''Beşiktaş Yöneticileri Samimi Değil''

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi arasında yeni bir stat polemiği başladı.

GÜNDEM 22.10.2014, 13:26
7395
''Beşiktaş Yöneticileri Samimi Değil''

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi arasında yeni bir stat polemiği başladı.

Ahmet Nur Çebi'nin her fırsatta "Bize İstanbul'da stat vermiyorlar" ve "Fenerbahçe de stat konusunda yan çizdi, Fenerbahçe'nin açıklamaları bana samimi gelmiyor" açıklamalarını eleştiren Aziz Yıldırım, Çebi'yi başkan Fikret Orman'a şikayet ettiğini söyledi. Fikret Orman ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlatan Yıldırım, "Galatasaray madem stadını paylaşabilir diyor, o zaman Galatasaray ile bir anlaşma yapın ve aynı anlaşmayı da hemen imzalayayım" dedim. Bu sene geldiler ve çeşitli sebeplerden dolayı kabul edemedik" dedi.

Beşiktaş'ın stat konusunda planlama hatası yaptığını ifade eden Yıldırım, "Şimdi Beşiktaş ikinci başkanı Fenerbahçe samimi davranmadı diyor. Fikret Bey ben hapisten çıkınca geldi konuştuk. Galatasaray da veriyor dedi. Biz de Galatasaray'la anlaşın biz de aynı anlaşmaya imza atalım dedim. Şimdi ikide bir de çıkıp kimse stadını vermiyor diyorlar. Bu sene yine geldiler kabul edemeyeceğimizi söyledik. Şimdi bizi suçluyorlar. Sen en baştan ben Olimpiyat Stadı'nda oynayacağım dedin. Oradaki şartları bilmeliydin." şeklinde konuştu.

FİKRET ORMAN'IN STAT AÇIKLAMASI

AZİZ YILDIRIM'DAN FİKRET ORMAN'A MESAJ 

Türkiye'de kendi parasıyla stat yapan ilk ve tek kulüp olduklarını ifade eden Aziz Yıldırım, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ı da hedef aldı. Orman'ın "Bu stat Beşiktaş'ın parasıyla yapıldı" sözlerine gönderme yapan Yıldırım, "Kimse boşa konuşmasın, bu ülkede stadını kendi kaynakları ile yapan tek kulüp Fenerbahçe'dir" ifadelerini kullandı.

AHMET NUR ÇEBİ NE DEMİŞTİ?

Daha önce yapılan görüşmeler son derece olumlu yönde ilerlemişti. Biz de bu niyetle kendilerine gittik. Ancak ikinci görüşmede, 'Galatasaray stadını versin, ondan sonra biz de veririz' denilerek, mazeret beyan edildi. Doğrusunu söylemek gerekirse, bunu çok samimi bulmadım.

FİKRET ORMAN NE DEMİŞTİ?

"Stat yapımını herhangi bir inşaat şirketine vermediklerini ve ekip olarak kendilerinin yaptığını kaydeden Orman, "İnşaatı biz yapıyoruz ve biz yönetiyoruz. Hızlı ve ucuz bir şekilde bitirmeliyiz. Bunun yanında kaliteli bir stat olmalı. Bir şirkete versek maliyet iki katına çıkar. Burası sadece futbol stadı olmayacak, moda ve konser merkezi olacak. İnsanlara sürekli hizmet verecek."

 

Yorumlar (8)
dada 6 yıl önce
aziz klasik taktiklerine başladı.. güçlü olalım..
BURAK KOÇAK 6 yıl önce
DAHA SİZİ İYİ ETMEDİK Kİ. DUR SIRANI BEKLE 2 KASIM AKŞAMI KONUŞURSUN SAKLA KENDİNİ
black eagle @ black see 6 yıl önce
yaw bi şarkı vardı , nasıldı ? Hah tamam hatırladım : ah azizeee vah azizeeeee...
gurbetteki kartal 6 yıl önce
her zamanki saldirgan kopek karakterini ortaya koymus. iyi giden besiktasi sekteye ugratmak mesele.. rengarenk kopekler
gurbetteki kartallar 6 yıl önce
her zamanki saldirgan kooppeekk karakterini ortaya koymus. iyi giden besiktasi sekteye ugratmak mesele.. rengarenk kooppeekkler
oktay 6 yıl önce
ayak oyunları başladı hayırlı olsun. olimpiyatta mı sahaya dalarlar osmanlı stadında mı başak şehir maçında mı ? bu seneki senaryo hangisi ? başka şekilde beşiktaşı durduramassınız çünkü.
Bjk 6 yıl önce
Şero yaaa.
mehmet 6 yıl önce
Arkadaslar bende bir besiktasli olararak Aziz baskan hakli BJK li yoneticer istedide baskan olmaz demediki bjk yoneciler ya arena yada olimpiyat dediler ben bunu boyle biliyorun