Beşiktaş'a Chelsea modeli!

Çin, Malezya, Mısır, Azerbaycan ve İran’da ürün satışı, kredi kartı ve futbol okulu gibi kalemlerden ekonomik kazanç sağlamayı hedefleyen siyah-beyazlılar, kendilerine Abramoviç’in sahibi olduğu İngiliz kulübünü örnek alacak

GÜNDEM 13.05.2017, 09:35 14.05.2017, 12:19 kartalbakışı.com
2964

Son dönemde büyük bir çıkış yakalayan, Avrupa Ligi'nde çeyrek final oynayarak yurt dışında da adından söz ettiren Beşiktaş, yakaladığı bu ivmeyi uluslararası futbol piyasasında değerlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor... Yeni sezon hazırlıklarının bir bölümünü Çin'de gerçekleştirerek ilk adımını atmayı planlayan siyah-beyazlılar; Malezya, Mısır, Azerbaycan ve İran gibi Müslüman ülkelerde de ekonomik faaliyetlerde bulunmak amacıyla harekete geçti.

***

ABRAMOVİÇ'İN DÖNEMİNİ MERCEK ALTINA ALDILAR
Ürün satışı, kredi kartı, futbol okulları Kara Kartal'ın yurt dışına açılma politikasının başlıca üç ayağını oluşturacak. Yönetimin bu hamleyi gerçekleştirirken, kendisine örnek aldığı kulüpler ise İngiltere'nin köklü ekipleri Chelsea ve Manchester United. Beşiktaşlı yöneticilerin, özellikle Rus iş adamı Roman Abramoviç'in yönetimi ele aldığı Haziran 2003 sonrası parlak bir yükselme dönemine giren Chelsea'nin ekonomik yapısını incelediği öğrenildi.

***

Başkan Orman, hemşirelerle pasta kesti
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Hemşireler Haftası'nda İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Hastanesi'ndeki hemşireleri ziyaret etti. Ziyaret sırasında hemşireler ve Fikret Orman birlikte pasta kesti.

***

Lyon'un başı dertte!
UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş'ı saf dışı bırakan ancak yarı finalde Ajax'a elenen Lyon'a kötü haber geldi. UEFA, Fransız kulübünü, meşale yakılması, sahaya yabancı madde atılması, taraftarların saha içi sınırlarını ihlal etmesi nedenleriyle disipline sevk etti. Beşiktaş eşleşmesinde Fransa'da yaşanan olaylar sonucu, siyah-beyazlılarla birlikte Avrupa'dan 1 yıl men cezası alan ancak 2 yıl ertelenen Lyon, olayların tekrarlanması nedeniyle Avrupa kupalarından men edilme tehlikesiyle karşı karşıya durumda.

***

Kaynak: Sabah

Yorumlar (0)