''Ben Trabzon şampiyon desem ne olur!''

Şenol Güneş’in Beşiktaş’a imza attığı gün yaptığı, “Şampiyonluk kupam yok” açıklaması Trabzonlular’ın tepkisini çekti. Deneyimli hoca, yakın çevresine “Trabzonspor’un 2010-11 şampiyonluğuna ben de yürekten inanıyorum. Ama bunu söylememiz resmi olarak bir şeyi değiştirmiyor” diye dert yandı.

GÜNDEM 14.06.2015, 11:08
1007
''Ben Trabzon şampiyon desem ne olur!''

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in, Siyah-Beyazlı takıma imza attığı gün “Bütün kupalar bende var. Bir tek şampiyonluk kupası yok” yönündeki açıklaması Trabzonlular’ın büyük tepkisini çekmişti. Özellikle sosyal medyada deneyimli teknik adamı hedef alan Bordo-Mavili taraftarlar, 2010-2011 sezonuna gönderme yaparak, Şenol hocanın kendilerinin hak ettiklerine inandıkları şampiyonluğu es geçmesini ağır bir şekilde eleştirmişlerdi.

“Kupa Fenerbahçe’nin müzesinde duruyor”

İşte bu tepkiler, deneyimli çalıştırıcının moralini yerle bir etti. Tabir yerindeyse Şenol hoca yeni bir kulübe imza atmanın heyecanını ve sevincini bile yaşayamadı. Yakın çevresine bu konuyla ilgili dert yanarak, “Trabzonspor’un 2010-2011şampiyonluğuna ben de yürekten inanıyorum. Yıllardır da anlatıyorum. Ancak, yetkililer kupayı Trabzon’a vermiyor. Hâlâ Fenerbahçe’nin müzesinde duruyor. Bizim bunu söylememiz resmi olarak bir şey değiştirmiyor. Kupa resmi olarak müzede olmadığı için böyle dedim” diyerek dert yandığı belirtildi.

Kaleci transferi en son hamle

Güneş’in Beşiktaş’la ilgili olaraksa, “Benim için önemli olan huzur. Beşiktaş’ta huzurlu olacağıma inanmasaydım imzayı atmazdım” ifadelerini kullandığı öğrenildi. Kale içinse Tolga, Cenk ve Günay’da sonuna kadar ısrar edeceği, yeni bir kaleci transferini en son hamle olarak gördüğü kaydedildi.

Haber Kaynağı: Bugün

Yorumlar (0)