Beşiktaş'a tam 168 milyon TL!

Büyük bir avantaj yakalayan Beşiktaş, şampiyonluk ipini göğüslediğinde kasası da dolacak. Siyah beyazlılar, lig, Şampiyonlar Ligi ve ürün satışından en az 168 milyon lira gelir elde edecek. Böylece Orman yönetimi rahat bir nefes alacak.

GÜNDEM 10.05.2016, 11:54 10.05.2016, 11:56
689

 Fenerbahçe’nin dün Medipol Başakşehir’e yenilmesiyle birlikte şampiyonluk yolunda çok büyük bir avantaj yakalayan siyah beyazlılar, mutlu sona ulaştığında kulüp kasası da dolacak. Böylece göreve gelirken ‘Feda’ kampanyası açan Fikret Orman yönetimi ilk kez işin sefasını sürme şansı bulacak. Siyah beyazlılar şampiyon oldukları takdirde hem Türkiye Futbol Federasyonu’ndan hem de UEFA Şampiyonlar Ligi’nden hem de ürün satışından büyük bir kazanç elde edecek. Bu rakam 168 milyon lirayı aşacak. 

İlişkili Haber
 
FAİZ YÜKÜ AZALACAK
 
Gelirin 90 milyonu lig şampiyonluğundan, 67 milyon lirası da Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılımdan ve 10 milyon lira da ürün satışından elde edilecek. Şampiyonluk siyah beyazlı yönetimin elini UEFA karşısında da rahatlatacak. Geçen sezon UEFA ile mali disiplin çerçevesinde bir anlaşma yapan Beşiktaş yönetimi, transfer alışverişinde aldığından çok satmak zorunda. Yönetim, bu kriteri yine gözetmek zorunda ama şampiyonluk sayesinde elde edilecek gelirle kredilerini yeniden yapılandırma olanağı bulup finansal borçlanma maliyetini de düşerecek. Beşiktaş’ın yaklaşık 900 milyon TL borcu bulunuyor. (Hürriyet)
 
Şampiyonluk primi 17 Milyon TL
 
Başarı primi 36.6 Milyon TL
 
Süper Lig katılım payı 16 Milyon TL
 
Şampiyonluk payı 22 Milyon TL
 
Şamp.Ligi ayak bastı 38.5 Milyon TL
 
Şampiyonlar Ligi havuz 27.5 Milyon TL
 
Ürün satış geliri 10 Milyon TL
 
Toplam garanti gelir 167.6 Milyon TL
 
Yorumlar (2)
burak 4 yıl önce
reklam sponsorluk yayın ve fenerbahçenin büyük ihtimalle şl elemelerini geçemeyeceği için havuzda kalan para daha onlarda gelicek :) çok büyük gelir elde edilicek... şl maçlarında elde edilicek maç başı paralar tribün gelirleri lig tv haricinde elde edilecek şl yayın gelirleri ... yani arkadaşlar bayağı yüklü bir paradan bahsediyoruz aşağı yukarı kasaya normale göre en az 80-90 milyon euro daha fazla para giricek bu sene... muhtemelen kadrodan 2-3 oyuncu gönderilim 3-4 sağlam takviye yapılarak yola devam edilecek bu takviyelerde sol stoper sağ bek sol bek belki birde ön libero olabilir... kaleci transferi kimse beklemesin tolga kadroda tutulacak ama boyko oynayacak.
anadolu kartalı 4 yıl önce
Bu çok iyi oldu Unutmayalım ki BEŞİKTAŞın açıklanan borcu bir buçuk milyar civarında başkanda harcamaları kısıtlayacağını söyledi.başarılarla birlikte borçta kalmayacak İNŞALLAH.