Beşiktaş Rotayı Devlete Çevirdi

Vodafone Arena'nın inşaatı için Spor Bakanlığı, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Spor Toto teşkilatından destek isteyen yönetim, tribünlerin isim haklarını da satma kararı aldı.

Beşiktaş Rotayı Devlete Çevirdi
Beşiktaş inşaatı süren- Vodafone Arena, mevcut kredilerin yeniden yapılandırılması ve ödemeler için yaklaşık 6 ay boyunca sürdürülen 70 milyon dolarlık kredi görüşmeleri olumsuz sonuçlanınca, natif çözümlere yöneldi. Yönetim özellikle yavaşlayan stat inşaatını yeniden hızlandırmak amacıyla Spor Bakanlığı, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Spor Toto teşkilatı nezdinde arayışlara girdiği öğrenildi. Başkan Fikret Orman'ın Umut Güner ile birlikte ziyaret ettiği Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dan bizzat destek istediği, başkentte ziyaret turlarının önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtildi 

ORMAN ARTIK SÖYLEMİNİ DEĞİŞTİRECEK!
Daha önce sık sık, "Biz başkaları gibi stadı devletin değil, kendi kaynaklarımızla yapıyoruz" diyen Orman, yeni yol haritasıyla birlikte bu söylemi bir kenara bırakmış oldu. Beşiktaş stat inşaatı için tribünlerin isim haklarını satma kararı da aldı. Orman ve ekibinin bu amaçla firmalarla görüşmeler yaptığı, anlaşma sağlanması halinde tribünlere sponsorların isminin verileceği öğrenildi. 

GECİKME İHTİMALİ VAR...
Devlet ve sponsorlardan gerekli destek bulunması halinde stat inşaatı 2015 yılının Mayıs ayında tamamlanacak. Beşiktaş takımı da 2014-15 sezonunun son birkaç maçını yeni yuvasında oynayacak. Aksi bir durumda ise stadın açılış tarihinin uzamasından endişe ediliyor. 
 
KAYNAK : SABAH
 
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
atasoyk
atasoyk - 4 yıl Önce

çarşı mahkemesi yüzünden hükümetle sorun var zaten. AKP tarfı şimdiden kamuoyuna yalan yanlış size para vericez ortalığı karıştırmayın kamuoyu sakinleşsin mesajları veriliyor. keşke biraz para verseler ama sanmam. onlar dün yine thy yoluyla seksi takım geselerine destek verdiler... tribünlere oynuyo AKP takımı. ses etmeyin sizede veririm diyor.. ama ben nedense inanmıyorum... sabah çok zeki ben cok safım herhalde.

hakan
hakan - 4 yıl Önce

sabah ve atv ,rte nin dünürünün grubunun elinde.Satıırklen ihaleye başka kimse girememiş onlara adeta okutulmuştu.Dolayısıyla syasi haberleri hep yanlı.Spor haberi de siyasetle ilgiliyse şüpheyle bakarım.

Abdurrahman
Abdurrahman - 4 yıl Önce

orman sen bu ışı beceremedın. hergun kaos haber okumak zorunda kaldık.medyayı bıle yonetemedın...

bossBesiktasss
bossBesiktasss - 4 yıl Önce

Bosbaskan Fikret orman Stadt geciksin devlete yaptirma..Yapamiyorsan birak bir bilen yapsin,ne dir bu senden cektigimizya,yeter......(haa AYRICA BU HABERE ASLA INANMIYORUM) olasilik icin yazdim...

muharrem  demir
muharrem demir - 4 yıl Önce

aslında benim bir fikrim var türkiyede 81 il var il bazında stadımıza yardım kampanyası düzenleyelim ve hangi ilden ne kadar yardım toplandıysa siyah mermer üzerine yazılsın stadın güzel bir köşesine asılsın hem bizden sonraki nesillere örnek olsun bu yardımlaşmamız bizlerin ne kadar beşiktaş sevdalısı olduğumuzu tüm renklilere gösterelim haydi beşiktaş sevdalıları duyuralım sesimizi.

asi kartal
asi kartal - 4 yıl Önce

hükümet oyunları bunlar çarşıyı yakacaklar onun yerine sus payı verecekler fikrete.e tabi fikretinde işine geliyor.hükümete evet derse bütün kapılar açılacak onun önünde ondan sonra vur patlasın çal oynasın gelsin mankenler gitsin arkadaşlarının güzel karıları bu kadar saf olmayın haberi yapan medya organlarına bakın

Naci
Naci - 4 yıl Önce

Orman istifa!

bülent
bülent - 4 yıl Önce

Bugün dortmund taraftari carsi ya destek cikti. Bizim yönetim bugüne kadar biz taraftarimizin arkasindayiz demediler gerek yok biz arkalarindayiz. Onlar yalaka ve menfaatcilar ama biz besiktasimiza sayip cikariz