Beşiktaş'ta yerli futbolcular suskun!

Siyah-Beyazlılar’da bir yabancı daha alacakları sebebiyle kulübüyü FIFA’ya şikayet etti. Bu çalkantılı süreçte yaklaşık 7 aydır paralarını alamayan yerli futbolcuların ise herhangi bir girişimde bulunmaması dikkat çekti.

GÜNDEM 15.03.2019, 07:32 16.03.2019, 21:53
482
Beşiktaş'ta yerli futbolcular suskun!

Beşiktaş’ta özellikle bu sezonla birlikte birçok oyuncunun alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle kulübüyü FIFA’ya şikayet etmeleri, gündeme damgasını vurmuştu. Özelikle yabancı futbolcular, bu konuda başı çekerken, onlara sadece Avrupa’dan gelen Türk oyuncular eşlik etti.

Siyah-Beyazlılar’ın kadrosunda yer alan diğer Türk oyuncular ise yaşanan bu gelişmeler karşısında adeta köşeye çekildi. Özellikle teknik direktör Şenol Güneş’in, geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında, takımın kötü gidişini ekonomik konulara getirmesi, hemen hemen tüm takımın paralarını zamanında alamadığının göstergesi oldu.

Çekiniyorlar...

Alınan bilgiye göre Kara Kartal’daki yerli isimlerin, yaklaşık 7 aydır paralarını alamadıkları bildirildi. Bazı oyuncuların, Tolgay Arslan’ın, kulübü TFF’ye şikayet etmesi sonrasında başına gelenler sebebiyle, bazılarının ise “Eninde sonunda paramızı alırız. Zaten başka bir kulüpte daha iyi sözleşme alamayız” düşüncesiyle bu yönteme başvurmaktan çekindileri öğrenildi.

Şikayetçi sayısı 9

Siyah-Beyazlılar’da futbolcular adeta birer birer paralarını alabilmek için FIFA’nın yolunu tutarken, bu kervana son olarak performansı sebebiyle eleştirilen Loris Karius katılmıştı. Karius, 4 aydır parasını alamadığı için menaceri aracılığıyla FIFA’ya başvurusunu yaptı.

Alman file bekçisiyle birlikte kulübü son iki yıl içerisinde FIFA ya da TFF’ye şikayet eden futbolcu sayısı 9’a yükselmiş oldu.

Karius’tan önce Gökhan Töre, Pepe, Medel, Vagner Love, Veli Kavlak, Tolgay Arslan, Ryan Babel ve Ricardo Quaresma bu sezon Beşiktaş’ı FIFA veya TFF’ye şikayet eden futbolcular oldu.

Fanatik

Yorumlar (1)
Zehni korkmaz bjk 2 yıl önce
Vay bjk kulubu yönetımı vay davay yaz ayların da avtupa turları gezerım bjk nın kasasını süzerım. Bjk nın parasınımı sokagamı atarım hadı sende ne o lafta kalsın haksıza ne faturslar keserım boş nutuklarlada tarsftarı avlarım koyarım yıyıcılerı bjk yı böyle yıyerım ohhhh ne başkan faturalar 9 a cıkmiş dahada vaatler bak bjk nın başina ne geleceyını kimlere yedırttın de en ıyı kulup gelırı en ıyı olan kulubu iki yılda bıtırdınız yazıklar ola. Bunamı layık bjk yönetımden bı halt anlamayanları renklılerı koy yönetıme limon gıbı sıktılar hadı bul carasını orman efendı bunlar hep senın egondan olan faturalar yahu o kadar olumsuzluklar varki bu 2 yılda kulup ıflas ettı bu ne haınlik bune iş bılmezçilik o güzel şaşalı bjk yı kımlerın kucagına attında yahu her baksam sayfalar bıtane olumlu haber yok hep şikayet fıfa tff şikayetler paralar ödenmıyor ha bu transferrı yapan o yönetıcı efendı oyuncunun yanında vay beee şimdı nıye ses seda yoklar bunlar ufomu hadı desınkı bu hatalara bız sebep olduk hanı nerdeler. Vurdular vurgunu ellerını ovup cekılıp gıdecekler bu kulubese fıfadan yaptırım gelecek ne transfer nede avrupa hanı play kuralına harfıyen uyuyordunuz bunlarda ne?????