Beşiktaş'a Vodafone Arena'dan kötü haber!

Yapımına başlandığı günden bu yana (2 Haziran 2013) türlü aksilikler yaşanması ve inşaatın son aşamaya gelinmesine rağmen Beşiktaş'ın yeni mabedi Vodafone Arena'da yeni uzamaların söz konusu olması yine keyif kaçırıyor.

GÜNDEM 26.01.2016, 12:38 26.01.2016, 12:41
11330

 Başkan Fikret Orman'ın neredeyse bir yatak koyup yatmadığı Vodafone Arena'da bu kez de semerlerin 40 santim yüksekliği yüzünden, yeniden montaj yapılması uzama sebebi olarak gösteriliyor. 40 santim nedeniyle semerlerin yeniden imal edildiği ve sınırı aşmayacak şekilde düzenlendiği ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre 6 kedi yolunda toplam 84 adet semer görünüyor. Semerler kaynak yapılarak takılıyor. Bu da vinçlerin Ocak sonuna kadar zeminde kalacağı anlamına geliyor ki, inşaatın uzama nedenlerinden biri olarak gösteriliyor. Bu gecikme semerlerin yeniden imalatını gerektirdiği için 40 cm yükseklik Beşiktaş'a bayağı zaman kaybettirmiş durumda.

MÜKEMMEL BİR MALZEME KULLANILMIŞ

*İç kısımlarda kullanılan malzemenin yüksek standartlarda olduğu vurgulanıyor. Vodafone Arena'da her şey 1.sınıf olarak yapılıyor. Tuvaletler ve lavabolar gerçekten tek kelimeyle harika.

*Giriş kısımlarında turnikelerin konulacağı yerlerde imalatlar hızlı bir şekilde devam ediyor...

*Aydınlatma armatürleri stada getirildi. Armatürlerin yeni hesaplarla örtüşmemesi bir sorun olarak gösteriliyor ama büyük problem olmadığı da ifade ediliyor.

*Aydınlatma hesabı 3-4 gün içerisinde bitirileceği kaydedildi.

*Bir diğer zorlukda kamera ve canlı yayın için yeterli görüş sağlanamaması. Statın aydınlatmasının 3500 Lüx'lük olmadığından yeniden hesaplanacağını gösteriyor.

*Stadın içerisinde fotoğraf çekmek yasak. Özellikle ölümlü kaza sonrası çok sıkı denetleme olduğu gelen haberler arasında.

*Koltuk montajı kar yağışından dolayı yapılamıyor. Ancak Şubat sonu bitirilmesi öngörülüyor.

VE SEVİNDİRİCİ HABERLER

*Bu kadar sıkıntı ve aksiliklerin yanında, Beşiktaş Müzesi'nin açılması için Başkan Fikret Orman'ın talimat verdiği bir başka olumlu gelişme.

*Bir diğer sürpriz ise, Vodafone Arena, Kartal Yuvası Şubat ayında açılması.

*Stadın seyirci girişlerinde korkulukların büyük bölümü bitmiş gözüküyor. Şubat sonu seyirci girişleri tamamen sonlanacağı ifade ediliyor.

SOYUNMA ODALARINDAKI KOT FARKI

*Futbolcuların soyunma odaları vs gibi yerlerde tavan alçak kaldığından yeniden kot verildiği ortaya çıktı. (2.30 yükseklik kötüymüş).(Boyko-Gomez gibi uzun boylu oyuncuların sıkıntı çekeceğinden, yeniden gözden geçiriliyor)

5 METRE GERİ ÇEKİLDİ

Gezi Olayları'nda Beşiktaş'lıların ön plana çıkması sonrası inşaatta 5 metrelik bir geri çekilme (onaylamama) yapıldığı bir başka olumsuz gelişmeydi.

Vodafone Arena'nın planları 50-55 bin kişilik olarak ilk etapta gerçekleştirilmişti. Şu anda seyirci kapasitesi 41-43 bine inmiş durumda. Nedeni 5 metre yükseğe çıkamamak.


DHA
Yorumlar (8)
Oguz 5 yıl önce
Bu stadi fb ya da gs yapsaydi 60 bin kapasiteye bile izin verilirdi. Butun uydurma yasaklar Besiktasa uygulaniyor.Aptalca kurallar uyduruluyor , Halbuki rahat rahat 55-60 bin kisilik yapilirdi hicbir sorunda cikmazdi. Yaziklar olsun, yuh olsun hepinize!
refik 5 yıl önce
bu haberlere itibar etmenize gerek yok o severler çoktan gidip geldi hatta ay sonuna kadar bitecek şubat 15 gibide üstü brandayla kapanmaya başlicak dha nın haberleriyle gaza gelip başkana hakaret etmeyin
Cemil 5 yıl önce
Biz gercekleri yaziyoruz. Bu kafa ile bu yonetimle Besiktas asla Sampiyon olamaz diyoruz. Hepte dogru cikiyor. Ne diyorsun sen. Hayal dunyasinda yasiyorsunuz. Takilmisiniz bir adamin pesine ucuruma gidiyorsunuz. Biz hep hakli ciktik!
mustafa BEŞİKTAŞ 5 yıl önce
Sanki BEŞİKTAŞ gevur takımı bir stat yapılana kadar kapasitesinden tut her şeyini rezil kepaze ettiler...Ne olurdu 55 bin kapasite olsaydı Türkiyenin en güzel yerine yapılmış vitrin güzel bir stat olurdu Türkiyenin gururu güzel bir stat olurdu bu stadın yapımı esnasında zorluk çıkaranlara yazıklar olsun...
RAMAZAN AKPINAR 5 yıl önce
Yahu neden Felaket tellallığı yapıyorsunuz? Bu kadar yıl beklenmiş, 2 ay daha uzasın ne olur? Nasıl bir taraftarlık bu ki, her gün felaket haberciliği yapıyorsunuz!.. Ulan Bugün 26 Ocak (2 saat sonra 27) hala kalkmış, "Vinçler Ocak sonuna kadar zeminde kalacak" diye haber yapıyorsunuz!.. Ocak sonu gelmiş be!
feyyaz 5 yıl önce
Birakin bu isleri 24 stad yapiliyo tek bizim stad konusuluyo hep tenkit hep tenkit bunlar uyduruk haber.
Guclu 5 yıl önce
Bu stad anıtlar yüksek kurulu ve derine inildikce deniz seviyesinin altına inilmesi sebebiyle daha büyük olmaz, boş konuşuyorsunuz. Fikret orman gelmiş geçmiş en iyi 3 başkan arasına girer bu da net. Ayrıca gelmiş geçmiş en kurumsal yönetimi koyuyorlar ayrıca gelmiş geçmiş senelere bakarsanız ilk kez satılan transferden elde edilen gelir alınanlardan daha fazla. Mantıklı düşünmek gerek, şampiyonluk bütçe işi, dünyanın her yerinde bütçesi daha büyük olan takım şampiyon oluyor, demekki bütçeyi büyütmek lazım, yönetim de bunu yapmaya gayret ediyor. Bilmiyorsanız yorum da yapmayın, izleyin.
Mustafa 5 yıl önce
Hani bir laf varya;
İçimizdeki irlandalilar diye..takimini ve yönetimine laf söyleyenler rencide edici konuşanlar ve böyle guzel işler başaran stadimizi kendi özkaynaklari ile yapan ve çok ucuza böyle bir takim kuran ve bumlara nankörlük eden kişiler kesin İsrailliler dir . büyük BEŞİKTAŞK taraftari degildir.