Beşiktaş Yönetimi Düşebilir!

16 Haziran 2013'te Beşiktaş yönetimine medeni kanuna aykırı maddeyle üye seçildiği gerekçesiyle yönetim kurulunun 'mutlak butlan' sayılması istendi.

Beşiktaş Yönetimi Düşebilir!
BEŞİKTAŞ'TA yeni bir kriz doğdu... Kongre üyesi İsmet Aydınlıoğlu, 24 Mayıs 2014'te yapılan Olağanüstü Tüzük Tadil Genel Kurulu ve burada alınan kararların iptali ile 16 Haziran 2013'te seçilen yönetim kurulunun oluşum şeklinin usul, yasa ve huhuka aykırı olması nedeniyle 'mutlak butlan' sayılması istemiyle açtığı davayı 15. Asliye Hukuk Mahkemesi kabul etti. Bu da ilk duruşması 24 Şubat 2015'te görülecek olan davada Aydınlıoğlu'nun haklı bulunması halinde kulübün tekrar seçime gideceği anlamını taşıyor.
 
 
MADDE DEĞİŞMİŞTİ
 
GELELİM bu davaların neden açıldığına... Aydınlıoğlu'nun 24 Mayıs'ta yapılan Olağanüstü Tüzük Tadil Genel Kurulu ve burada alınan kararların iptalini istemesinin nedeni, söz konusu genel kurulda, genel kurul divan başkanlığını Ali Rıza Dizdar'ın yapması. Aydınlıoğlu, Dizdar'ın 2007 yılında disiplin cezası aldığını, tüzüğe göre disiplin cezası alanların kulüp organlarında hiçbir şekilde görev yapamayacağını ve bu nedenle de söz konusu genel kurulun tüzüğe aykırı olduğunu iddia ediyor.
 
BEŞİKTAŞ yönetimini esas tehdit eden talep ise yönetim kurulunun ‘mutlak butlan’ sayılması istemi. Bunun gerekçesi ise şöyle... Beşiktaş, 5 Mayıs 2013'te Tüzük Tadil Genel Kurulu yapmış ve 35. maddenin ilk paragrafında "Yedek üyenin en fazla 3 tanesi için kulüp üyeliği yeterli olup, üyelikte 1 tam yılını doldurmuş olma şartı aranmaz" ifadesi yer almıştı. Ama bunun medeni kanunla çelişmesi nedeniyle siyah-beyazlılara maddenin bu bölümünün değiştirilmesi uyarısı gelmiş ve 24 Mayıs 2014'teki Tüzük Tadil Genel Kurulu'nda bu düzeltilmişti. 
 
ANCAK Aydınlıoğlu, kulübün 16 Haziran 2013'te seçim yaptığını, bu tarihte tüzükte kanuna aykırı madde bulunduğunu ve söz konusu seçimde yasaya aykırı maddeyle yönetim kuruluna yine yasaya aykırı şekilde üye seçildiğini öne sürüyor... Dolayısıyla seçimin hukuksuz olduğunu söylüyor. 
 
Kaynak : VATAN
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 5 yıl Önce

Insallah dualarimiz kabul olacak.besiktasimiz bu beceriksiz baskan ve yonetimden. en kisa surede kurtulacak! Milyonlarca gervek besiktasli bu mujdeli haberi nekliyor! Haydi Hayirlisi.

mahmut
mahmut - 5 yıl Önce

boş duaya fatiha bile vermezler. allah size akıl fikir versin. gerçi yüce yaradan ne vermiş de insanoğlu almış.

kartal
kartal - 5 yıl Önce

Böyle insanlar varken Beşiktaşın başka düşmana ihtiyacı var mı ki. çok yazık. bi düşmediler şu klubün yakasından

marco
marco - 5 yıl Önce

kadir bilirmisin bi söz vardır. köpekler istedi diye atlar ölmez. siz bedavacıların önü kapandı diye ağlıyorsunuz ama yeni stadda yeni taraftar olacak

1903
1903 - 5 yıl Önce

kaaaarejmacıların acınası hali.ulan bu kadar düştünüz mü siz be! eğilin ve itaaat edin en büyük beşiktaş diye! gelsin de portekizlileriniz kurtarsın sizi,adalıcı beleşçiler.