Beşiktaş Londra'ya Gitmek İstemiyordu

UEFA 1. Başkan Vekili Şenes Erzik, Beşiktaş ve Trabzonspor'un, UEFA Avrupa Ligi'nde ilk turda yer aldıkları gruplardan bir üst tura çıkacağına inandığını ifade etti.

Beşiktaş Londra'ya Gitmek İstemiyordu

UEFA 1. Başkan Vekili Şenes Erzik, Beşiktaş ve Trabzonspor'un, UEFA Avrupa Ligi'nde ilk turda yer aldıkları gruplardan bir üst tura çıkacağına inandığını ifade etti.

Monako'daki Grimaldi Forum'da gerçekleştirilen kura çekiminden sonra AA muhabirine, Türk takımlarının kurasını değerlendiren Erzik, "İki takımın da bu gruplardan çıkacağına, futbol bu belli olmaz ama, şu görüntü ve şu halleri itibarıyla kesin gözüyle bakıyorum. Başarılar diliyorum" dedi.

Beşiktaş'ın Londra'dan bu kez başarıyla çıkacağına inandığını anlatan Erzik kuraları şöyle değerlendirdi:

"Beşiktaş bir daha Londra'ya gitmek istemiyordu ama, ama içimden bir ses bana diyor ki, bu sefer Londra daha başarılı olabilir. Balkanlar etrafında dolaşacak. Dolayısıyla Beşiktaş'ın gruptan çıkma şansı, Tottenham Hotspur ile, hepsinden daha fazla. İyi bir grup.

Trabzonspor biraz uğraşacak, çünkü hep doğu bloku düştü. Ukrayna'ya gidecek. Malum şu günlerde iyi manzaralar yok. Politik sıkıntılar var, savaş var. Tabii ki Trabzonspor'un büyük başarısı var, geçmişte de geçen sene de. Çok da iyi bir kadro kurdu. Sıradan bir kadro olmaktan çıktı. İkisinin de bu gruplardan çıkacağına, futbol bu belli olmaz ama, şu görüntü ve şu halleri itibarıyla kesin özüyle bakıyorum. Başarılar diliyorum."

Kaynak: AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
karakartal
karakartal - 5 yıl Önce

Şenez erzik denen yahudi sen tam bır Türk takımları düşmanısın

Hakan
Hakan - 5 yıl Önce

Yahudiliği bizi ilgilendirmez. Bu tür söylemler bölünmelere yol açıyor. Adam Yahudi diye düşman mı oluyor? Bu mudur Beşiktaş felsefesinden anladığın? Sanki Türkiye'de yaşayıp saf Türk DNA'sı olan adam kalmış gibi burada ırkçılık yapıyorsun. Çağın dışında kaldı arkadaşım senin bu yaptığın. Ancak insani açıdan gelişmemiş ülkeler bu tür söylemlerde bulunuyor. Kura için de diyeceğim şu: Kuranın da, Tottenham'ın da, UEFA'nın da, Platini'nin de canı cehenneme. Biz Arsenal'i Olcay ve Demba Ba şaklabanlığıyla elden kaçırdık ya bu sezon UEFA'yı alsak bile hikaye. Boş. Bütün UEFA'yı alsan Ş.L. Grupları'na kalıp o turu atladığında alacağın paraya denk gelmiyor. Kendimizi kandırmayalım. Artık var olduğumuz kupaların hiçbiri bunun kadar büyük değil. Ne şampiyonluk, ne UEFA... Hepsi traş. Yine de destek oluyorum orası ayrı ama burada gaza geldik geldik sonra dandinik bir golle elendik. Affı yok bunun. Olcay'ın ve Motta'nın derhal bu takımdan gönderilmesi lazım.