Beşiktaş'a para yağacak

Siyah-beyazlı yönetim, Vodafone Arena'da oynanacak son 3 maçtan tam 30 milyon lira gelir bekliyor.

GÜNDEM 24.03.2016, 05:30 24.03.2016, 05:31
1701

 Kartal’da; Bursaspor, Kayserispor ve Osmanlıspor’la yapılacak karşılaşmalardan elde edilecek gelirin tamamı futbol, basketbol, amatör branşlar ve personel giderlerine ayrılacak. Siyah-beyazlılar böylece hem borçların önemli bir bölümünü kapatacak hem de şampiyonluk yürüyüşünde taraftarıyla bütünleşecek.

Süper Lig’de iç sahada Bursaspor, Kayserispor ve Osmanlıspor ile yapacağı son üç maçı, yeni stadı Vodafone Arena’da oynayacak olan Beşiktaş, tribün hasılatından çok ciddi bir gelir bekliyor. Siyah-beyazlılar üç maçtan elde edilecek geliri futbol, basketbol, amatör branşlar ve personel giderlerine ayıracak.

Stat inşaatı nedeniyle ödemeleri zaman zaman aksatmak zorunda kalan Başkan Fikret Orman; Bursaspor, Kayserispor ve Osmanlıspor maçlarından gelecek hasılatla sezon içerisinden kalan alacakların büyük kısmını kapatacak. Vodafone Arena’daki son üç maç için bilet satışına geçecek olan ve buradan yaklaşık 30 milyon lira hasılat bekleyen siyah-beyazlılar böylece bir taşla iki kuş vurmuş olacak.

Sezonun son haftalarının şampiyonluk yolunda ne kadar kritik olduğunu bilen ve bunun tecrübesini geçtiğimiz senelerde yaşayan siyah-beyazlı yönetim, aynı sıkıntılarla yeniden karşılaşmamak için mali kaynağını Vodafone Arena’dan karşılayacak.

Bu arada yeni stadın neredeyse her bölgesinden para kazanacak olan Beşiktaş Yönetimi, Vodafone Arena’yı 360 derece çevreleyecek led ekranları ise Çin’den getirtecek. Önümüzdeki günlerde ekranları Vodafone Arena’ya taşıyacak olan siyah-beyazlılar bu ekranlardaki reklam akışlarından da çok önemli bir gelir elde edecek.
Yorumlar (3)
mat1963 5 yıl önce
Cem Dizdar aldinmi cevabini....o eld ekranlara reklam alinacak...stadin icinde ve disinda etkinlikler yapilacak ve böylece bilet fiyatlari 80-90TL olacak... besiktasi ve yönetimi izlede ufkun acilsin.... bilincli alinan borclarin her kurusun bir hedefi var... züppe vari borclar degil bunlar... yani getiri olmadan yapilan borc anlaminda... yapilan borclar yatirim ve getirisi anlaminda..... insAllah bu yapilacak olan reklam anlasmalari BJK_TV`yede yansir ve onlarda para basar
Cevat 5 yıl önce
hepsi yalan inanmayin.bak acilistan sonraki 5-6 mac herkes stadi gormeye geleceginden dolar.basaridan degil.daha sonra 7 binden fazla seyirci gitmez buraya.cunku basari yooook,kupa yoooook.
suavi 5 yıl önce
Cevat git renkli sayfana hadi