Beşiktaş temkinli!

Lider Beşiktaş'ın 2. başkanı Ahmet Nur Çebi, şampiyonluk konusunda temkinli:"Biz her geçen gün daha iyi oluyoruz ama rakiplerimiz de bizden geri kalmıyor. Aynı disiplin içinde devam etmeliyiz. Geçtiğimiz 2 sezondan ibret almalıyız."

GÜNDEM 10.12.2014, 11:34
1427
Beşiktaş temkinli!

Spor Toto Süper Lig'in 12. haftasında Ersun Yanal'ın gelişiyle çıkışa geçen Trabzonspor'u çok üstün bir futbol oynayarak 3-0 gibi net bir skorla devirip liderliğini koruyan Beşiktaş'ta 2. başkan Ahmet Nur Çebi, şampiyonluk konusunda temkinli açıklamalar yaptı. Çebi, daha yolun başında olduklarını ifade ederken istikrarı korumak zorunda olduklarını belirtti. 

"Şampiyonluğa giden yol çetin ve engeller ile doludur" diyen deneyimli yönetici, "Biz her geçen gün daha iyi oluyoruz. Ancak rakiplerimiz de yerinde saymıyor. Onlar da bizden geri kalmıyor. Takımlarının performansları yükseliyor.

Kaybedilen her puan mutlak hedef olarak belirlediğimiz şampiyonluk yolunda bize zarar verecek. Takım olarak bunun farkındayız ve bu nedenle şampiyonluğa ulaşmak için fire verme niyetinde değiliz. 

Büyük lokma yeriz ama büyük söz konuşmayız. Sezon çok uzun. İşte görüyorsunuz ne yazık ki talihsizlikler yaşıyoruz ve sakatlıklar oluyor. Genelde de takımımızdaki sakatlıklar alınan darbeler sonrası oluşuyor. Dolayısıyla takımdaki tüm oyuncuların hazır durumda olması, formayı giyenlerin en iyi şekilde performans sergilemesi şart. Bizim geçtiğimiz 2 sezondan ibret almamız lazım.


Şu anda Türkiye'nin en iyi futbol oynayan takımı olarak gösteriliyoruz. Biz de böyle düşünüyoruz ama en iyi futbolu oynamak bazen istediğinizi size getirmiyor. Futbol bir sonuç oyunu. Mühim olan tabii ki sonuca ulaşmak. Biz her ikisini de başarabiliriz. Amacımız iyi futbol oynayarak şampiyonluğa ulaşmak" ifadelerini kullandı. 

'Taraftarlara ihtiyacımız var'

Çebi, hedeflere ulaşma konusunda en önemli faktörlerden birinin de taraftar desteği olduğunu belirtip, "Konya'da takımımızı yalnız bırakmayan taraftarlarımıza çok teşekkür ederiz. Onların desteği olduğu sürece başaramayacağımız bir şey yok. Bu defalarca kanıtlandı. 

Şimdi önümüzde Avrupa Ligi'ndeki hedeflerimize ulaşmamız yolunda Tottenham ile oynayacağımız çok kritik bir maç var. Taraftarlarımız bu kez de Atatürk Olimpiyat Stadı'na koşmasını, takımımızın yine itici gücü olmasını bekliyoruz Onlara ihtiyacımız var" dedi.

Yorumlar (2)
kasım 5 yıl önce
yonetıcıye bak.tuu sana. fıkret kendısı gıbı parasız ve kalıtesız adamları doldurmuş besıktasa.aldığı oyuncularda kalıtesız. burayı cır cırspor zannettı galıba.
Antalyalı 5 yıl önce
Beşiktaş'a alınan oyuncular onu bunu hoplatıyor ama buranın beygirtaşlı kaaarejma bebeleri katar ligini izleyip Adalı hayali kuruyorlar.İyi seyirler :)