Beşiktaş'a 100 Milyon TL'lik Kredi..! Resmi Açıklama

Beşiktaş, Şirket'in mali yapısının güçlendirilmesi ve finansal durumunun düzeltilmesi için, yönetim kurulu tarafından sermaye artırımı da dahil olmak üzere iç ve dış fon kaynaklarının oluşturulması konusunda değerlendirmeler yapıldığını bildirdi.

Beşiktaş'a 100 Milyon TL'lik Kredi..! Resmi Açıklama

Beşiktaş, Şirket'in mali yapısının güçlendirilmesi ve finansal durumunun düzeltilmesi için, yönetim kurulu tarafından sermaye artırımı da dahil olmak üzere iç ve dış fon kaynaklarının oluşturulması konusunda değerlendirmeler yapıldığını bildirdi.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, Şirket'in mali yapısının güçlendirilmesi ve finansal durumunun düzeltilmesi için, yönetim kurulu tarafından sermaye artırımı da dahil olmak üzere iç ve dış fon kaynaklarının oluşturulması konusunda değerlendirmeler yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, gelecek dönemde, yönetim kurulu tarafından atılan Şirket'in 31 Mayıs 2016 tarihli mali tablolarına da olumlu yansıması beklenen somut adımlara ilişkin, şu ifadelere yer verildi:

"Vodafone Arena Stadyumu inşaatı son durum itibarıyla devam etmekte olup, profesyonel futbol takımımız maçlarını 2015 - 2016 sezonunda bu stadyumda oynamayı planlamaktadır. Vodafone Arena Stadyumu'nun faaliyete geçmesi ile beraber, maç günü gelirleri ile sezonluk koltuk, VIP koltuk ve loca gelirlerinde, önceki sezonlara kıyasla ciddi artışlar beklenmekte ve stadyumun tribün gelirleri, spor dışı aktivite gelirleri, sponsorluk, isim hakkı ve reklam gelirleri şeklinde özetlenebilecek olan toplam gelirlerinin, Şirketimiz stratejik ortağı IMG - Doğuş tarafından hazırlanan planı kötümser senaryosuna göre yıllık 35 - 40 milyon doları seviyesine yükselmesi beklenmektedir.

UEFA Mali Fair Play kriterleri denk hesap kuralı 2013 - 2014 sezonundan itibaren uygulanmaya başlanmıştır. Buna göre, denk hesap kuralına uymayan kulüpler, UEFA tarafından, para cezası, transfer yasağı, kupa katılım gelirlerinin dondurulması, kupalardan men gibi cezalara çarptırılmaktadır. UEFA organizasyonlarında sürekli olarak yer alma Şirketimiz ana vizyonunu oluşturmakta ve Yönetim Kurulumuz bunun için sahada olduğu kadar saha dışındaki sonuçların da önemli olduğunun bilinciyle hareket etmektedir. Buna bağlı olarak Şirketimiz gerek transfer politikasında gerek profesyonel oyunculara ödenen ücretlerde bütçe disiplinine uyulması konusunda hassasiyetini içinde bulunduğumuz sezonda ve önümüzdeki sezonlarda korumaya devam edecektir."

Kayıp, 15 milyon avro

Futbol takımının, 2012 - 2013 ve 2013 - 2014 sezonlarında UEFA ve CAS kararları sonrasında UEFA kupalarından men edildiği anımsatılan açıklamada, bu durum, ilgili maçların yayın geliri, tribün gelirleri ve kupa katılım gelirleri ile beraber düşünüldüğünde Şirket açısından önemli gelir kayıplarına sebep olduğu kaydedildi.

Açıklamada, bu kayıpların iki sezonda toplam 15 milyon avro seviyesinde olduğunun tahmin edildiği belirtilerek, gelecek dönemde bu gibi kayıpların oluşmaması için azami dikkat gösterildiği vurgulandı.

100 milyon TL'lik kredi alındı

Beşiktaş tarafından KAP'a yapılan diğer bir açıklamada ise Şirket ile Aktif Yatırım Bankası arasında yapılan kredi anlaşması çerçevesinde, söz konusu Banka tarafından 100 milyon TL kredi limiti tanımlandığı bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Namik
Namik - 4 yıl Önce

Ne bu yaa, kredi,kredi,kredi. Bunlar krediylemi kulup yonetiyorlar. Hergun daha fazla borclar artiyor. Besiktasin mali durumu hic iyi degil. 1 stad degil, bu gidisle 2 stad ta yapsan. Maalesef kulup batacak bu gidisle!

asabi
asabi - 4 yıl Önce

taşıma su ile değirmen dönmez. sanki krediyi babalarının hayrına alıyorlar. istersen 10 yıl öde. ne fark eder. neticede bu para borç hanesine yazılıyor mu? birde faizi var bunun. sanırım ard arda birkaçyıl şampiyonlar ligine katılıp guruplardan çıkıp tur atlamamız, önemli diyeceğimiz bazı futbolcularımızı ola bildiğince yüksek fiyata satmamız gerekecek. yoksa bu borçlardan kurtulmamız çok zor. :(:(

ahmet a.
ahmet a. - 4 yıl Önce

tiran arıza çıkarmasın diye krediyi de yandaştan alıyoruz. stat bitene kadar ayıya dayı diyeceğiz.

aslanavcisi
aslanavcisi - 4 yıl Önce

ilaç..

ufuk
ufuk - 4 yıl Önce

Iac bu para stat inşaatı icin güneşli guzel günler yakındır yoldaslar

Guclu
Guclu - 4 yıl Önce

Demirören döneminde alınan kredilerin faizleri çok yüksekti.Dovizle %20-30 faizler fardı.Şimdi alınan kredilerin faizleri normal seviyelerde hem o abartı faizli krediler kapanıyor hemde stada kaynak oluyor.Gayet mantıklı yeni krediler almak.Ev aldınız kredi ile ama faiz düştü ne yapıyorsunuz yapılanma.Bunun gibi birşey buda.

Faruk
Faruk - 4 yıl Önce

Ne kadar aptal yorumcular var. Lan, kredi almak borclanmak demek.bunu anlamiyormusunuz. Kulup batiyor. Borc 800 milyon. Bjnu hangi satadla odeyecen. 41 bin kisilik ufak bir stadlami,zaten herkesi tribunden de kacirdiniz. Ee kim gidecek maclara. Nasil odenecek bu para,yahu biraz akilli olun be!