Beşiktaş'a Gitmesine İzin Vermedim

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Saadettin Saran'ın katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirdi.

GÜNDEM 05.12.2014, 02:36
2252
Beşiktaş'a Gitmesine İzin Vermedim

Bir dönem Borussia Dortmund'un sahipleri arasında yer alan Saran, Alman kulübünün kaptanı Nuri Şahin'le ilgili bir anısını şöyle anlattı:

 

"Ben Dortmund'un sahibiyken, Nuri Şahin daha o zamanlar 15 yaşında, Beşiktaş'a da Yıldırım Demirören yeni gelmiş ve Nuri Şahin'in babasıyla Beşiktaş bir anlaşma yapmış ve Beşiktaş'a transfer etmiş. Nuri de çok istekliydi. Ben bir Türk vatandaşı olmama rağmen o çocuğun Türkiye'ye gelmesine engel oldum. Çünkü o çocuk buraya gelseydi eğer bozulacaktı. Bunu söylemek her ne kadar hoş bir şey olmasa da maalesef Türkiye'nin gerçeği bu. Burada böyle bir ortam var. Futbolcular buraya gelince hemen arabalar Ferrari'ler farklı bir yaklaşım var. Ben bir yönetici olarak, bir spor adamı olarak, bir baba olarak bu durumdan rahatsız oluyorum."

Yorumlar (7)
zekeriya kor 6 yıl önce
Arkadas nedir bu TURKIYE ve BESIKTAS dusmanligi ama size cok gorulmez Turkiye Cumhuriyeti icinde fb cumhuriyeti gibi ayrimcilik yapanlar,gidin nerden takim alirsaniz alin bu memlekette demogoji yapmayin,cok parali olmak bunlari yapmaniza firsat vermez.
selçuk 6 yıl önce
kesinlikle haklı.
o dönem gelseydi topçu mopçu olmazdı ,bu zaten bizim ülkemizin problemi.

ama şimdi gelenler olur.artık beşiktaşta bir yapı var.
Ersin 6 yıl önce
fb anlaşsaydı yine aynı yaklaşımda mı bulunurdu acaba???
recep 6 yıl önce
Gelseydi Besiktasa faydasi olurdu diyemiyoda
pascal968 6 yıl önce
iyiki gelmememis saran bilmeden iyi is cikarmis
marco 6 yıl önce
yiğidi öldür hakkını ver derler ya, tamda bu söz için söylenmiş. malesef alt yapı olarak avrupa ülkelerinin gerisindeyiz. futbolcular gelişim gösteremiyor. 19 yaşında altında ferrarisi ile gece alemlerinde hangi mankene geçirsem havasında bizim türk insanı. bu yüzden yeni jenerasyondan cacık olmaz.
thec 6 yıl önce
şimdi bile ne olduğu tartışılır ki bir de o yaşta buraya geldiğini düşünün bir necip daha olurdu en fazla...