Beşiktaş, Kimsenin Yapmadığını Yaptı!

Şampiyonluk için güçlü kadrolar kuran üç büyükler içinde Galatasaray ve Fenerbahçe’de yabancı oyuncu enkazı oluşurken Beşiktaş ise bu konuda en rahat ve planlı takım konumunda.

Beşiktaş, Kimsenin Yapmadığını Yaptı!
Geçen sezon yabancı sınırlamasını 6+2+0 belirleyen federasyon, bu sezon için de 5+3+1 kuralına geçileceğini açıklamıştı. Kadroda maksimum 8 yabancı oyuncu olmasına izin verilirken bu konuda sıkıntı yaşamayan tek kulüp Beşiktaş oldu. Siyah beyazlılar doğru planlama yaptığı için  Jarmen Jones, Fernandes, Almeida, Holosko’yu elinden çıkarma konusunda sıkıntı yaşamadı.

FENERBAHÇE ve GALATASARAY’IN BAŞI DERTTE

Kadrosunda bir çok yabancı oyuncu bulunduran iki kulüp kadroda düşünmediği yabancılarıyla yollarını ayırırken Fenerbahçe Milos Krasic, Galatasaray ise Emanuel Eboue’yi elinden çıkaramadı ve sezon boyunca bu oyuncuların ücretlerini kadroda olmasalar bile ödeyecek. Bununla birlikte elden çıkarmak zorunda oldukları oyunculara da para ödemek zorunda kaldılar.
 
SADECE 6 YABANCISI VAR
 
Kurallara göre kulüplerin kadrosunda 8 yabancı hakkı bulunurken Siyah Beyazlılar akıllı planlamayla ve gereksiz transferden kaçınarak kadrosundaki yabancı sayısını 6’ya indirdi.
 
Beşiktaş’ın kadrosunda Demba Ba, Sosa, Motta, Franco, Atiba ve Sivok bulunuyor...
 
Kaynak :  FUTBOLARENA
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan
Kaan - 5 yıl Önce

Önder Özen sayesinde,adamın başını yemeselerdi yeni stadla beraber ligi 4-5 sene domine edebilecek bir kadro yapılanmasına gidebilrdik, şimdi Demirören zihniyetinin klube geri dönmesinden ve sansasyonel ama takıma fayda sağlayamayacak transferler yapılmasından korkuyorum.

Hilmi
Hilmi - 5 yıl Önce

Ne yapmis,ronaldomu geldi. Sampiyonmu oldu,bir kupami kazandi,kalitelu transfermi yapti, buyuk gorkemli bir stadmi yapti,ya da fb ve gs' yi hangi konuda gecti? Haa bunlara cevap verin ve palavrayi birakin!

mete
mete - 5 yıl Önce

Hilmi. haydin kendi sitene yavrum haydi. naş naşş.

karatar
karatar - 5 yıl Önce

HİLMİŞ GİT FB.GS ÇÖPLÜĞÜNE BURAYA DOĞRU ADAM LAZIM..HADİ AT İKİYE

Bülent
Bülent - 5 yıl Önce

Birde memnun olmayi bilsek. Kadro dan ben keyf duyuyorum. Cogu cok genc ve yetenekli. Ama fiko nun gitmesini de istiyorum

Nonos
Nonos - 5 yıl Önce

Evet bulend, su orman gitsede besiktas tekrar buyuk kulup olsa,ne bu ayol, besiktasliyim demeye utanir olduk, bu beceriksiz adam yuzunden!

elhadjidiyuf
elhadjidiyuf - 5 yıl Önce

şeftalisi güzel nonoş hadi naş şeftali diyarı bursaya, bursaspora...

Qnr
Qnr - 5 yıl Önce

hilmi ne gereksız adamsın ya