Beşiktaş'ın Dosyası Karara Bağlanacak

UEFA'nın Eskişehirspor ve Sivasspor için açtığı disiplin soruşturmasından çıkacak sonuç merakla beklenmeye başladı.

GÜNDEM 26.05.2014, 17:15
175
Beşiktaş'ın Dosyası Karara Bağlanacak

Eskişehirspor ve Sivasspor'un durumlarını incelemeye başlayan UEFA Disiplin müfettişlerinin savunmaları kulüplere ulaştı ve iki kulüp için de 2'şer yıl men ve ağır para cezaları talep edildi.  UEFA'nın2 men ve ağır para cezasını önlemek için harekete geçen Eskişehirsporve Sivasspor kulüpleri uluslararası hukuk büroları ile anlaşmasağlayarak savunmalarını hazırlamaya koyuldu. 2Haziran'da Eskişehirspor ve 3 Haziran'da da Sivasspor'un savunmalarınıalacak olan UEFA, 5 Haziran'da nihai kararını açıklayacak.


BEŞİKTAŞ\'IN DA DOSYAYI KARARA BAĞLANACAK  UEFA'dan 1 yıl tedbir cezası alan Beşiktaş\'ın son dosyası daHaziran'ın ilk haftasında karara bağlanacak. UEFA disiplin müfettişleri,16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını esas alarak Beşiktaş hakkında soruşturma başlatmış ve soruşturma sonrasında Beşiktaş\'ın Avrupa Kupalarına 1 yıl, gerekirse sonraki yılda katılmaması gerektiğini belirten bir rapor hazırlamıştı. 

BEŞİKTAŞ'A NEDEN TEDBİR KOYULMUŞTU? 
 UEFA'nın kriterlerine göre birkulübün yönetim kurulu üyelerinden tutun da, en alttaki personelinekadar herkesin tüm fiil ve davranışları kulübü bağlar diyor.


Taraftarın hareketlerini de bu 'bağlayıcı' madde içerisine sokanUEFA, Serdal Adalı ve Sayın Tayfur Havutçu'nun ceza mahkemesinden cezaalmasını esas alarak siyah-beyazlı kulüne tedbir cezası koymuştu. 

 UEFA'daki 8 şaibeli maç UEFA, F.Bahçe'ye 2 yıl men cezası verirken 8 maçı gerekçe gösterdi. CAS ise bu 8 maçı 4'e indirdi. İşte o maçlar:Aklanan maçlarTrabzon-İBBKarabük-F.BahçeEskişehir-TrabzonTrabzon-Bursa Suçlanan maçlarF.Bahçe-A.GücüF.Bahçe-İBBG.Birliği-F.BahçeSivas-F.Bahçe

Yorumlar (0)