Beşiktaş'ın kasası doldu! 359 milyon...

Şampiyon Beşiktaş’ın kasası da doldu. Bir yıl boyunca stat hasılatı, lisansı ürün satışı, sponsorluk ve yayın gelirleriyle Beşiktaş müthiş bir kazanca ulaştı

GÜNDEM 16.05.2016, 09:24 16.05.2016, 09:26
1179

 Tüm bu gelirlere Beşiktaş’ın önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nden elde edeceği gelirler de eklenince siyah-beyazlılar 359 milyon liralık gelire ulaşmış olacak.

Performans pirimi olarak dağıtılan yayın gelirlerinden 18 takım arasında aslan payını Beşiktaş kazandı. Siyah-beyazlılar lige katılım payı, şampiyonluk primi, galibiyet ve beraberlik ödülleri ile eski şampiyonlukları için aldığı rakam 85 milyon lirayı aştı. Bu alanda Beşiktaş’ı ligi ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe takip etti. Fenerbahçe’nin geliri 80 milyon lirada kaldı.

REKOR GELİRE ULAŞTI
Beşiktaş bu sezon en fazla geliri oyuncu satışından elde etti. Siyah-beyazlılar sezon başında ve devre arasında yabancı takılara sattığı Atınç, Demba Ba ve Ersan Gülüm’den 27 milyon Euro’ya (90 milyon lira) yakın para kazandı. 

Bu futbolcularla Beşiktaş bir sezondaki en yüksek bonservis bedellerine ulaştı. Beşiktaş’ın bu sezon en çok kazandığı oyuncu ise Demba Ba oldu. Ba’nın satışından elde edilen gelir 13.5 milyon Euro’ya ulaştı. Siyah-beyazlılar isim hakkı, sponsorluk ve lisanslı ürün satışından da önemli bir gelire ulaştı. 

Siyah-beyazlıların sponsorluk geliri bu yıl 40 milyon lira olurken, isim hakkı ve lisanslı ürün satışından da 24 milyon lira kazandığı tahmin ediliyor.
BEŞİKTAŞ’IN GELİR TABLOSU
Futbolcu satışı 90 milyon lira
Yayın geliri 85 milyon lira
Şampiyonlar Ligi 67 milyon lira
Bilet hasılatı 50 milyon lira
Sponsorluk geliri 40 milyon lira
Lisanslı ürün satışı 20 milyon lira
İsim hakkı geliri 4 milyon lira
Türkiye Kupası 3 milyon lira
Yorumlar (1)
burak 5 yıl önce
bu iş bukadar işte sezon başından beri bunun olacağını söylediğimde bazı gerzekler kavga bile etti benimle ama sonunda dediğim oldu... daha fikret ormanın vodafone için 2 yıldız sözü var onları alacak yanınada en az 3 tane daha sağlam savunmacı alacak.... birde boyko ve tolgay da bu takımda oynmaya başlayacak seneye çok daha güçlü çok daha sağlam bir takım bizi bekliyor... şenol hocayı tanıyanlar biilir hedefleri hiç bir zaman bitmez ve hep en yüksektedir. şl de guruplardan rahat çıkar bu takım nerelere kadar gider bilmem ama şenol hoca ne yapar eder guruplardan çıkarır takıım....