Beşiktaş'ta 1000 kusurlu hareket!

Vodafone Arena’daki Beşiktaş-Bursa maçında küfür eden, başkasının yerine oturan, kavga çıkaran, sahaya giren ve girmeye çalışan taraftarlar tek tek tespit edildi. Son teknoloji yüz tanıma sistemiyle 1000 kişilik suç veri tabanı oluşturuldu.

GÜNDEM 14.04.2016, 08:24 14.04.2016, 08:26
3319

 Vodafone Arena’yı 3-2’lik Bursaspor galibiyetiyle açan Beşiktaş’ta, yönetim bir yandan yeni statta adeta para basarken diğer taraftan ise son teknolojiyi kullanarak olay çıkaran taraftarları tek tek tespit etti. ABD’deki bir yazılım firmasına hazırlatılan programla, Vodafone Arena’nın her bir noktasını 787 kamerayla mercek altına alan siyah-beyazlılar ilk maçta yüz tanıma sistemiyle yaklaşık 1000 kişilik suç veri tabanı oluşturdu.

Savcıya bildirilecek

Küfür eden, başkalarının koltuğuna oturan, kavga çıkaran, sahaya giren ve girmeye teşebbüs edenlerin kimliklerinin güvenlik kameralarıyla tespit edildiği öğrenildi. Siyah-beyazlılar bu kişilerden bazılarının kombine kartlarını iptal edecek, bazı taraftarların isimleri ise spor savcılarına bildirecek.Beşiktaş Yönetimi, stadın henüz tam hazır olmaması nedeniyle ufak tefek suçları görmezden gelirken, kulübe maddi ve manevi zarar verecek davranışlarda ise sert tutumunu devam ettirecek. Kulübe bağlı güvenlik birimleri kameraların tespit ettiği bazı taraftarlara maç esnasında uyarılarda bulundu. Spor Şube’ye bağlı polislerin ise kurallara uymayan çok sayıda taraftarı stat dışına çıkardığı belirlendi.

Beşiktaş’ın, Bursaspor maçındaki saha olayları nedeniyle önceki gün Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilmesini de göz önünde bulunduran siyah-beyazlı yönetim çıkacak karara göre hareket edecek. Yaklaşık 20 milyon lira harcayarak Vodafone Arena’yı elektronik güvenlik ağıyla kaplayan yönetim, suçun büyüklüğüne göre bazı taraftarları kara listeye alacak.

Kaynak: Milliyet
Yorumlar (6)
Seyyah08 5 yıl önce
Çok başarılı bir uygulama
Sami 5 yıl önce
Orman ve yonetimi ayakta uyuyor! Aziz calisiyor! Dikkat!
Ercan 5 yıl önce
Affedin adamlari. Millet maca geliyor, esir kampina degil.boyle yaparsaniz o stad hep bos kalir! Anladinizmi orman bey.
TOSBİŞ 5 yıl önce
Aziz yıldırımın sivas beşiktaş maçına fırat aydunusu tayin ettiğini ben duyduğuma gör siz mutlaka duymuşsunuzdur.Şampiyonluk için erken futbolcuları rehavete sokmayın şike yapanların üzerine odaklanın.Sivas can çekişiyor üstüne üstlük hakemde satın alındıysa ve teşvik pirimide varsa bu maç zor olacak.Lütfen kararnlık güçlere engel olun sesiniz çıksın korkmayın arkanızda 20 milyon Beşiktaş taraftarı var.
LERİ 5 yıl önce
AZİZ YILDIRIM SİVAS BEŞİKTAŞ MAÇININ HAKEMİNİ FIRAT AYDUNUS OLARAK ATADI SEN DAHA UYU YÖNETİM ADAMLAR ŞAMPİYONLUĞU MASA BAŞI OYUNLARLA ELİMİZDEN ALMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADILAR.TEPKİNİZİ FEDERASYONUN MAİL ADRESİ [email protected] MAİL GÖNDEREREK VE OLAYI KINAYARAK GÖSTERİN.
KANKA 5 yıl önce
AZİZ YILDIRIMIN SİVAS MAÇINA ATADIĞI FIRAT AYDUNUS TAYİNİNİ PROTESTO İÇİN [email protected] FEDEROSYONUN MAİL ADRESİNİ TOPA TUTALIM..!