Beşiktaş 2 şube için ''feda'' diyecek

Beşiktaş yönetimi yeni dönemde tasarruf önlemleri kapsamında radikal kararlar almayı planlıyor.

GÜNDEM 13.05.2016, 10:14 13.05.2016, 10:15
492
Beşiktaş 2 şube için ''feda'' diyecek

 Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, geçtiğimiz pazartesi günü Ankara Wyndham Otel’de düzenlenen organizasyonda kongre üyeleri ve Anadolu’nun çeşitli yerlerinden gelen Beşiktaş Dernekleri’nin başkan ve yöneticileriyle bir araya gelmişti. Orman’ın burada yaptığı konuşmada kullandığı “Önümüzdeki süreçte radikal kararlar alacağız. Borçlarımızı kapatmak için giderlerimizi kısmak durumundayız” şeklindeki ifade çok dikkat çekmişti. 

Peki siyah-beyazlılar pazar günü yapılacak seçim sonrası göreve başlayacak yeni yönetimiyle ‘giderlerini kısmak’ adına ne gibi uygulamalar yapacak? Bu konuda yönetimin planları arasında ilk başta bazı şubelerin kapatılması geliyor. 

Mali anlamda tasarruf hamleleri yapacak olan yeni yönetim, taraftarların ilgisinin düşük olduğu ve sponsorların destek verme noktasında tercih etmediği kadın basketbol ve erkek voleybol şubelerini kapatmayı düşünüyor. Bu konuda camianın nasıl bir tepki göstereceği merak edilirken Orman ve kurmaylarının bir diğer planı da yaz aylarında kulüp yönetimini ve Fulya’da kiralık bir ofiste yer alan BJK TV’yi Vodafone Arena’ya taşımak olacak. Yönetim yine aynı çerçevede personel sayısını yüzde 35 oranında azaltacak. Böylece personel harcamalarında yüzde 50’ye yakın tasarruf sağlanacak. 

ÜMRANİYE’DE DENENDİ

Çekirdek bir kadroyla kulüpte daha aktif bir çalışma ortamı yaratmayı amaçlayan siyah-beyazlılar, bu doğrultuda ilk testleri Ümraniye’de yapmıştı. Sezon başında Şenol Güneş’in göreve gelmesiyle fazla personel ya başka birimlere kaydırılmış ya da yollar ayrılmıştı.


KAYNAK:VATAN
Yorumlar (1)
BJK 5 yıl önce
Sevgili Beşiktaşlılar, sizlerinde bildiği üzere Beşiktaş düşmanlığıyla bilinen Yıldırım Demirören gurubuna ait Milliyet olsun Vatan olsun Beşiktaşımızı küçük düşüren, zayıf gösteren ve ortalığı karıştıran haberler yayınlamaktadırlar. Sizlerden ricam Beşiktaşımıza destek için Milliyet ve Vatan gazetelerini okumayın okutmayın.