Beşiktaş’ın tribün geliri daha da arttı

İnönü Stadı’nın yıkımı sonrasında iç saha maçlarında stat stat gezen Beşiktaş’ın tribün geliri daha da arttı. İnönü’de yıllık ortalama 20 milyon lira hasılata ulaşan Kartal, geçen sezon yaklaşık 21 milyon lira elde etti.

GÜNDEM 10.09.2015, 10:51 10.09.2015, 10:53
479

 Beşiktaş, İnönü Stadı’nın yıkılıp Vodafone Arena’nın inşaatı sırasında evsiz kaldı ama hasılatta kendini aştı.

İnönü Stadı yıkılmadan önce yılda ortalama 20 milyon TL gibi bir hasılat elde eden Beşiktaş Yönetimi, stadı olmamasına rağmen geçtiğimiz sezon 21 milyon TL’ye yakın bir gelire ulaştı. Kombine satışlarının da dahil olduğu yıllık hasılat, olarak iyi bir gelir elde eden Beşiktaş Yönetimi, bu sezon çıtanın daha da yükseleceğini tahmin ediyor. Mart ayında Vodafone Arena’ya geçecek olan Beşiktaş Yönetimi, Avrupa’da yine geçen seneki gibi tur atlanması halinde kasasına beklenenden fazla para koyabilecek.

Vodafone Arena inşaatı nedeniyle geçtiğimiz sezonun iç saha maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı, Başakşehir Fatih Terim Stadı, Osmanlı Stadı, Torku Arena Stadı’nda oynayan siyah-beyazlı kulüp, derbi maçlarında Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki tribünlerin büyük bir bölümünün dolması nedeniyle astronomik rakamlar kazandı. Beşiktaş’ın Avrupa’da tur atlaması da bu hasılatın artmasına önemli etken oldu. Özellikle Arsenal, Liverpool ve Brugge maçlarında tribünleri dolduran Beşiktaş Yönetimi, Konya’da oynanan Trabzonspor derbisinde de kazandığı parayla umduğundan daha fazla gelir elde etti.

Yeni gelirler

Öte yandan Vodafone Arena’nın loca satışlarını yıllık hasılattan ayrı tutan ve buradan gelen paranın neredeyse tamamını stat inşatına harcayan siyah-beyazlı kulüp, çatının kaldırılmasından sonra tribün sponsorlukları için düğmeye basacak ve yeni gelirler yaratacak.


KAYNAK : MİLLİYET
Yorumlar (1)
necsoy 5 yıl önce
iki yıl öncesinin 20 M. ile bu yılın 21 M. unu karşılaştırmadan önce milliyet gazetesi spor servisi ekonomi servisine bir danışsa iyi olurmuş...

çünkü artış için o kıyaslamanın ya döviz cinsinden yapılması ya da sabit bir birime endekslenmesi lazım...enflasyon etkisini unutmuşlar...30 M. olsaydı bu rakam o zaman az bir artış söz konusu olabilir...

tribün geliri yılda 2 yıldız transferini karşılayabilmeli....yani 40 M. lira sınırını geçersek o zaman taraftarın hayalini kurduğu isimler daha kolay gelecektir..