'Beşiktaş Nasıl Güçlenecek Anlayamadım'

Güntekin Onay kaleme aldı.

GÜNDEM 19.08.2015, 11:56
187
'Beşiktaş Nasıl Güçlenecek Anlayamadım'

BEŞİKTAŞLI güçlü bir takım bekliyor. Ezeli rakiplerinin arkasındakalmaktan, boynu bükük dolaşmaktan bıkmış, usanmış durumda. Ancak SayınFikret Orman'ın Ntv Spor'da yaptığı açıklamalardan çıkarttığım sonuç'sportif açıdan' Beşiktaş'ı yeni sezonda da bir hüsran bekliyor. Tabii3.'lük başarı değilse...FİKRET Orman, bu kulübe zor zamandabaşkan oldu. Borçlar, temlikli gelirler ve dağ gibi daha bir çok sorun.Stadı yapan başkan olarak da tarihe geçecek. Bu tip büyük projelerde 4-5aylık gecikmeler de doğal karşılanmalıdır. 2 kez de seçim kazandı vegenel kurul teveccühü ile başkan oldu. Buraya kadar her söylemindehaklı.
Kulüp ekonomik olarak rakiplerin gerisinde. Ancak buteslimiyetçi ve kabullenmiş zihniyet Beşiktaş'ın doğasına aykırı.Sürekli mazaret üretmek, çelişkilerle dolu söylemler, yanlış hamlelerartık bir son bulmalı.

BEŞİKTAŞ YANLIŞ SULARDA YÜZÜYOR

TAKIMDAilk 11'de toplam 98 maç oynamış, 53 golün 23'üne imza atmış 7 oyuncu;Almeida, Fernandes, Gökhan, Motta, Jones, Dany ve Escude ayrılmış. Eniyi ihtimalle %40-45 güç kaybedilmiş. Gelen sadece Cenk Tosun var.Başkan “3-4 oyuncu alacağız, kadroda zaten şişkinlik vardı” diyor.Şişkinliği oynayanlar değil, oynamayanlar yaratır. Yani ilk 11'de 0 veya1 maç oynamış olan Kerim, Uğur, Sezer, Gökhan, Toraman, Ömer, Muhammed,Holosko veya yedek olan Necip ve Mustafa ile yola devam. Peki, oynayanve giden 6-7 oyuncunun yerine 3-4 oyuncu alıp da genel kalite nasılartacak? Takım nasıl güçlenecek? Rakiplerle fark nasıl kapanacak? Onuanlayamadım.
Bu mantalite ile transfer yapılmazSAYINBaşkan ”Almeida, Gökhan ve Fernandes istediği kulüple görüşebilir,anlaşabilir” diyor. Doğru, bu oyuncular serbest. Aynı Caner gibi.Caner'in de şu an kulübü yok."TRANSFER yapmak en kolay iş"diyen Sayın Orman, hukuken her kulüple görüşme hakkına sahip boştaki biroyuncuya teklif bile yapamıyor. Bu mantalite ile nasıl transferyapacak?Diego’da araç olmadınız mı?

"TRANSFERDEaraç değil amaç oluruz" dedi Sayın Orman... Sormak istiyorum: Diegotransferinde daha 10 gün önce araç olmadınız mı?Demba Ba mı kronik sakat?KRONİKsakat olduğu iddia edilen Demba Ba, 7 yıllık üst düzey futbolkariyerinde 250 maç oynamış. Hadi diyelim ki sakat, o zaman nedenilgilendiniz?

Biliç'in performansı...SAYIN Başkan diyor ki, “Slaven Biliç'ten çok memnunum. Özellikle ligin ikinci yarısında çok iyi iş çıkardı.”

HALBUKİ Beşiktaş, ligin ikinci yarısında ilk yarıdan daha az puan almış. Ligi 3. bitirmiş ve 1 tane derbi kazanamamış.Gökhan kötü ama Sezer iyiSayınBaşkan, “Toraman ile Sezer dönmeli” diyor. 26 maç oynamış, 4 gol atmış,milli takım futbolcusu Gökhan Töre'yi disiplinsizlikle suçluyor,performansını küçümsüyor. Barda vurulan Gökhan kötü; gitsin. Ama bardabıçaklanan 0 maç oynamış Sezer iyi; kalsın.


Matteo Ferrari...”FERRARI,F.Bahçe maçında bilerek kırmızı kart gördü” diyor Sayın Başkan. Yanidolaylı yoldan şike ile itham ediyor. Lakin burada işin ucu dostçailişkiler kurduğu F.Bahçe'ye dokunuyor.Basketbolda da gidenler suçluSAYINOrman, 4 kupalı şampiyon basketbol takımının 5 oyuncusu ve antrenörününkendi avuçlarından uçup G.Saray'a gitmesinden ve 1 sonraki yıl yineşampiyon olmasından hiç rahatsız değil. Her zamanki gibi gidenler suçlu.Bu sezon F.Bahçe ve G.Saray final oynarken ”Başarılıyız” diyor.Beşiktaş böyle iddiasız ve güçsüz olmayı kabul etmezSAYINBaşkan, daha önce de yazdım. Toplum sebepler ile değil, sonuçlar ileilgilenir. Beşiktaş başkanlık makamı mazaret değil, icraat üretmeyeridir. Fakir-fukara edebiyatından herkes çok sıkıldı Sayın Başkan. 2.5yılın ilk yılı FEDA idi. Geçen sezon stat yoktu, bakalım önümüzdeki yılne olacak?

ELEŞTİRİDEN hiç hoşlanmıyorsunuz, koşulları veyaptığınız iyi şeyleri de biliyoruz ama Beşiktaş bu kadar iddiasız,güçsüz ve 3.'lüğe razı olmayı kabul etmez.

Yorumlar (1)
Ugur 6 yıl önce
Bravo guntekin onay her dedigin dogru! Bende kisaca ilave yapayim.Bu fikret orman ve yonetimi Bakkal dukkani bile idare edemez! Yazik oluyor Buyuk Besiktasimiza!