Beşiktaş Quaresma'yı aradı

Beşiktaş, ilk yarıda G.Birliği kilidini açamadı. Kalabalık savunmayı açmak için gereken atak devamlılığı ve sayısal çoğunluk vardı. Ancak eksik olan beceriydi. Atılan 10 şuttan sadece 1 tanesinin isabetli olması golsüz beraberliğin tek nedeniydi.

GÜNDEM 11.03.2018, 03:18 12.03.2018, 10:21 kartalbakışı.com
770

Açıkçası iç saha oyununda bu tip savunmaları açabilmek için anahtar oyuncu yeteneklerine sahip Quaresma’yı aradı siyah-beyazlılar.

2. yarıya yine yüksek tempoyla başlayan Beşiktaş, Talisca ile golü buldu fakat golden sonra herkes daha kolay olacağını düşünürken tempo düştü. Top kayıpları başladı. Şenol Güneş değişikliklerle oyun ritmini tekrar yükseltmeyi düşündü.

***

GÖNÜL ÇOK ÇALIŞKANDI

Talisca öyle bir oyuncu ki her an her şeyi yapabilir. Dün yine kritik bir anda sahne aldı ancak genel anlamda oyunda çok kopuk ve özellikle golden sonra hiç ortalarda görünmedi. Tolgay-Atiba ikilisi iyi bir maç çıkarttılar. Gökhan Gönül de çok çalışkandı. Medel her zamanki standardındaydı. Onun dışındaki Beşiktaşlı oyuncular keyifsiz ve verimsizdi.

Gençlerbirliği'nin bu karşılaşmada iki ideal stoperi olmamasına rağmen iyi bir direnç gösterdiğini de vurgulamak gerekiyor.

***

Güntekin Onay / Şampiy10

Yorumlar (0)