Beşiktaş’a bir onur da Adana’dan

Adana Büyükşehir Belediyesi’nden Beşiktaş’a centilmenlik ödülü.

GÜNDEM 21.01.2015, 15:08
2086
Beşiktaş’a bir onur da Adana’dan

24 Aralık'ta İstanbul’da oynanan Beşiktaş - Adana Demirspor maçında rakibinin haksız yere kırmızı kart görmesini engelleyen Veli Kavlak’a, Beşiktaş yöneticilerine ve teknik direktör Slaven Bilic’e Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından plaket verildi.

 

Adana Demirspor ile Beşiktaş arasında oynanacak maç öncesi Beşiktaş’ın kamp yaptığı Sheraton Oteli’nde dostluk rüzgarları esti. Kampa maç günü giden Beşiktaş kafilesini Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ziyaret etti. Başkan Sözlü, “Türk futbolunda Beşiktaş, centilmenlik anlamında yegane marka. Yaklaşık 1 ay önce Adana Demirspor’la Beşiktaş’ın oynadığı Türkiye Kupası maçında da bu ruha uygun bir takım olduğunu göstermiştir.

 

 

Veli Kavlak’ın hareketi ve davranışı, Türk Futbolu’na ve Beşiktaş’a yakıştı, bize Ulu Önder Atatürk’ün ‘Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Ahlaklısını Severim’ sözünü yaşattığı için Beşiktaş takımını kutluyorum. Veli Kavlak’ın, Beşiktaş’ın kaybettiği bir maçta bunu yapması, cetilmenliğin önemini ve anlamını artırıyor. Veli, Atatürk’ün tarif ettiği sporcu, Beşiktaş da Atatürk’ün tarif ettiği takım. Adana seyircisi de göreceksiniz ki bugün Beşiktaş’ı alkışlayacak.

 

 

İnşallah bu ruh, Türk sporuna hakim olur” dedi. Slaven Bilic’i de tebrik eden Başkan Sözlü, onu Adana’da görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Fair Play ödüllerini Beşiktaş Yönetim Kurulu Adına Futbol Şube Sorumlusu Mete Vardar ve Teknik Direktör Slaven Bilic alırken, Veli Kavlak adına ödülü Futbol Direktörü Semih Usta aldı. Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Mete Vardar, Adana’nın kendilerini için çok önemli bir şehir olduğunu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüsyin Sözlü’nün elinden böyle bir ödül almanın büyük bir mutluluk olduğunu belirtti. Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic de Beşiktaş ailesi adına kendileri için çok değerli olduğunu belirterek, Başkan Sözlü’ye teşekkür etti.

Yorumlar (6)
hasan kartal 6 yıl önce
Beyler ben arkacı bir ipneyim amma velakin aidsli değilim isteyen varsa özelden numaramı vereyim.
gang 6 yıl önce
muhahaha hasan kartal a ağır komplo var sanırım
ata 6 yıl önce
bu hasan ne yapmışta böyle bir komploya uğradı... bizide bilgilendirseniz.. hak eddip etmediğine karar versek...
grkan 6 yıl önce
sanırım yeni transferleri beğenmedi ve ne yazıkki haklı oldugunu düşünüyorum, tecrübe lazımdı bize bu yılki şampiyonlukta bir başka bahara kaldı gibi görünüyor inş haksız cıkarım ve yeni stadımıza şampiyon olarak gireriz
hasan kartal 6 yıl önce
adanalıları pek severim ben .onlar yorgansız yatar ama oğlansız yatmaz. Keşke herkes onlar gibi olsa.
hasan kartal 6 yıl önce
arkadaşlar bir tane anasın bacısını siktiğimin piçi var benim için renkli totoş türden ağdice yorumlar yazıyor onun sülalesindeki tüm kancıkların amınakoyayım . Kimse benim eşcinselliğimle dalga geçemez ulan .... Ben delikanlı gibi açıkladım eşcinsel olduğumu niye dalga geçiyorsunuz piç kuruları ?