Beşiktaş'a 100 Milyon Dolar!

Mali konuda darboğaz yaşayan ve bu nedenle stat inşaatı durma noktasına gelen siyah-beyazlılar, perşembe günü nefes alacak. Stat bitimi sonrasında geri ödemeye başlayacak olan Beşiktaş, bunu da Vodafone Arena’nın gelirleriyle ödeyecek.

GÜNDEM 22.09.2014, 12:25
7098
Beşiktaş'a 100 Milyon Dolar!

Feda sezonunun ardından yeni bir yapılanma içerisine giren, bunun yanında Vodafone Arena inşaatı için para akıtan Beşiktaş, mali konudaki darboğazı 100 milyon dolarlık kredi ile aşacak. Parasızlık nedeniyle neredeyse durma noktasına gelen stadın inşaatını da düşünen siyah-beyazlılar, Aktifbank ve Denizbank’tan alacağı 100 milyon dolarlık krediyle rahat bir nefes alacak. Düşük faizli, sabit kurlu kredi, önemli bir aksilik çıkmazsa perşembe günü kulübün kasasında olacak.

Bu paranın büyük bir dilimini stat inşaatında kullanacak olan Beşiktaş Yönetimi, geri ödemeyi ise 10 senede yapacak. Vodafone’dan gelecek olan para ile naklen yayın ve Kartal Yuvası gelirlerine hiç dokunmayacak olan siyah - beyazlı yönetim, bu kredinin taksitlerini ise yeni stadın gelirlerinden karşılayacak. Vodafone Arena’dan yıllık olarak 20 milyon dolar gelir hedefleyen yönetim, bunun yarısını krediye diğer yarısını ise kasasına koyarak başka harcamalarda kullanacak.

100 milyon dolarlık krediyi bir seferde alacak olan Beşiktaş Yönetimi, ilk olarak stadın inşaatını hızlandıracak. Vodafone Arena’yı sezon bitmeden yetiştirmek isteyen ve olası şampiyonlukta zafer turunu bu statta attırmak isteyen siyah - beyazlı yönetim, bu nedenle çatısıyla birlikte stadını mayıs ayına yetiştirmeye çalışacak.

Sponsorluklar kasaya

Hafta içerisinde kasaya girmesi planlanan 100 milyon dolarlık nakit akışıyla, futbolcu ve personelin de yüzünü güldürmek isteyen Beşiktaş Yönetimi, birikmiş tüm ödemeleri en kısa zamanda bitirecek. Ekim ayında 2 milyon euroluk ödeme yapması durumunda Sosa’nın bonservisini de alacak olan siyah - beyazlı kulüp, bu ödemeyi de geciktirmeyecek. Yönetim ayrıca tribün sponsorluklarından gelecek olan parayı da krediye harcamadan kasasına koyacak.

 
 
Yorumlar (9)
recep 6 yıl önce
e hadi bakalım hayırlısı...
Caner 6 yıl önce
Bunun üstüne birde Tottenham macindan harac olarak elde edilen 25bin Pound'u ekleyin...
oo 6 yıl önce
yillik 20 milyon dolari kim yazdiysa kendine gelsin, vodafone arenanin yillik geliri minimum yillik 65 milyon dolardir..
xxxx 6 yıl önce
şu stat bitsin artık
kaan 6 yıl önce
Sadece super lig olarak bile yillik 20 milyon az gelir planlanmis ama isi saglam kaziga baglamak lazim avrupayi falanda dusunursek iyi transferler gelebilir seneye
asdasdasdasd 6 yıl önce
beşiktaşı bu duruma sokan demirören sinan engin gibi adamlara hergün lanet ediyorum ve hakkımı helal etmiyorum..cebimize gecen üç kurus parayı bile kulubu için harcayan biz beşiktaşlıların parasını har vurup harman savurdular ve tabi hala bu adamları destekleyenler var onlarada yazıklar olsun
bşiktaşlı 6 yıl önce
futbolcu yetiştirip satın. aynı porto' nun yaptığı gibi bakın kaç para kazanmışlar futbolcu alıp yetiştirip satmaktan. bir milyar dolar üzeri para vurmuşlar. türkiye futbol tarlası bir ülke bunu değerlendirmeli tüm kulüpler.
levent 6 yıl önce
öncelikle bu yönetimden önceki dönemde 8 yılda toplam heba edilen rakamın 1 milyar TL olarak verilmesinin nedeni şu: hem yapılan borçlar hem de gelirlerden yapılan harcamalar + ileriye dönük kırdırılan yani temlik edilen gelirlerin toplamı yaklaşık bu ediyor. porto işine gelirsek. portonun brezilya ve latin amerika bağlantıları 20-30 yıla dayanıyor. öyle hop diye yapılabilseydi en başta bırakın başka ülkelerin kulüplerini benfica ve sporting de aynı yolu kolayca izlerdi. maalesef stad yapılmadan bu işler çözülmez. hem diğer temlikli gelir kalemleri açısından hem de stadın kulüpler için en büyük gelir kapısı olmasından. stad gelirlerinin önemli bir kısmının temliği bu yıl sonu bitiyor. üstelik yönetim vodafone arenayı futbol dışında gelir getirecek konser vb gibi faaliyetler için de tasarladı. zaten vodafone da stadın böyle olmasını istiyor, yapılan her ekstra işte onların da ismi geçecek çünkü. bu şekilde yıllık 70 milyon dolar gelir bekleniyor. normal, istanbulun en güzel yeri burası.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın