Beşiktaş bu ligin fazlasını oynuyor

Milliyet Gazetesi Spor Yazarı Şansal Büyüka, Türk futbolunun gündemini yorumladığı röportajında Beşiktaş'ı değerlendirdi.

GÜNDEM 01.02.2017, 09:48 02.02.2017, 11:24 kartalbakışı.com
3584

-Futbolda keyfin adresi

Beşiktaş bu ligin fazlasını oynuyor. Bakmayın Şenol Hoca’nın zor beğendiğine... Belki de Şenol Hoca, “iyinin daha iyisini beklediği, istediği” için Beşiktaş bu kadar etkili, bu kadar sonuca giden bir futbol ortaya koyuyor.

Burada başkan Fikret Orman ile yönetimin de hakkını teslim etmek gerekiyor. Bazen karavana atıyor olsalar bile, genelde bu transfer işinde son derece başarılılar. Başından Türkiye macerası geçen Babel’i bulup getirmek ve daha ilk iki maçında maksimum yarar sağlamak önemli bir yönetici ve teknik adam başarısı...

Unutmayalım, Quaresma, Türkiye’den çok kötü anılarla ayrılıp gitmişken, büyük muhalefete rağmen geri getirmek ve Q7’yi yeniden kazanmak, vizyon sahibi olmayı, geleceği görmeyi gerektiriyor. Bir takıma iyi oyuncu almak, şampiyon olmaya ve iyi futbol oynamaya yetmiyor. Önemli olan, aldığınız oyuncular birbirlerini tamamlayacak ve ortaya iyi bir takım çıkaracak. Beşiktaş’ta bireysel kalite ile birlikte takım oyunu eksiksiz gibi... Hele şu hiç unutulmasın; biz sürekli şampiyonluk hesaplarının içindeyiz. Oysa futbol keyif işi... Oynayanın da, izleyenin de zevk alması gerekiyor. Futbolda keyfin adresi Beşiktaş...

-Kendine bakarsan oluyor

Atiba sakatlandı, “oynamaz” dediler. İki gün sonra Konya maçına çıktı. Mehmet Topal sakatlandı “üç hafta oynamaz” dediler, bir haftalık aradan sonra sahalara döndü. Bir de “kılı dönüp kırk gün sahaya adım atmayanlar” var. Kendine bakarsan, iyi çalışırsan hemen dönüyorsun. Bakmazsan, fazla umursamazsan, farkında değilsin ama ayakta çürüyorsun.

Şansal Büyüka

Milliyet

Yorumlar (0)