BEŞİKTAŞ KUPA MAÇINA ÇIKMIYOR!

Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde tatil edilen ve kaldığı yerden oynanması kararı alınan Fenerbahçe maçına çıkmayacağını açıkladı.

GÜNDEM 26.04.2018, 20:33 27.04.2018, 09:38 kartalbakışı.com
1270

Yapılan açıklama şu şekilde:

"Futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi ‘Fair Play’ (Adil Oyun) ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan Kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır.

Her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile Beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz. 

Bu kararımızın Büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur.

115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız. 

Beşiktaş Ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir.

Kamuoyuna saygılarımızla,"

Yorumlar (9)
Gece Kartalı 3 yıl önce
En güzel cevap. Anladın mı Reis
skaya 3 yıl önce
olumlu karar inancını yitirmiş olanlara en iyi cevap şenol hocanın dediği gibi ölmesi mi gerekiyordu işin içine siyaset karıştı tebrikler yönetim.
sermet 3 yıl önce
Bu kararı alanları alımlarında öpüyorum
Kartal pençe 3 yıl önce
Eeeeeyt alem delikanlı görsün ...... takım dediğin budur gururduydum
snilld 3 yıl önce
3 mayis gunu vardar la vodafone parkta dostluk maci duzenlenip gs derbisinde de pepe yi oynatmayalim fenerasyona verilecek en buyuk cevap...
Slm 3 yıl önce
Eeeeeyt alem delikanlı görsün ...... takım dediğin budur gururduydum
Yusuf 3 yıl önce
helal size be... EN BÜYÜK BEŞİKTAŞ
BEŞİKTAŞLI 3 yıl önce
gslilerle fblileri kardeş yaptık ulan gsliler de ağlıyor :)))))))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın