Beşiktaş sermaye artırdı

Beşiktaş, 240 milyon lira olan sermayesinin, tamamı nakden karşılanmak suretiyle 400 milyon liraya çıkarıldığını bildirdi.

GÜNDEM 22.05.2015, 18:50
Beşiktaş sermaye artırdı

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasına göre, Beşiktaş, kayıtlı sermaye tavanı içerisinde bedelli sermaye artırımında bulundu.

Açıklamada, "Şirket esas sözleşmemizin 6. maddesinde 500 milyon lira olarak belirlenen kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 240 milyon lira olan çıkarılmış sermayemizin; tamamı nakden karşılanmak suretiyle (yüzde 66,67 bedelli) 400 milyon liraya çıkarılmasına toplantıda bulunan üyelerin oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.

Mevcut ortakların yeni pay alma haklarında herhangi bir kısıtlama yapılmamasına, mevcut ortakların yeni pay alma haklarının, nominal değeri olan 1 TL karşılığında kullandırılmasına, ve yapılacak olan sermaye artışında yeni pay alma hakkı süresinin 15 gün olarak belirlenmesine karar verildiği belirtilen açıklamada, bu sürenin son gününün resmi tatile rastlaması halinde yeni pay alma hakkı kullanım süresinin, izleyen ilk iş günü akşamı sona ereceği kaydedildi.

Açıklamada, yapılacak sermaye artırımında (A) grubu pay sahiplerine (A) grubu, (B) grubu pay sahiplerine (B) grubu pay verileceği aktarılırken, yeni pay alma hakkının kullanılmasından sonra kalan payların (B) grubu olarak, nominal değerin altında olmamak üzere Borsa İstanbul AŞ Birincil Piyasa'da oluşan fiyattan halka arz edileceği ve halka arz süresinin 2 iş günü olacağı ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Konu ile ilgili belgelerin hazırlanarak ihraç edilecek paylara ilişkin izahnamenin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) müracaat edilmesine, sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların şirket ortaklarına SPK'nın kaydileştirme ile ilgili düzenlemeleri ve Merkezi Kayıt Kurulu AŞ'nin genel mektupları çerçevesinde kaydi pay olarak dağıtılmasına ve yeni pay alma haklarının kaydileştirme sistemi esasları çerçevesinde kullandırılmasına, SPK'nın onayını takiben bahse konu sermaye artırımına ilişkin hususların gerçekleştirilmesi ve mevzuatın gerektirdiği tüm iş ve işlemlerin yapılması hususunda Beşiktaş Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Uğur Gökhan Sarı'nın yetkili kılınmasına, toplantıda bulunan üyelerin oy birliği ile karar verilmiştir."

Beşiktaş, 30 Aralık 2014'te KAP'a yaptığı açıklamada, şirketin mali yapısının güçlendirilmesi ve finansal durumunun düzeltilmesi için yönetim kurulu tarafından sermaye artırımı da dahil olmak üzere iç ve dış fon kaynaklarının oluşturulması konusunda değerlendirmeler yapıldığını duyurmuştu.

Yorumlar (9)
nadir akça 5 yıl önce
Serdal Adalının gelmesini 3 yıl geciktirdiniz olan 112 yıllık çınara oldu ne itibar kaldı ne umut 2büyük kaldı türkiyede.Adalı beşiktaşı barcelona real madrid yapacak vizyonla geliyordu oyları sattınız kaale alınmayan rakipten sayılmayan 3.büyük yaptınız
Veli 5 yıl önce
He nadir he. Fikret orman gelmeden önce, serdar adalı ve onun zihniyetindeki demirören felan varken Beşiktaş 2 senede bir şampiyon oluyordu. Orman geldi bu işi bozdu. He canım he.
nadir akça 5 yıl önce
veli kardeşim her zengin gördüğüne demirören zihniyeti deyip geçiyorsun anlaşılan demirörenin 8 senelik pisliğini adalıya yıkmak ne kadar kolay.Adalı yd nin gitmesine yakın görev yaptı ve o dönem çoğu beşiktaşlı sırf serdal adalı hatrına yd ye bir süre daha katlandı sonra da çamur atıp önünü kestiler.Senin o bahsettiğin zihniyet komik rakamlara yıldız oyuncular getirdi.Şimdi yıldızlara leke atacaksın biliyorum.
nadir akça 5 yıl önce
veli beye : Sen bu yazdıklarınla beşiktaşın büyük takım olmadığını kabul etmişsin zaten her sene şampiyon mu oluyorduk ne demek?Beşiktaş bu ülkede her sene şampiyonluk hedefiyle oynar.Anlaşılan vizyonsuz orman beşiktaşı küçülttüğü yetmediği gibi taraftarı da küçültmüş.Size mutlu 3.lükler o halde
melih 5 yıl önce
Nadir akca o demiroren zamaninda nerdeydiniz elestirirken o adali transferde 20 puanla 5 oldugunda nerdeydiniz fikret orman basaril demiyorum uzun vadefeli dusunuyor siz kisa vadeli eger ona bakarsan 1990 dan beri liverpool sampiyon olamiyor milan 15 senede 2 sampiyonluk seria da bunlarda ucuk takim
rmelih 5 yıl önce
O adali dayesinde 1 yil men yedin avrupadan adin sikeyle anildi yapti demiyorum elestiriyorsun yaa het seyi bu afam en zor zamaninda geldi buraya adam dedi zaten 3 sene pek bisey beklemeyin diye onu simdi elestirmiycem stad bitsin o zaman elestiririz unutma gs stasiz 8 sirada bitirdi
1903 5 yıl önce
3 yıldır bir sağ bek almayan fikret ormanı savunan zihniyet Beşiktaş düşmanıdır
serkanatlı 5 yıl önce
herhangi biri zenginse Beşiktaş a paramı veriyor? işte verdim,bağıiladım diye aklanan demirören şimdi almak için anlaştı.kimse vermiyor,benim korkum almaya gelenler olmasın..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın