Beşiktaş’a Pahalıya Patladı

ŞANSAL BÜYÜKA Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

GÜNDEM 01.10.2014, 04:07
Beşiktaş’a Pahalıya Patladı

Beşiktaş’ın Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki kayıplarına bir yenisi daha eklendi.

Atatürk Olimpiyat Stadı’nın zeminin kötü, iklim şartlarının ağır olduğu herkesçe malum. Bilic ve futbolcular haklı ama kötü futbolun sebebi sadece bu faktörler mi? Çünkü gelen rakipler kötü şartlara rağmen puan almasını biliyorlar.
- Sevgili Bilal, kim iyi de Beşiktaş kötü... Kötü dediğin Beşiktaş, şampiyon adayları arasında puan olarak gene de  en iyi konumdaki takım. Deplasmanda ikide iki yaptı. İçeride iki maçı da kazanamadı. Aslında bu Olimpiyat Stadı varken, Beşiktaş’tan kimse iyi oyun beklemesin. Hatta şampiyonluk beklemesin. Olimpiyat inadı Beşiktaş’a pahalıya patladı. Aylardır “Olimpiyat olmaz “ diye söylüyoruz. Oynamakta inat ettiler. Ne oldu, “Keskin sirke küpüne zarar...” Başakşehir’de oynayabildiğim kadar oynarım. Olmazsa giderim Kocaeli’de oynarım, Sakarya’da oynarım. Ulaşım olarak Olimpiyat Stadı’ndan daha kolay yerler. Kaldı ki, Sakarya kenti, Beşiktaş’ın ikinci kalesi gibidir.Yabancılık çekmez, kendi seyircisi çok rahat gider. Futbolcu o seyirci desteğini arkasında hisseder. Beşiktaş, Olimpiyat Stadı’nın soğuk betonları arasına mahkum edilemez, bu kadar “öksüz “ bırakılamaz.Yeter, zararın neresinden dönerseniz,  kardır...

Olcay Şahan dört lig maçında üç gol attı. Ciddi sakatlık yaşamayan tek oyuncu. Olcay’ın bu performansını neye bağlıyorsunuz?
- Olcay  bu kadar istikrarlı oynuyorsa, sakatlık nedir bilmiyorsa, bunun nedeni çok basit; kendine iyi bakıyor, profesyonel gibi yaşıyor, çok iyi çalışıyor. Bir futbolcunun yapması gereken de bu değil mi? Olcay, gurbetten gelip, Türkiye’de pusulayı şaşırmayan, dağılmayan, dağıtmayan ender futbolculardan biri... Kaldı ki, her sezon durgun başlar, haftalar ilerledikçe verimi artardı. Bu sezon başında en azından gol konusunda takımın yükünü taşıyor. Keşke Pektemek bu kadar sakatlanmasa,  Demba Ba kendini bulsa da, gol yükünü çeken Olcay’a ortak olabilse...

Beşiktaş, Avrupa’nın güçlü takımları karşısında çok daha iyi futbol ortaya koyuyor. Bu çerçeveden bakıldığında, Tottenham karşısında sürpriz bir sonuç alabilir mi?
- Beşiktaş, Avrupa’da ne kadar iyi oynarsa oynasın, Tottenham gerçek çizgisinin ne kadar altında olursa olsun, Beşiktaş için bu maç, kolay bir maç değil. Maçın favorisi net biçimde Tottenham.  Ha, bu Beşiktaş’ın teslim olacağı anlamına gelir mi? Asla... Demba Ba, geldiği ülkede, geldiği şehirde kendini göstermek isteyecektir. Diğer oyuncular da öyle... Kim ne derse desin, Avrupa vitrinine çıktın mı, hevesin, coşkun bir başka oluyor.

Loading...
Yorumlar (0)