"Beşiktaşlı bir oyuncu bana..."

Beşiktaş'a 2-0 yenilerek düşme potasından kurtulma şansını tepen Sivasspor'da isyan var.

GÜNDEM 24.11.2015, 19:28 24.11.2015, 19:31
1414

 Kırmızı-Beyazlılar’ın tecrübeli hücum oyuncusu Burhan Eşer, maçın hakemi hakkında konuştu, zehir zemberek açıklamalar yaptı. İşte noktasına virgülüne dokunmadan Yiğidolar’ın yıldızının sözleri: 

 
“Hüseyin Göçek, Quaresma’nın pozisyonunda penaltı vermedi diye resmen baskı altında kaldı. Hatta maç içerisinde Beşiktaşlı bir oyuncu bile bana, ‘Bunu veremedi ya, şimdi kesin 15-20 dakika sonra bir penaltı çalar bize’ dedi, öyle de oldu.” 
 
“Gözümle görmesem söylemem, bir oyuncu İngilizce küfür ediyor, herkes duyuyor, kimse ses çıkarmıyor. Şenol hocaya da kamtılmıyorum. Penaltı olmasa o kadar pozisyon bulamazlardı, mecburen risk aldık, açık oynadık.”
 
‘6 maçta 4 kırmızı’
 
“Bu zamana kadar hep sustuk. Hakem camiası zor günlerden geçiyor. ‘Destek olalım, biz de üzerlerine gitmeyelim’ dedik. 6 iç saha maçında 4 oyuncumuz kırmızı kart gördü sesimizi çıkarmadık. Ne bir futbolcu, ne bir yönetici çıkıp hakemler hakkında konuştu. En ufak hatadan canı yananlar bas bas bağırıp ortalığı ayağa kaldırırken biz hatayı kendimizde aradık. Ama artık yeter...”
 
“Hüseyin Göçek, Quaresma’nın pozisyonunda penaltı vermedi diye resmen baskı altında hissetti kendisini. Hatta maç içerisinde ismini vermek istemiyorum, zor durumda kalmasın, Beşiktaşlı bir oyuncu bile bana, ‘Bunu veremedi ya, şimdi kesin 15-20 dakika sonra bir penaltı çalar bize’ dedi. Ben de adım gibi emindim bundan. Öyle de oldu. Dakika olmuş 43, soyunma odasına gideceğiz, alakasız bir penaltı çalıyor. Bir şehrin kaderiyle oynuyor. Aklım almıyor bunu.” 
 
'Hakem küfürü duydu'
 
“Gözümle görmesem söylemem. Yine adını söylemek istemiyorum. Beşiktaşlı bir oyuncu gözümün önünde İngilizce küfür ediyor. Herkes duyuyor, kimse sesini çıkarmıyor. Bizden çıksa, anında kırmızıyı verirler. Gittim Hüseyin Göçek’in yanına, ‘Yapma etme, hocam. Bak bizimkisi de ter, neden baskı altında kalıyorsun. Bizim hakkımızı yiyorsun, bizim de sorumlu olduğumuz insanlar var’ dedim.”
 
'Şenol hocaya katılmıyorum'
 
“Şenol hocanın da söylediklerine katılmıyorum. ‘Penaltıya bağlamayın, 8-9 tane pozisyonumuz var’ diyor. Tamam eyvallah. Ama oyun dengeli giderken saçma sapan bir penaltıdan geriye düşüyorsun. Sivasspor’sun, karşında ligin lideri, en iyi top oynayan takımı var. Yenmek için oynuyorsun. Tabii ki risk alacaksın, açık vereceksin. Maç 0-0 gitse bulabilirler miydi o fırsatları.”
 
'Molde bile 3 atıyor'
 
“Sonra, ‘Türk futbolu nasıl gelişecek?’ diye konuşuyorlar. Bu zihniyetle nasıl gelişeceksin! Ondan sonra Molde geliyor 3 atıyor, gidiyor, atar tabii. Anadolu takımlarına, büyük camialara bunları yapmasınlar artık.”
 
(Fanatik)
Yorumlar (6)
Yiğit 5 yıl önce
Şerefsizlik yapmayın topunuzu oynayın konu Beşiktaş oluncamı sesiniz çıkıyor 16 dakikada 4 gol pozisyonu var sen maçta değilmiydin yoksa burhannnnn
hayati 5 yıl önce
Koca şehrin kaderi ile oynayan hakem değil sizsiniz. 12 maçta aldığınız puana bak,
ondan sonra konuş. Tabi konuşmaya yüzünüz varsa..
mbay 5 yıl önce
Hadi oradan çakal Quresmanın pozisyonunun penaltıyla alakası olmadığını sende bizlerde gayet iyi biliyoruz.Madem canın yandı o bjk li futbolcuyu deşifre etde bizde bilelim.Yalan at izi kalsın.Böyle düşündüğünüz için hep bu haşşerdesiniz.Her hafta maçınızı seyrediyoruz aman aman bir hakem hatasına maruz kalmadınız.Azıcık futbol oynayın.Dansöz gibi kıvırmayın.
Bükücü 5 yıl önce
Lan tırt tirrek ilk on dakika şans yüzünüze güldü yoksa 4 -0 dı maç yoksa ilk on dakika da da mı beşiktaş öndeydi
kartal 5 yıl önce
tamam burhan ağzınla söylemişsin on kişi defans yaptığını ikincisi yalancısın.
Q7 5 yıl önce
Burhan git kendi bokunla oyna karaktersiz topcusun sen.