Beşiktaş'tan çok sert açıklama!

Kamuoyuna, Bugünkü Cumhuriyet Gazetesi’nde Eray Emin Aldemir imzasıyla, bütünüyle subjektif algıya dayanan bir haber yayınlanmıştır.

GÜNDEM 07.11.2015, 14:01 07.11.2015, 14:02
4110

 Bugünkü Cumhuriyet Gazetesi’nde Eray Emin Aldemir imzasıyla, bütünüyle subjektif algıya dayanan bir haber yayınlanmıştır.

 
Habere göre, Beşiktaş Kulübü Yönetimi Çarşı’ya ambargo uygulamaktadır. Beşiktaş Yönetimi ile Çarşı arasındaki iplerin koptuğu görüşüne yer veren haberde yer alan gerekçelerin tamamı yalan ve hayal mahsulüdür.
 
Haberde yer alan iddialar ve gerçekler şöyledir:
 
İddia: Beşiktaş Yönetimi Çarşı Grubu’nu kapalı tribünde istemediği için yoğun alımlara karşı ambargo uygulamaya başladı.
 
Gerçek: Böyle haber yazabilen bir “spor gazetecisinin” bilet ve kombine alım koşullarını bilmediği anlaşılmaktadır. Zira dünyanın herhangi bir  yerinde yaşayan Passolig sahibi bir Beşiktaş taraftarı internetten kredi kartıyla sadece bir kaç dakika içinde kombine bilet alımı yapabilmektedir.
 
Beşiktaş Yönetimi kombine başvurusu alan taraftara ilişkin “istihbarat” çalışması yapmadığı gibi hangi taraftarımızın hangi görüş ve aidiyeti olduğunu da bilmez, merak etmez ve sorgulamaz.
 
Halen yapımı sürmekte olan stadımızda öngörülen ve arzu edilen 10 bin kombine bileti daha talep edecek taraftarlarımızı beklemektedir.
 
Beşiktaş taraftarlarının statta nereden kombine alacağını kendi beğeni, istek ve maddi koşulları belirler. Beşiktaş Yönetim Kurulu’nun bu tercihe bir müdahalesi olacağını düşünmek ‘komplo teorisi’nden başka bir şey değildir.
 
İddia: Beşiktaş Kulübü Yönetimi ile Çarşı arasındaki ipler koptu!
 
Gerçek: Çarşı Grubu Beşiktaş’ın gücüne güç katan, etkisi ve yaratıcılığı ile dünya spor kamuoyunun haklı övgü ve saygınlığını kazanan taraftar topluluklarımız arasındadır. Bugün Beşiktaş’ta yönetim koltuğunda oturan isimler de geçmişte bir taraftardı ve bayrak değişimi zamanı geldiğinde yine tribüne döneceklerdir.
 
Bu gerçekten hareketle Beşiktaş Kulübü Yönetimi’nin kulübümüzün ezeli sahibi taraftarıyla bir sorunu olmaz, olamaz.
 
Beşiktaş Yönetim Kurulu bu yaklaşım doğrultusunda, geçmişte aralarında Çarşı Gurubu üyesi kardeşlerimizin de bulunduğu taraftarlarımız aleyhine açılmış olan “bilet davası”ndan geçtiğimiz ay tek taraflı feragat etmiş ve iyi niyetini ortaya koymuştur.
 
Keza Beşiktaşımıza katkı sağlayacak bütün taraftar girişimlerine yönetimimiz manevi desteğini vermekte ve duyurmaktadır.
 
İddia: Beşiktaş Yönetimi yeni açık tribününde araya loca sistemi getirerek Çarşı’ya ayrılan tribünü ikiye bölecek.
 
Gerçek: Vodafone Arena inşaatında sona gelinmiştir. “Spor muhabiri” zahmet edip stat inşaatına gelmiş olsaydı. yeni açık tribününde loca olmadığını ve herhangi bir inşaat girişiminde de bulunulmadığını görebilirdi.
 
Beşiktaş, Türkiye’nin en büyük, en dinamik ve coşkulu taraftar topluluğu ve kültürüne sahip bir spor kulübüdür. Böylesi devasa bir yapıyı oluşturan taraftarlarımızın siyasi, kültürel, inanç ve eğilimleri Beşiktaş Kulübü’nün ilgi ve müdahale alanı içinde değildir. Beşiktaş’ın asli misyonunun spor olduğu ve siyasi düşüncelerin tribünümüzde bölen etkisi dışında başka hiç bir fonksiyonu olmadığı görüşümüz bakidir. 
 
Kamuoyuna duyurulur…
 
Beşiktaş JK
Yorumlar (4)
çivi 5 yıl önce
inadına beşiktaş inadına çArşı...
Kartal 5 yıl önce
Besiktasin yonetimini kotulemek isteyenlerin haberi cars I her zaman besiktasin yanindadir iyi gunde kotu gunde hic kimse bunu bozamaz gucunuz yetmez buna burasi besiktas cunku
slck 5 yıl önce
cumhuriyet gazetesine zaten uyuz olurum. Ne hükümet yanlısı nede hükümet karşıtı biriyim. ülkemi severim.

Ama bu cumhuriyet gazetesi kurulduğu günden beri hep dalavere peşinde...
ŞEYHMUS 5 yıl önce
GENE BAŞLADILAR BU GAZETECİ MÜSFETELERİ KARTALIMDAN NE İSTİYOR BUNLAR AZİZ İN PARALI KALEMŞÖRLERİ BUNDAN EVVEL BUGÜN GAZETESİ ÇATI HAKKINDA TUTUP ATTI ŞİMDİDE STAD BİTECEGİ ZAMANDA SEYİRCİ YÖNETİM ALEYHİNDE SAÇMA YAZILAR YAZILIYOR