Beşiktaş liderliği zor bırakır!

Şansal Büyüka Milliyet gazetesindeki köşesinde Beşiktaş'ın artık liderliği kolay kolay bırakmayacağını iddia etti.

GÜNDEM 25.01.2017, 02:55 25.01.2017, 03:01 kartalbakışı.com
4949
Beşiktaş liderliği zor bırakır!
Beşiktaş, en kritik iki haftayı kayıpsız kapatırken, aradaki puan farkının kapanma riskine izin vermediği gibi, bu iki  tehlikeli haftadan rakipleriyle puan farkını arttırarak lider çıktı. 

Beşiktaş bundan sonra bu liderliği bırakır mı? Futbolda elbette her şey mümkün... Buna rağmen Beşiktaş’ın liderliği bırakması en azından bugün itibariyle çok kolay görünmüyor... 

Niye? Sıralayalım...
1- Osmanlı maçında çok mu iyi oynadı? Hayır... Alanya maçında çok mu iyi oynadı? Hayır... Buna rağmen iki maçı da çok rahat kazandı mı? Evet...

2- Çünkü geniş, kaliteli, iş bitiren bir kadro var. Gözü kapalı oynuyor. Adeta ezbere oynuyor. Rahat pozisyon buluyor, rahat gol atıyor.

3- Becerikli oyuncular bir takımda olması gerekenden çok daha fazla ... Quaresma, Talisca, Babel, Oğuzhan, Cenk Tosun... Aboubakar, Afrika Kupası’nda, Cenk Tosun sakatlanıp çıkıyor, iki golcüsü sahada yok ama gollere devam edebiliyor.

4- Kalesinde Fabri gibi bir sigorta,  savunmasında Marcelo gibi bir usta, Tosiç gibi bir savaşçı, orta alanında Atiba gibi bir hamal var.

5- Kulübesinde milli kaleci Tolga, her takımın orta sahasında rahat oynayacak Gökhan İnler, Tolgay Aslan, Necip gibi oyuncular, Beck gibi sağlam bir bek oturuyor.

6- En önemlisi, takımın başında işini iyi bilen, iyi yapan bir hoca, Şenol Güneş var. “Beşiktaş bırakmaz” demem bundan.

Milliyet
Yorumlar (1)
kartal 4 yıl önce
ne diyorsun sen üzülmedin değil mi.