Beklenen zirve gerçekleşti..! Transfer...

Yeni sezon hazırlıklarını Slovakya'da sürdüren Beşiktaş'ta, beklenen zirve önceki gün gerçekleşti.

GÜNDEM 07.07.2018, 11:28 08.07.2018, 10:18
521

Yeni sezon hazırlıklarını Slovakya'da sürdüren Beşiktaş'ta, beklenen zirve önceki gün gerçekleşti.

Başkan Fikret Orman ile teknik direktör Şenol Güneş, otelden ayrıldı ve Tuna nehri kıyısında özel bir görüşme yaptı. Görüşmede takımın son durumu dışında, öncelikli olarak iç transfer politikası masaya yatırıldı. İşte siyah-beyazlı oyuncularla ilgili Orman ve Güneş'in düşünceleri şöyle:

NEGREDO

Başkan Orman, Negredo'nun dışarıda bırakarak satışının zor olduğunu belirterek, "Gitme garantisi de yok. Satıp bütçe daraltalım derken, ek bir yük bindirmeyelim. Sezona takımla birlikte hazırlansın. Sonra satarız, satamazsak devam ederiz" dedi. Teknik direktör Güneş bu konuda fazla yorum yapmadı.

BABEL

Şenol Güneş, "Babel'in satılmasını istemiyorum, çok faydalı" dedi. Fikret Orman ise, "Ben de istemiyorum ama maaşına zam talep etti, senelik 4 milyon euro istiyor. Gelen 7 milyon euro'luk teklif 1 sene sözleşmesi kalmış futbolcu için iyi para. Mali şartlar da var, iyi değerlendirmemiz lazım" yanıtını verdi.

QUARESMA

Siyah-beyazlı kulübün başkanı, Portekizli yıldızlardan Pepe'nin takımda kalacağını müjdelerken, Quaresma için "Çin'den gelen 7.5 milyon euro'luk bir teklif var. Bu konuda Q7'nin vereceği karar önemli. Eğer gitmeyi kabul ederse, bu durumda Babel'i takımda tutarız" yorumunu yaptı..

VİDA

Orman, Dünya Kupası'nda Hırvatistan Milli Takımı formasıyla mücadele eden Vida için, "Cenk'te acele ettim, 3-5 milyon euro daha ucuza sattım. Vida'da acele etmeyeceğim. Satılık futbolcum yok, almak isteyen bedelini vermeli. Cenk'ten aşağısına saymayı düşünmüyorum" dedi.

10 NUMARA

Beşiktaş Başkanı, kesinlikle 10 numara alacaklarını belirterek, "Kanat etkinliği de yüksek, direk kaleye bindirmeler yapacak, etkili ara paslar atacak 10 numara bakıyoruz. Bernard başta birkaç alternatifimiz var. Bu durumda Babel'e çok ihtiyaç kalmayabilir" ifadelerini kullandı.

Fotomaç

Yorumlar (0)