Beşiktaş'ın borcu açıklandı!

2015 Yılı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda, Beşiktaş'ın borcu açıklandı. Başkan Fikret Orman gelen eleştirilere cevap verdi.

GÜNDEM 08.08.2015, 15:28
1464
Beşiktaş'ın borcu açıklandı!

Siyah Beyazlıların 2015 Yılı Olağan 3. Divan Kurulu'nda Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel, Beşiktaş'ın toplam borcunun 971.795.974 TL olduğunu açıkladı.  Toplantıda konuşan Fikret Orman, yapılan eleştirilere cevap verdi. 

Divan Kurulu'nda borçların 1,5 2 kattrilyon olduğu yönündeki iddiaları yanıtlayan Orman, ''Bakkal mantığıyla bu işler anlatılmaz. Beşiktaş 2,5 kattrilyon nasıl borçlanacak. Böyle olsa ben burada durabilir miyim. Kimse Beşiktaş'ın itibarını bu durumlara düşürmesin'' ifadelerini kullandı.

"Statta 5-6 adam çalışmıyor!"

Stat hakkında açıklamalarda bulunan başkan, "Vodafone Arena için 242 milyon lira para harcamışız. Biz bu stadı bitirmek zorundayız. Biz çok çalışmak zorundayız. Beşiktaş'ın stadı bitsin. Taksimetre çalışsın, kulübün gelirleri artsın diye uğraşıyoruz. Dediler ki orada adam çalışmıyor. Bir tane gazeteci yazmış. Kameraya bakmış 6 tane adam çalışıyor demiş. Şu anda orada 837 tane adam çalışıyor. Bunları bilin diye söylüyorum." dedi.

Fikret Orman, denetleme kurulu kurduklarını ifade ederek, "İcraatı gösteren, emeği gösteren, parayı gösteren bir yönetim kurulu olarak yerini bilmeyen, inşaat sektörünün ne olduğunu bilmeyen adamların tentik edenleri Allah'a havale ediyorum. Biz inşaatı yapıyoruz. Paralar falan konuşmalar oluyor. Ahmet abi dedi ki Fikretciğim biz bir denetleme kurulu kuralım. Harcamaları, Kartal Yuvası'ndaki harcamaları onlar denetlesin. Biz bu yüzden bir denetim şirketi kurduk. Ahmet Bey'e fire vermeyelim diye özel demirler yaptırdık. Ahmet Bey demirleri bize ucuzda verdi. Biz zengin işadamlarının Beşiktaş yönetimlerinde olmasını istiyoruz. Koç olsun, Sabancı olsun itibarlı insanlar yönetime girsinler." sözlerini sarf etti. 

"Allah'ınız yok mu?"

Yönetim Kurulu üyelerinin açıkça konuşmadıklarını ifade eden Orman, "Göbeğinden kimse konuşmasın. Elinde evrakı olup da açıklamayan namerttir. Hiçbir şey gizli değildir, her şey açıktır. Bakkal hesabı yapılmaz. Yönetim kurulu üyelerimiz gelsinler, baksınlar. Evrakları, puantajları neleri varsa gelsin baksınlar. Menajerlik ücretlerine gelelim. Dedim ki bizim üstünü kapattığımız anlaşma yoktur. Ya bu kadar acizlik bu kadar kıskançlık olur mu? Arkadaşlarımla fotoğraf çektiriyorum. 'Beşiktaş'ı yönetenler, teşkilatlar' falan... Ayıp ya. Bunu yapanlar genel kurulu üyeleri ya. Sizin hiç Allah'ınız yok mu?" dedi.  

Transfer hakkında da açıklamalar yapan Orman, "Sürekli oyuncu al devri bitmiştir. Oyuncuları satacağız, daha iyilerini alacağız. Sürekli Avrupa kulüpleri satıyor. Atletico Madrid satıyor. Manchester United satıyor." şeklinde konuştu. 

"Sandıktan kaçmam"

Seçimle geldiğini ifade eden Başkan Fikret Orman, "Ben seçim sandığından kaçmam. Ben seçilerek geldim. Kadir demiş ki otobüsle adamlar getirdiler. Yapılan usülsüzlükler falan diye. Ben otobüsle adam getirmedim. Otobüsle divan kurulu üyeleri gelmiş. Ama sizler internet sitelerinden milleti örgütleyip, bana küfür ettirince örgütlenmek olmuyor, benim yapmadığım bir şey örgütleme oluyor." ifadelerini kullandı.

"Örgütleme işini sizin altınızdakiler yapıyor"

Fikret Orman'ın konuşmasında örgütleme yapanlar var diyerek işaret ettiği Divan Kurulu üyesi Kadir Kılıç, söz hakkı aldı ve kürsüye çıktı. Kılıç, "Evet başkan otobüslerle insanlar taşındı. Sizin haberiniz olduğunu söylemedim ki. Ben bütün günlerimi Beşiktaş'a ayarlarım. Benim gördüğüm saat 3 buçuk, 4 gibi herkes sıkılmıştı boşalmıştı. Benim gördüğüm de yürüyen merdivenlerden otobüsle insanlar getirildiğini gördüm. Bunu da söyledim. Ben siz getirdiniz demedim. Beşiktaş'ın kanayan yarasından bahsettim. Ben birilerini sosyal medyadan ayarlıyormuşum. Son 1 ayda bu konuyla ilgili bir tweetimi ispatlayın ben burada sizden özür dileyeceğim. Ben kimseyi örgütlemem. Beşiktaş'ta örgütleme işini yapanlar, sizin altınızda çalışıyor. Nevzat Demir Tesisleri'ni ben yaptırdım demiştiniz. Hayır, Nevzat Demir Tesisleri'ni Süleyman Seba yaptırdı. Bir divan toplantısında arkadaşlarımızı kombine almadı diye suçladınız. Olabilir durumu yoktur. Barışma zamanıdır. Buradan divandan senle de konuşacağız, senle de konuşacağız demeyin. Yeni bir sezona başlıyoruz. Hepimizin barışması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

"En iyi teknik adam takımın başında"
Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, toplantının açılışında yaptığı açıklamasında, "Yeni sezon başlıyor. Kulübümüz kendi imkanları içinde çok doğru transferler yaptı. Bu sezon şansımız da olursa ve daha önceki hayal kırıklıklarından ders çıkarırsak mutlu sona ulaşabiliriz" dedi.

Yönetemen kısa süre içinde Türkiye'nin en iyi antrenörlerinden birini takımın başına getirdiğini dile getiren Karadeniz, "Şenol Güneş, kendini ispatlamış bir teknik adamdır. İnşallah hayırlı olur diye düşünüyorum. Geçtiğimiz sezon şampiyonluğu son haftalarda kaçırdık. Umarım yönetim kurulu bunun sebeplerini araştırmış ve analiz etmiştir. Varsa böyle bir analiz bir daha böyle bir durumla karşılaşmamak için bizimle paylaşılmalıdır. Divan Kurulu Üyelerimize toplantıya göstermiş oldukları ilgi ve alaka nedeniyle teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Yorumlar (12)
fatih 5 yıl önce
çalışan sayısının 837 olması iyi değil yazın daha fazla çalıştırıp erken bitireceğiz diyordun başkan lütfen sayıyı arttır
Farkli ba 5 yıl önce
10 yilda borc 580 milyon 3 yilda 400 milyon hala utanmadan o koltukta oturuyorsun millete salliyorsun stad borcmu oder baskan sampiyon olursan kupa alirsan yilda en az 5 futbilcu satarsan borc odenir gelir artar hala bir kaleci almadin sen demirorenden betersin buraya yaziyorum
Gunti 5 yıl önce
Ruzgar Sagnak, senden iyi baskanlik yapar Fikret bey, butun divan kurulu toplantisini dinledim, koca koca adamlarin gozunun icine bakarak yalan soyleyen bir baskandan fazlasini gormedim. Bu arada stad 19.03.2016 da bitirilmeye calisilacakmis herkese selam olsun. Not: Adaliyi da , Demiroreni de gunahim kadar sevmem.
serdar 5 yıl önce
2004-2012 yillari arasinda dolar kuru neydi?2012-2015 arasi kur nekadar?Fikret Orman yonetimi hatalar yapiyor ama coraporen gibi Besiktasa yanlis yapmiyor.Fikret Orman coraporenin donemini arastirdi ve raporu aciklamadi.Bunun disindaki hatalari olabilecek hatalar.
ufuk 5 yıl önce
fiko başkan olduğunda dolar 1.78 bugün 2,78 aradaki fark %60 borcun artı oranı %100 ün üzerinde kur farkı demek milleti salak yerine koymaktır. ayrıca satılan hisse senetleri var borcu ödüyoruz diyenler beyaz yalan söylüyor stad 20 eylüle yetişecek diyenler beyaz yalan söylüyor 3 yılda bir tek başarı yok ayrıca taraftara yalan söyleyen bir başkan var siz neyin kafasını yaşıyorsunuz.
ufuk 5 yıl önce
Ayrıca fiko döneminde iki kez hisse satışı ve sermaye arttırımı yapılmıştır. Buradan gelen paralar ve arttırdıklarını söyledikleri sponsor gelirleri vs... Ekonomik olarak çukura gidiyoruz sportif olarak çukura gidiyoruz Beşiktaşın en az 5 sene üst üste şampiyon olup şampiyonlar ligine gitmesi gerek her sene 2-3 futbolcu satması ve bu satışlardan en az 30 milyon Euro gelir elde etmesi gerek o zaman belki kurtulur yoksa bu başkan ve yönetimle olmaz.
Namik 5 yıl önce
Ormanin mutlaka gitmesi gerek. Kesinlikle onunla olmaz!
kkk 5 yıl önce
benim bildiğim orman gelmede borç 570 milyondu şimdi tirilyona dayandı bu kulüpmü kar etmiyor, ormanmı sömürüyor ,renklilerden çok borç var. orman bu ne izahı yokmu bunun.belamısın sen kulüp zengin olur kar edr. bjk kar etmeyip zarar ediyorsa siz neye varsınız???????????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın