Beşiktaş'ın en az pozisyona girdiği oyun

Beşiktaş efsanesi Metin Tekin Karabükspor maçını gazetesinde değerlendirdi.

GÜNDEM 11.02.2017, 10:20 11.02.2017, 16:37
440

Beşiktaş çok önemli 3 puan kaybetti. Quaresma, Babel, Talisca vasatın altında kaldı. Sizce Beşiktaş, bu maç öncesi derbi travmasından çıkamamış mı?
5 gün içinde alınan 2 mağlubiyet Beşiktaş'ın çok yaşadığı bir şey değil. Dün akşam Karabük'te oynanan oyunu teknik anlamda analiz edecek olursak, özetle koşunun kaliteyi yendiğini söyleyebilirim. Karabükspor o kadar koşuya ve mücadeleye çevirdi ki oyunu, 90 dakika tamamen ev sahibinin istendiği gibi oynandı. Yani beceri, kalite ve pas değil, mücadele ve koşu kazandı. Zaten Karabükspor'un planı da buydu. Quaresma, Talisca, Babel tam da bu nedenle etkisiz kaldı. Oyunun hiçbir bölümünde ne etkili ne de hücum zenginliği olan bir Beşiktaş gördük. Herhalde Beşiktaş'ın en az pozisyona girdiği oyundu. Evet, bu karşılaşma için Beşiktaş'ı kupadaki Fenerbahçe derbisi etkilemiş olabilir ama Karabükspor'un oynadığı oyunun da hakkını yememek lazım. Attıkları ilk golden sonra Beşiktaş'ın reaksiyon gösterememesinin de sebebi buydu.

Oğuzhan, Fenerbahçe derbisinde de çok hakemle uğraşmıştı. Dün de bu nedenle çok eleştirildi. 61'de de oyundan alındı. Oğuzhan Özyakup ile ilgili ne dersiniz?
Oğuzhan, Beşiktaş'ın en önemli oyuncularından biri. Evet, son oynanan iki maçta da kötü bir performans sergiledi. Ama bu yenilgileri sadece tek bir futbolcu üzerinden değerlendirmek ya da eleştirmek doğru olmaz.

Bu maçın kırılma anı neydi?
Bana göre, karşılaşmanın kırılma anı Karabükspor'un attığı ikinci goldü. Beşiktaş, oyunu 1-0 geride götürse de maçın içindeydi. Ancak Karabükspor'un Seleznov ile attığı ikinci gol sonrası Beşiktaş tamamen düştü. Aboubakar'ın golü de tabii ki yeterli olmadı.

Metin Tekin / Sabah

Yorumlar (0)