Beşiktaş'a Galibiyet Dayağı

Beşiktaş'ın Bursa'dan dönüşünde taraftarların yönetime tepki göstermesi sonucu olaylar yaşandı. Bir grup taraftar, Fikret Orman'a küfretti, yönetici Yalçın Kaya'nın üzerine yürüdü.

Beşiktaş'a Galibiyet Dayağı

Kartal'da takımı karşılayan grubun içindeki 10 kişi, Başkan Orman'ın aracını tekmeledi ve yönetici Yalçın Kaya Yılmaz'la kavga etti.  Bursa deplasmanında tansiyonu yüksek bir maçın ardından İstanbul'a mutlu dönen Beşiktaş'ın sevinci kursağında kaldı. Gece feribotla İstanbul'a dönen siyahbeyazlı kafile, Kartal'da beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştılar. Gece 02.30 civarında Kartal'da feribottan inen Beşiktaş kafilesini, 200 kişilik bir taraftar grubu meşaleler ve tezahüratlarla karşıladı. Ancak bu taraftarların içinden yaklaşık 10 kişilik bir grup, yönetime küfürlü saldırıda bulundu. Hedeflerinde başkan Fikret Orman olan bu holiganlar, hakaretler ettikleri başkanın aracına da tekmeyle vurmaya çalıştılar. "Fikret Orman istifa" diye bağıran bu taraftarlar, hedeflerine ulaşamadılar. 

KESİNLİKLE KÜFÜR ETMEDİM

“Takım galip gelmiş. Bir grup taraftar ‘Şampiyon Beşiktaş!’ diye bağırıyor. Bir provokatör grup toplanmış, 50-60 kişi orada.. Diyorum ki ‘Yapmayın! Takımı destekleyin! Vay ben bunlara ‘Pi. demişim, o.. ç..’ demişim. İnmişler saldırıyorlar. Kesinlikle küfür etmedim. Ben tribünden gelen biriyim, küfür eder miyim. Böyle bir şey olabilir mi! Hayatta ağzımdan öyle bir laf çıkmadı. Orada zaten kendini bilen, beni tribünden tanıyan çocuklar var, onlar araya girdi. Birkaç tanesi bayağı bir alkollüydü. Onlar öbürlerini galeyana getiriyorlar.  

GÖMLEĞİM FALAN YIRTILMADI

Gömlek falan yırtılmadı. Anlamadığım bir şey var. Bir grup destek veriyor, öbür taraf kalkmış, ‘Bu forma kutsaldır, nasip olmaz herkese’ diye bağırıyor. Hangisi doğru. Tamam iyi oynamadık, iyi oynadık demiyorum ama Bursa gibi zor bir deplasmanda maç kazanmak kolay şey mi! Sen nasıl Beşiktaş taraftarısın ki, diğer grupla ters düşüyorsun. Zaten ben kamera görüntülerini çektirdim. Gerekeni yapacağım. Bunu bir gün paylaşacağım. Belki basın açıklaması da yapılır. Başka takım taraftarı olabilirler mi bilmiyorum. Ama inanılmaz bir şeydi.

ALTINDA YATAN SEBEP BELLİ

Altında yatan sebep belli. Biz yönetim kurulu olarak hiç kimseye taviz vermediğimiz için, götür-getir yapmadığımız için bunların bize karşı böyle bir şeyi var. Ne yapsak küfür yiyoruz, ne yapalım kardeşim. Bu parasızlıkta transfer yaptık. 240 dava vardı, 4 tane dava kaldı. Her sabah kulübe geliyorduk, icra arabası kapının önünde duruyor. Sandalye almaya gelmiş herifler. Bunları yaptık, kötü mü yaptık. Futbolculara da yazık. Bir gün kötü oynayamaz mı.  

Kaynak: Akşam

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akynk
Akynk - 4 yıl Önce

Bunların istediği takım başarısız olsun yönetim gitsin.Fikret başkan doğru yoldasın aynen devam.

destek
destek - 4 yıl Önce

yüreğimiz fikret orman'la. 8 sene demirören'e ses çıkarmayan beleşçiler şimdi nemaları kesildi diye galibiyet sonrası moral bozuyorlar. meydanı size bırakmayacağız.

destek e katılıyorum
destek e katılıyorum - 4 yıl Önce

camiyada işler kötüye dönsün de fikret ormanı gönderelim diy ebekleyen bir grup var. fikret ormandan memnunum ben. memnun olanlarda sessiz kalmasın ortalık. beleşçilere kalıyor. beşiktaş beleş para dağıtacak durumda değil

1903
1903 - 4 yıl Önce

beşiktaş yenince sinirden deliye dönen bu içimizdeki bu tip hainlerin başkan adayının aynı kişi olması herşeyi anlatmaya yeter sanırım.

ozer emnalar
ozer emnalar - 4 yıl Önce

Besiktasli olmak zor is. Herkes Besiktasli olamaz. Bir kere bel alti vurmayacaksin.Baskani sevmek mecburiyetinde degilsin,ama saygi gostermege mecbursun. O bizim baskanimiz .İtirazin varsa,yollar belli..oralarda edersin . Kiniyorum...

Altan
Altan - 4 yıl Önce

pişirip pişirip bu haberleri yapmayın, bu gibi olayları ne kadar kurcalarsan dağ yaparsın başımıza dert açarsın, bir yol atıldı takım belli teknik heyet belli ve yönetim belli saygı göstermek lazım