"Beşiktaş şampiyonluğu hak ediyor"

Kasımpaşalı futbolcu Adem Büyük ve Başakşehirli futbolcu Edin Visca, Beşiktaş'ın şampiyonluğu hak ettiğini dile getirdi. "Beşiktaş şampiyonluğu hak ediyor"

GÜNDEM 22.04.2016, 14:20 22.04.2016, 14:21
971

 Ligdeki şampiyonluk mücadelesiyle ilgili görüşlerini aktaran Adem Büyük, lider Beşiktaş'ın ortaya koyduğu oyunla şampiyonluğu hak ettiğini savundu.

Beşiktaş'ın sezon başından beri sergilediği oyunla tüm Türkiye'nin takdirini kazandığını vurgulayan tecrübeli futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çok iyi oynuyorlar, inanılmaz oyuncuları var. Son iki sezonda Beşiktaş hep yukarılarda bitirip, ikinci yarıda skor anlamında kötü gidiyordu. Bu sezon da öyle olacağını, Fenerbahçe'nin biraz öne geçeceğini düşünüyordum ama Beşiktaş her zaman aynı oynadı. En büyük favori şu anda bana göre Beşiktaş. Bu saatten sonra Beşiktaş'ın şampiyonluğu vereceğini düşünmüyorum. Bana göre ligin şampiyonu Beşiktaş."

Siyah-beyazlı takımın Fenerbahçe ile olan 5 puanlık farkın kapanmasına izin vermeyeceğini öne süren Adem, "Şampiyonluğu hak eden Beşiktaş oldu. Hem oynadığı futbolla hem sahadaki duruşuyla bence hak ediyorlar. Fenerbahçe en kritik maçlarını kaybetti. Onların da iyi oynadığı dönemler oldu ama Beşiktaş kadar yapamadılar." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'a karşı iyi oynadığı iddiası

Altyapısından yetiştiği Beşiktaş'a karşı iyi oynadığı ve teknik direktörü Rıza Çalımbay'a bu yönde yapılan eleştirilere yanıt veren Adem Büyük, genelde taraftarların böyle düşündüğünü ifade etti.

Sadece Beşiktaş maçlarında iyi oynadığı düşüncesine katılmayan tecrübeli oyuncu, "Eski takımım Beşiktaş olduğu için 'bu kadar mücadele edilir mi, ekmek yediğin yere böyle yapılır mı?' deniliyor. Ben Kasımpaşa oyuncusuyum, ekmeğimi buradan kazanıyorum. Geçen sezonki Beşiktaş maçında kırmızı kart gördüm, iyi de oynamıyordum. Son maçta takım olarak iyi oynadık." diye konuştu.

Ligde kimsenin birilerine maç verecek durumda olmadığını ve her ekibin bir hedef için mücadele ettiğini anlatan Adem Büyük, şunları kaydetti:

"Aynı şey Aykut hoca için de söylendi. Çıktılar (Fenerbahçe maçı) kazandılar. Biz de aynı şekilde kazandık. Eleştirileri dikkate almıyorum. Taraftar duygusal bakıyor. Galibiyetimize gölge düşüremezler. Eleştirilere en net yanıt da bu şekilde olurdu. Kaybettiğimizde daha fazla konuşulacaktı. Bu sefer diğer takım yöneticileri konuşacaktı. Kazanan her zaman haklıdır. Biz haklı çıktık."

"Beşiktaş'ta hiç şans bulamadım"

Beşiktaş altyapısında kendini gösteren ve gol kralı da olan Adem Büyük, siyah-beyazlı takımda yeterli şansı bulamadığını ve bunun, içinde ukde olarak kaldığını söyledi.

Kendisiyle birlikte oynayan her futbolcunun şans bulduğunu kaydeden tecrübeli oyuncu, "Ama benim öyle şansım olmadı. Tigana döneminde bana o şans verilseydi olurdu ancak önce ayrılmıştım. Rıza hoca geldiğinde takımda tamamen değişim olmuştu. Ben de o sezon ayrılmıştım. Ayrılmamış olsaydım şans gelirdi. Profesyonel hayata geçip neler olup bittiğini görmek istiyordum. Çok hak etmiştim, gol kralı olmuştum. En azından ödül olarak oynatılabilirdim. İçimde kalmadı değil. Hak ettiğime inanıyorum. Şu anda buradayım ve mutluyum." ifadelerini kullandı.

Başakşehirli futbolcu Edin Visca ise şu sözleri dile getirdi.

"Beşiktaş şampiyonluğu hak ediyor"

Visca, puan durumuna bakıldığında şampiyonluğa en yakın takımın Beşiktaş olduğunu belirterek, "Fenerbahçe ile aralarında 5 puan fark var. Bu sene şampiyon olacaklarını düşünüyorum. Bu sezon oldukça başarılı bir oyun sergilediler. Bu sezon şampiyonluğu hak ediyorlar." şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: Milliyet
Yorumlar (0)