz. Futbol artik atletism olmus beyin isi olmus bunlar da bizde olmadina göre... . Adam gibi isine bilen insanlarimiz yok. Olamazda. Örnegin önder lzen böyle bir insani nasil birakirsin . Cebi kim ya? Bana bir aciklansin. Takima para mi verdi birsey mi kazandirdi? Neye gerek ya?

eses eses
eses eses - 4 yıl Önce

10 Numara sozler